Rychle a zběsile 6 (2013)

Hned na začátku se mi do vědomí vkrádal zvláštní pocit, že něco není v pořádku. To, že ihned všichni kývnou na nabídku znovu riskovat životy v autech jsem ještě překousl, jakkoliv nereálně to bylo natočeno. Když ale došlo na automobilové honičky, které se v pátém díle povedly, tak se mé obavy vykrystalizovaly. Všiml si taky někdo toho, že ta formulka na začátku filmu nezatáčela, ale před střetem s policejním autem se prostě posunula po vozovce? Vždyť to nedává smysl! A co ty zpomalené záběry a zase rádoby cool tvrďácké pohledy? A pak ten výlet do vězení, kde se mafiánský boss vykecá ze svých skutků a pomůže tak opěvovaným hrdinům k postupu (navíc celá ta šaráda kolem ztráty paměti je trapná, vážně pochybuji o hereckém talentu Michelle Rodriguez). Zasmál jsem se taktéž při honičce s tankem, který po cestě mašíruje vše, co mu přijde pod kola, ale do auta hlavního hrdiny jen tvrdě narazí a postrčí ho... co to ku... Následoval další úsměvný momenty, kdy spadne do koše domluva o omilostnění :). Tak průhlednou snahu o další díl jsem dlouho neviděl. Na tohle chodilo tolik lidí? Kam ten filmový průmysl spěje? Jestli jsem se u pátého dílu zmínil o tom, že pro mě série povýšila z trapného na cool film, tak to beru zpět. Neskutečně natahovaný a v akčních scénách špatně sestříhaný film, na který zapomenu hodinu po zhlédnutí. Nedivím se, že se Gal Gadot nechala raději zabít, aby nemusela pokračovat v dalším díle.

Iron Man 3 (2013)

Zatraceně, tak dlouho jsem čekal, než se budu moci podívat na trojku Iron Mana a dostal jsem tohle? :( Jak moc mám Iron Mana rád, tak v tomhle díle vlastně není žádná scéna, kterou bych si mohl pouštět pořád dokola. Iron Man 3 trpí syndromem dnešní doby - jeho trailery jsou lepší než výsledný film. Tak MOC jsem se třeba těšil na scénu s letadlem (všimněte si, že v traileru má Tony černou krev, což ve filmu není pravda) nebo zničení Tonyho domova, ale ve filmu nejsou tyhle zásadní scény nijak záživné, nemají šťávu. Ve srovnání s Avengers Tonyho star power kleslo o několik příček :( (že by to zapříčinila výměna kouzelníků a tvůrců digitálních efektů?). Krucinál. Z celého filmu mě vlastně překvapil a příjemně potěšil jen Ben Kingsley, který je prostě úžasný.

The Pink Phink (1964)

Velmi jednoduché, ale přesto zábavné.

Closed Mondays (1974)

Nedokážu si ani představit, kolik práce muselo dát vytvořit všechno tohle z plastelíny.

Pot a krev (2013)

Bay si v přestávce mezi dalším dílem Transformers vynutil oddychovku a musím mu zatleskat, protože se opravdu povedla.

Pláž (2000)

Občas se objeví film, u kterého nehraje hodnocení roli a sedne mi jako poklop na kanál. Pláž je pro mě úžasnou podívanou s nepřekonatelným DiCapriem.

Zbytečná krutost (1984)

Vcelku nudný a ničím zajímavý pokus o šok. Při sledování my na mysli ihned vyvstal o deset let starší Shallow Grave Dannyho Boylea s podobnou tématikou. A v porovnání těchto filmů Blood Simple bledne závistí.

Slečna zamilovaná (2009)

Je s podivem, že v jednom roce ze sebe dokáže Sandra udělat totální krávu (ano mluvím o tomhle filmu) a na druhou stranu úžasnou herečku v The Blind Side. Nechápu.

Mission: Impossible II (2000)

Byl jsem udiven tím, že jsem dosud nezhlédl druhý díl Mission Impossible a hlavou mi vrtalo, proč jsem pokračování prošvihl. Po prvních dvaceti minutách je mi ale zcela jasno. Připadá mi, jako bych sledoval studentský pokus o akční film s velmi experimentální kamerou a hudbou, která se do situací zcela nehodí. Naprosto nefungující zpomalené záběry, utahaný děj a neustálé předvídatelné hrátky s maskama taky celku nepomáhají. Naprosto děsivé pro mě byly poslední scény s holuby, úvod honičky na motorkách a následné "akční" scény. Tahle slátanina a Paycheck byly definitivní hřebíky do rakve Johna Woo v Hollywoodu.