• Fantasy

M*A*S*H - Adamova žebra (1974) (epizoda)

Alan Alda v tomle díle dokáže tak vášnivě mluvit o jídle, že z toho vždy dostanu hrozný hlad. :D

Hvězdná brána - Série 1 (1997) (série)

Jednotlivé díly jsou opravdu úžasně různorodé a obsahují vše na co se později odkazují v dalších a dalších sérií. Za sebe vidím jako nejlepší určitě Tantalova muka, Thorovo kladivo a Noxové. Líbí se mi, že se nezasekli pouze u Goa'uldů a u boje s nimi, ale naopak se zaměřili na poznávání nových světů a kultur.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Za mě jeden z nejlepších filmů o americké politice. Je úžasné, kolik autoři věnovali času detailům. Když si porovnáte jednotlivé rozhovory a odpovědi Sarah Palinové ve filmu a ve skutečnosti, tak zjistíte, že se autoři snažili o maximální přesnost a skutečnou vypovídající hodnotu. Pokud se blíž zajímáte o US politiku, tak určitě doporučuji.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Parádní jízda, která je za mě ještě lepší, než první díl. Celý film je nadupaný akcí od začátku až do konce a pokud jej nebudete brát moc vážně (což se nejspíš tenhle žánr ani nemá), užijete si nejlepší akční film posledních let. Hlášky padají jedna za druhou a hlavní hrdinové si nebojí udělat legraci, ani sami ze sebe.

Plán útěku 2 (2018) odpad!

Po solidní jedničce jsem se velmi těšila na pokračování. Informace, které ale unikali v průběhu natáčení už nejen naznačovaly, ale rovnou s jistotou tvrdily, že dvojka budu průšvih. A průšvih to je. Velký. Do teď si nejsem jistá, zda jsem v kině viděla konečnou verzi filmu, nebo jestli se do kin dostala verze, ve které někdo nedodělal efekty, neprošel posloupnost filmu, náhodně vystříhal, přidal a po přehazoval scény, apod. O debilním scénáři nemluvě. Jsem velká fanynka Stalloneho a díky tomu mu odpustím ledacos (Stůj, nebo maminka vystřelí má u mě solidní 3*), ale s Plánem útěku 2 dosáhlo dno nových hloubek..

Zaklínač (2019) (seriál)

Jsem fanda knížek a ne herní série a i tak jsem po prvotních informací ohledně obsazení a průběhu natáčení jsem příjemně překvapená výsledkem. Ano, obsazení a výkony vedlejších postav není úplně podle představ, ale Henry Cavill vše dohání i za ostatní. Freya Allan také příjemně překvapila a jsem na ni zvědavá v dalších sériích. Jsem trochu zaskočená, kolik prostoru nechali Yennefer a kolik si z jejího příběhu vymysleli (podle mě zbytečně), a také jak zbytečně, přehnaně a zdlouhavě řeší v některých dílech citové rozpoložení postav. Ale i přes to všechno palec nahoru a plný počet.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Klasika, kterou si můžete pouštět pořád a pořád dokola. Spousta hlášek se stala legendárními a celá generace dospívajících se začala učit zvedat jedno obočí. Kvalita jednotlivých dílů (především u posledních sérií) je hodně rozdílná (osobně nesnáším hlavně Claudii Black) a je znát, že od cca sedmé série už tvůrci nevěděli o čem moc točit a vznikly tak některé opravdu hloupé díly. Ale i přes to se jedná o jeden z nejlepších seriálů.

Jiný život (2019) (seriál)

Líbí se mi, že hned po prvních dvou dílech je jasné, podle jakých kritérií vybírali posádku. Mladí a krásní - povinnost. Rádi chodíte ve spodním prádle? Super, dostanete víc prostoru! Cože, neradi posloucháte rozkazy? Perfektní, budete patřit mezi hlavní postavy. Člověk si to může krásně propojit s Hvězdnou bránou, kde se několik posledních sérií řeší, že správa brány je pod kontrolou armády (tedy letectva) - což je špatně, a že na mise mají chodit civilisté. Tak přesně takhle by to dopadlo, kdyby vás Jack poslechnul, bitch! Takže zpět k AL. Neustále se řeší jen emoce, pocity jednotlivců a výbuchy vzteku. Jasně, vezmeme s sebou nejinteligentnější počítač, ale nezapomene mu nainstalovat software sexuálně nevybouřený dospívající. Vysvětlíme posádce, že každý musí souložit. Vážně každý. Když Vám to početně nevychází, dejte trojku! Zásadně budeme vycházet do neznámých lokalit v lichém počtu, aby někdo musel zůstat sám. Pokud dostanete jakýkoliv rozkaz, jako stůl, nechoď tam, nezapínej to, nežer tu mimozemskou kytku, nehul tu mimozemskou trávu, nestřílej, apod. zásadně udělejte pravý opak. Jedna hvězda za pobavení a druhá, že se nepárali s tím konečně ukázali mimozemšťana.

3% (2016) (seriál)

Hodnoceno po první sérii. Hodně zajímavý seriál, který se nebojí být nekonvenční, brutální a ke konci první série velmi nepředvídatelní. Skvělý výběr herců, kterým jejich roli opravdu věříte. Bonusem taky je, že se nejedná o známé herce, nejste tedy rušeni porovnáváním a posuzováním jejich výkonu s předchozími rolemi. Taková lepší verze Labyrintu nebo Hunger Games. Celou sérií se táhne silná nedůvěra a strach, kdy si pořád říkáte, že stále není po všem. Trochu mi to kazil díl z ubikací, proto to bylo klasické Pán much klišé, ale jinak úžasný seriál.