• Fantasy

Noe (2014)

Film u kterého si fandové speciálních efektů přijdou na své. Jeden z prvních filmů, který se zaměřoval především na detaily obličejů, proto je potřeba si na něj nejprve zvyknout. Střih, obří hlava Russela Croweho, střih obří hlava Hopkinse, střih shainy spešl efekt. A tak pořád dokola. Od začátku filmu si ale člověk musí klást jednu důležitou otázku. Jak můžeme být Russell Crowe tak vyžraný, když je prakticky vegan a jí jen kořínky?

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Koncept, který tu byl už mnohokrát a který se čím dál víc stává realitou. Ale bohužel také velmi nedotažený. Začátek filmu působí jako klasický vstup do sekty. Jedna naivní holka, kolem parta vygumovaný nadšenců a hlavně Systém. Systém, který vše řídí, ovládá, všechny baví, všichni jsou v něm dobrovolně a který chce víc. Víc dat, víc informací, víc uživatelů. Kladem na celém filmu je, že se celou dobu atmosféra stupňuje, zásahy do soukromí se zvětšují a člověk má pořád potřebu přemýšlet nad tím, co kdyby to fakt nebo reálné (nebo hůř, nakolik to už realita je). O to víc je trestuhodný useknutý závěr, kdy během dvou řekne hlavní hrdinka "konec, já to změním". Což hned udělá.... a je konec. Celou dobu si říkáte, proč se "majitelé" chovají, tak hloupě. Proč jí dávají kompletní přístup, jak to, že se sami víc nechrání. jak to, že to celé sakra nečekali, apod.

Kráska a zvíře (2017)

Přiznám se, že na film jsem šla ze začátku s velmi negativními pocity a celý film u mě začínal s velkým mínusem. Hermiona, jako Kráska? Fakt ne. Udělat to celé jako muzikál? To taky určitě ne. A mnoho dalšího. A první scény jen potvrdily celou mou domněnku, že se bude jednat a velmi trapnou záležitost, která mi zničí můj neoblíbenější kreslený film. Především scéna s Emmou Watson, jak prochází s knihou po vesnici a s Lukem Evansem, který si povídá sám se sebou v zrcadle. Můsím ale naprosto přiznat svůj omyl. Film je úžasný. Téměř ve všem se drží předlohy, většina vtipů je opravu povedená a Emma Watson je jako Kráska velmi věrohodná. Za mě nejlepší zpracování kreslené Disney pohádky.

Viktorie a Abdul (2017)

Film začíná velmi svižně a Judi Dench, jako královna, je stejně skvělá, vtipná a kousavá, jako když hrála ve filmu Zamilovaný Shakespere královnu Alžbětu. Role královen jí prostě sedí. Až do návštěvy Skotska (v cca polovině filmu) jsem si nebyla jistá, proč se u filmu uvádí, že se jedná o drama. Film měl tempo, rychlé a hlavně humorné scény a vše klapalo. Bohužel v polovině film potemněl (což je pochopitelné), humor se naprosto vytratil a tím se zastavil i celý film. Scény se najednou zbytečně protahovaly, některé byly zbytečné a člověk se vlastně začal nudit. Film jsem tak vlastně dokoukala, jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Hodně mi vadilo také neustálé podsouvání toto, že mezi královnou a Abdulem se jedná o víc, než o přátelství. Nejen,že to působilo urážlivě (královně mělo být 81 let), ale také velmi nevěrohodné.

Marie, královna skotská (2018) odpad!

Ne, ne, ne, takhle opravdu ne. Bohužel se jedná o ukázku toho, jak kompletně zničit historický film. Když už se člověk přenese, přes historické nepřesnosti (ty hodně bolí, ale přece jen se nejedná o dokument), tak jej bohužel praští do očí pouze tupá snaha o odškrtání položek na korektním seznamu. Přesně tak, aby film nemohl být obviněn z nedávání prostoru jakékoliv hlasité menšině. Aristokratické černochy - máme. Homosexuální postavy - máme. Transvestita - máme. Emancipovaná žena - máme. A podobně. Pokud tedy máte rádi historické filmy, v žádném případě si tento film nepouštějte. Nejenom, že přijdete o dvě hodiny života, ale přijdete také o chuť ještě někdy vidět filmy, dle historických událostí. PS. A to že z největší královny Anglie, po které byla pojmenovaná celá éra, udělají hloupou slabošku, bylo jen posledním hřebíčkem do rakve.