Kiwi! (2006) (studentský film)

Zajímavé... kdysi jsem tomuhle kraťasu dal dvě hvězdy. Když se na něj podívám teď, nechápu jak jsem mohl dát měné jak pět. Je v tom tolik síly, že si to člověk uvědomí až při jistých životních situacích.

Let's Make Money (2008)

Peníze. Metla lidstva. Jsem znechucen z toho, jak to chodí. Bohatí si žijí v přepychu a nechávají za sebe pracovat levnou pracovní sílu, která celý den maká za pár šlupek, protože nemá na výběr. My si pak užíváme přepychu ve srovnání s tím, jak žijí lidé v těchto zemích. Máme dost jídla, oblečení, základních potřeb. Strachujeme se o svou výplatu a přitom si žijeme relativně jako boháči. Jak může tenhle systém dopadnout? A to, že většina peněz je jen virtuálních, není dnes žádná novinka.

Jasmíniny slzy (2013)

Snaží se tu Allen ukázat, jak je dnešní svět rozdělen? Že bohaté paničky mohou spokojeně žít jen s bohatými manžílky a "obyčejní" lidé si najdou obyčejné lidi? Každopádně výkon Cate Blanchett stojí za zhlédnutí. Letošní Oscar má jistý.

Armstrongova lež (2013)

Povedený dokument s Armstrongem v hlavní roli, který odkrývá tajemství tohoto sportu. A že se v něm drogám jen daří a je na ně pohlíženo již jako na určitou povinnost kvůli obrovskému nátlaku na zvyšování výkonnosti je taková bokovka. Ano, Armstrong užíval drogy a velmi dlouho to popíral. A je to špatně? Na jednu stranu určitě, nelze ho ale kvůli tomu jednoduše odsoudit vzhledem k tomu, jak velkou inspirací se stal.

Havajské prázdniny (2011)

Perfektní, tohle je ten starý dobrý Pixar. Animák s velmi rychlým spádem plný vtipů.

12 let v řetězech (2013)

Vždy jsem kroutil hlavou nad komentáři typu "samoúčelný film" a nad různými intelektuálními rozumy, které nedávají smysl ani po dlouhém blumání. Pak přišlo 12 let v řetězech a u mě se poprvé tyto pocity dostavily. Je to přesně ten typ filmu, který nemíří nikam jinam, než na Oscary. Samoúčelné násilí je myslím si výstižné pro mnoho scén, které se ve filmu dějí. Otrokářství a tohle období nenávidím, ale tohle pojetí záběrů za záběry, kdy se na sebe kupí jednotlivé mini události, načež je děj zase posunut do další kapitoly se mi nelíbí. Na tak silné téma je film nudný, hudba skoro žádná, neustále jsou vám předhazovány ty, k dnešnímu dni, nejpopulárnější filmové hvězdy a přitom hlavní hrdina není tak uvěřitelný. Režisérovy předchozí filmy byly poněkud komornější, možná na něj tohle bylo příliš. Chybí tomu momenty, které bych si měl pamatovat.

Nebraska (2013)

Každý rok se najde nějaký film, který je nominován na "prestižní" cenu hollywoodských velikánů Oscar, jehož nominace je mi čirou záhadou. Měl jsem za to, že takovou cenu získávají jen filmy opravdu výjimečné. Nebraska je sice v mnoha ohledech výborný film, který řeší tolik oscarových momentů, ale v tomhle podání je to opravdu nuda. A těch několik úsměvných momentů tomu nepomůže.

Down to the Bone (2004)

Nezávislé filmy v sobě mívají jisté kouzlo a punc originality, který ale tady zcela chybí. Většinou silné téma drogové závislosti zde netáhne a neherci nejsou zajímaví.