Nikdo mě nemá rád (1959)

Krásný film o problémech dětství. Truffautovi se povedlo díky sympatickému hlavnímu hrdinovi držet sympatie až do konce.

Millerova křižovatka (1990)

Unylá a nudná gangsterka. Pořád jen slova a slova. Chybí tu zapamatovatelné momenty. Když se tak dívám na všechny film, které jsem od Cohenů viděl, tak z toho vychází jediné dva opravdu dobré.

Battle Royale (2000)

Zvláštní je, že Battle Royal dokáže jedno - soucítíte s hlavními protagonisty, a to je téměř nemáte šanci poznat. A přitom tu nejde jen o tupé vyvražďování, které umí tak dokonale Hollywood. Za tímhle je nějaké poučení.

Barton Fink (1991)

Barton Fink je dobrý film, i když mnohým zanechá v hlavě spoustu nezodpovězených otázek. Prvních zhruba hodinka je ale poměrně nudná a září v ní hlavně skvělý John Goodman. Pak se příběh překroutí a i když se následující situace mohou zdát moc nastavované, vše přihrává do ruky Torturrovi a jeho vyjádření člověka na dně. Pro mě slabé čtyři hvězdy.

Záskok (1994)

Mám velmi rád takové překvapivé filmy. Dopředu o nich nic nevíte a neutvoříte si žádný úsudek. Proč jsem šáhl zrovna po tomhle kousku, to vám neřeknu. Ale byly to krásně strávené téměř dvě hodinky ve společnosti pana herce Tima Robbinse, který skvěle ztvárnil "imbecila" sahajícího po vrcholu své kariéry. A ten nápad s vynálezem hula hoop? Brilantní. O to větší překvapení, že film natočili bratři Coenové. Kdybych to věděl dopředu, budu automaticky očekávat skvělý film a taky by se mi to nemuselo vyplnit :).

Ernest proti obrovi (1991)

Jako dětský film je to skvělý počin, i když ve filmech s Ernestem nelze hledat moc logiky. Praštěného Ernesta jsem měl jako dítě rád a masky trolů jsou prostě perfektní.

Insidious 2 (2013)

Slabší odvar předchozího dílu. Ty lekačky už nejsou tak děsivé. Wan by se neměl opakovat. Vždyť tvorba hororů mu jde krásně od ruky...

Zmizení (2013)

Výtečný kus filmařiny, ve kterém se všechny otázky na konec zodpoví. Miluji tahle překvapení od "neznámých" režisérů a opět obdivuji Jakea Gyllenhaala a především Hugh Jackmana. Proč třeba tento film nebyl více oceněn na Oscarech?

Řeč lásky (2010)

Trefné, originální, vykouzlí úsměv na tváři :).

Gangy New Yorku (2002)

V rámci doplnění filmového vzdělání jsem absolvoval tříhodinovou podívanou na cosi, co nedokážu dost dobře popsat. Dle deseti oscarových nominací by se mělo jednat o výjimečný film. Mě by tudíž zajímalo, kde je ta výjimečnost ukryta. Nevadilo by mi že jde vlastně jen o pomstu, ale v takovém podání (navíc s politikou) je to opravdu nuda. Na tohle rychle zapomenu. A mimochodem... Cameron Diaz se do své role naprosto nehodila.