• Fantasy

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Legendární vystoupení Hugha Jackmana. Kdo neviděl, tak si určitě pusťte alespoň tuto část.

Černobyl (2019) (seriál)

Pecka, ohromně dojemný a skvěle zpracovaný příběh. Po celou dobu jen sedíte se zatajeným dechem a nakonec ani nevnímáte, že máte husí kůži, tečou vám slzy, nebo prostě že tak silně prožíváte celý příběh. Velmi se mi líbí autentičnost celého prostředí. Seriál vás do sebe vtáhne a i když víte, jak to celé dopadne, tak i přesto vše sledujete se zatajeným dechem.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Naprostá klasika, která neomrzí. I teď v dospělosti, když mám nějakou odřeninu, tak si představuji, jak se malé destičky skládají na sebe a zacelují ránu. Líbí se mi, že je vše srozumitelné, jasné a pro malé dítě velmi záživné.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Za mě perfektní série z Byl jednou jeden... Líbí se mi, jak se nebojí kontroverzních témat. Otroctví, přirozený výběr, apod, která by byla, pokud by se seriál vytvářel dnes, nemyslitelná. Trochu mi vadí zaměření na francouzské dějiny, které mají přednost před dějinami země a z pohledu celého světa nejsou tak významné, ale to je vzhledem k tomu, že se jedná o FR seriál, pochopitelné. Velmi se mi líbí, že děti se mohou nadchnout nějakým tématem z naší historie a když toto téma není zpracované kompletně, tak i tak získají slušný základ. Vše je navíc přehledně a rychle vysvětleno. Já se na seriál ráda dívám i v dospělosti a pořád baví.

Byl jednou jeden... člověk - Člověk neandrtálský (1978) (epizoda)

Líbí se mi, jak je seriál obecně nedotčený dnešní korektností. Na tomto dílu je to krásně vidět. Snědl bobule, které neměl. Umřel. Komentář řekne, to je přirozený výběr. Žádný střih, žádné zakrytí mrtvoly, nic z toho. Tohle je přirozený výběr, děti učte se.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Jedním slovem perfektní. Čekala jsem, jestli se autorům podaří správně vysvětlit celý důvod výbuchu a přitom neztratit pozornost diváka a to se po opravdu povedlo. Skvělá práce!

Králova řeč (2010)

Naprosto perfektní dílo. Co se týká Oscara, tak v podání Colina Firtha sázka na jistotu. To ale nijak nesnižuje to, že jeho výkon je naprosto dech beroucí. Je kouzelné sledovat jeho přerod v krále. Režisérovi se velmi dobře podařilo, aby divák soucítil s králem, kdy ze začátku filmu se člověk nejprve sám stydí za ukázané koktání, poté postupně hlavnímu hrdinovi fandí a kdy se divák dozví o jeho dětství, tak už je na sto pro na jeho straně. Na závěr pak naprosto úžasné finále, když George V. přednese svůj slavný projev, pak nenechá chladným nikoho a člověk má opravdu husí kůži.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Velkým fanouškům seriálu doporučuji, aby se na mini sérii podívali vícekrát. Na poprvé jsem byla hrozně zklamaná. Očekávala jsem pokračování a další jízdu. Ve čtyřech dílech ale nejde dát to, co do celé série. Po druhém a třetím koukání jsem ale byla z dílů nadšená. Ano, člověk musí přežít patetické setkávání se všemi postavami, ale pokud si to odmyslíte, tak se autorům opravdu podařilo přidat spoustu zajímavých zápletek a nebáli se novinek. Velmi se mi líbí zápletka s Roiiným přítelem, kterého si nikdo nepamatuje. Naprosto úžasné jsou pak všechny scény s Emily a celý vývoj její postavy. Rozhovory mezi Lorelai a Emily opět nepostrádají šťávu a autoři velmi dobře zakomponovali smrt jejího manžela do vývoje postavy. Naopak za nejslabší považuji rozloučení s Brigádou života a smrti. To bylo pro mě tak umělé, až to bylo trapné. Za sebe tedy slušné 4*