Paranormal Activity (2007)

Nasadil jsem sluchátka a začal se dívat před setměním. Před koncem filmu již byla venku tma, takže jsem se začal bát. Z filmu máte dojem, že je opravdu natáčený podomácky, efekty jsou velmi povedené. Někdo může namítat, že by jisté situace řešil jinak, ale pokud se v nich neocitne, tak jsou to jen návrhy. Mrzí mě úplné zakončení, které podle všeho prosadil Spielberg (i když kdo ví, jaký byl původní konec). Potěší, že se dnes přeci jen dá za málo peněz vytvořit něco, co obstojí ve světovém formátu a tvůrce si zaslouží odměnu (samozřejmě tu peněžní).

Kráčející skála (1973)

Originál Kráčející skály, dnes známý už jen z remaku s Rockem. A jako originál taky před svým remakem obstál se ctí. Výsledný dojem trochu kazí drobné vady na kráse, jako např. v několika záběrech dobře patrný mikrofon, který někdo "omylem" nechal v záběru (podobnou věc jsem viděl jen ve "filmech" Uwe Bolla).

Zataženo, občas trakaře (2009)

Na mě až moc dětinské. Američané, kteří se neurvale cpou hamburgerama. Nepřišel s nápadem na film McDonald?

Moon (2009)

Očekával jsem sice něco více, ale i tak se mi dostalo krásného zážitku díky Samu Rockwellovi a úžasné hudbě Clinta Mansella.

Zombieland (2009)

Jedno se Zombielandu musí nechat - má snad nejstylovější titulky, co jsem kdy viděl. Zbytek je místy vtipná narážka na dnešní kulturu (hry plné násilí, WoW) a občas opravdu vtipná zombie komedie. Musím se přiznat, že mě dost potěšila jistá návštěva jistého místa. B.M., však víme. No a Emma Stone, no o tom žádná.

Latter Days (2003)

Příběh starý jako lidstvo samo, ve filmech tolik omýlaný, mě celkově nenadchl a spíše jsem si říkal, jak se do něčeho takového dnes může pustit. No a potom je tady samozřejmě, jak to u gay filmů bývá zlatým pravidlem, téma věčné - sex.

Kaktusový květ (1969)

Dnes už se netočí tak skvělé filmy s tak skvělým hereckým ansáblem.

Město Ember (2008)

S knižní předlohou nejsem obeznámen, ale svět Ember jako takový mě nezaujal a místy byl také děj nelogický. Je mi záhadou, jak se podařilo ukecat tak skvělé herce, aby se do projektu vrhli.

Comeback (2008) (seriál)

Viděl jsem sice jen jeden díla, ale nikdy více. Nova zase vymyslela seriál, kde ze sebe všichni dělají naprosté debily.