Wild Wild West (1999)

Ty nápady tam :-D Awesome. Prostě pro pobavení. Jak režisér, tak herci tohle věděli a maximálně si to užili. A tyto pocity následně předali. Byla to jízda :-) Šílená, zábavná, blbá, komická jízda. SteamPunk forever 70%

Hirune-hime: Širanai wataši no monogatari (2017)

Způlky ucházející, způlky nijaké. Rozmezí mezi realitou a světem snů bylo moc vymezeno a postrádalo logiku. Příběh je prakticky o tom, že dívka s tatíkem tajemství mají, které zná záporák, ale né klaďas a ... *příběh*... Celkově však nijak moc nezaujalo. Musím pozvednout animaci, ta byla VELMI hezká, dokonce i hudba uchu lahodící, avšak já koukám prioritně po jedé věci, a to příběhu. A ten byl zatraceně *blbej*... Nijak mne nezaujal, všechno bylo takové rozdrobené (doslova) do 2 světů a konec? Kristova noho potetotavná pirátským znamením. Konec byl naprosto bez logiky, neskutečně promíchaný a zmatečný, člověk na to kouká a prostě nechápe. A tak to nemá být... Člověk by si měl vyústění filmu vychutnávat, ne na to hledět s nevěřícným výrazem a myšlenkami "What the actual f*ck..." Znám mnohé lepší. Pokud se na tento kousek nepodíváte, o nic nepříjdete. A pokud ano, garantuji, že za měsíc-dva na to dočista zapomenete... Znovukoukatelnost nulová. Bohužel. Začalo to vcelku zajímavě. Ale od poloviny to šlo jak akcie AMD, když se o nich řekne něco negativního. Dolů, dolů, dolů... Nuda, nuda, šeď, šeď, 45 %

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Mno, moc nesouhlasím s komentářem EdaSe: Dvojka je epičtější, napínavější a hororovější než jednička, ale zároveň pořád výborně pracuje s postavami. Řekl bych, že není dvojka tak epická, ani tak napínavá a rozhodně ne tak hororová jak jednička. Tak, jak první sorii, jsem shlédl druhou na posezení. Nenechte se zmýlit mým "negativněji naladěným" komentářem, jedná se o výbornou sérii. Jen bych neřekl, že předběhla první, která byla naprosto úžasná. Máme zde novou postavu, která ve výsledku není nijak zajímavá, milostná trojka skoro nastejno, děcka, včetně Willa, hrají naprosto bombasticky a celé se to nese na takové zábavnější vlně s možná až moc akčním vyústěním. Líbilo, rád se na to podívám znovu kvůli doplnění mezer, ale jednička ve mně zůstane svým impaktem zapsána o dost více. Co víc, zjistíme, že "Eleven" má i sestru "Eight" a **lehký spoiler** jedna episoda bude věnována jejich setkání a interakci mezi těmito dvěma. A jak to dopadlo? Dle mého ztracených 50 minut... **konec lehkého spoieru**. Necítil jsem zde takové napětí jako u jedničky, to mi asi chybělo nejvíce. Vše je zábavné, akční, lehkomyslné. Není to špatné, ale není to zas tak dobré :-) Not-so-stranger 70 %

Thor: Ragnarok (2017)

Musím říci, že jsem si nového Thora královsky užíval. Všeobecný komediální duch od začátku do konce tomu vyloženě svědčí, celé kino leželo smíchy pod sedačkami a přesto byl příběh i něčím konfrontující. Hlavní záporačce bych sundal helmu, vypadá v ní hrozně, ostatní super. Za nekompromisně nejlepší postavu bych viděl toho kamenného týpka s jemným hlasem. U toho jsem nemohl popadnout dech :-D Super, už dlouho jsem se takto nebavil. Oproti předchozímu dílu naprosto jiná liga. FUN 91%

Kino no tabi: The Beautiful World - Animated Series (2017) (seriál)

Po 2 dílech: Oproti sérii z roku 2003 je nové zpracování nemastné neslané. Dokonce degradoval i audiovizuální projev. Tatam je záhadná hudba, chvíle ticha se záběrem na celou tvář, podivné výrazy a hra světel a barev, které každému "kuni" (státu, země) zvýraznila jeho psychologický podtext... 2. episoda je dokonce extrémně zrychlený, zředěný a profiltrovaný příběh z 2 episod původního zpracování, na které jsem se kvůli porovnání ihned kouknul a je to nebe a dudy... Budu sledovat dál, prozatím je to vyloženě urážka starší série...

Sengoku Night Blood (2017) (seriál)

Drop po pár sekundách a proklikání. Jeoffrey vysvětlil vše po protrpění prvního dílu, co jsem "odtušil" v několika sekundách prohlížení.

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Řekl bych, malinko slabší jak minulé sezóny, hlavně díky stále drzejšímu (adekvátně k tomu, jak s ním Rick zachází) Mortymu, zdálo se mi to až moc hektické místy, ale je pravda, že oněch 10 dílů dokoukáno a hladově touží po dalších. Velmi povedé, Rick and Morty prostě vedou. Naprostý ignor klišé nebo klasické struktury dílu, která zde zjevně chybí, napomáhá k tomu, že absolutně netušíte, co se stane a možná proto to mají lidé tak rádi. A přitom je to vše "logické" :-) Super sérka.

Rick a Morty - Série 2 (2015) (série)

Druhá sezóna byla zřetelně depresivnější než ta první, a to je říci, vyniká však ještě bláznivější absurdností a reality-checkem, který se prostě do člověka zakousne a nepustí. Konec sezóny byl naprostý skvost.

Šingeki no Bahamut - Virgin Soul (2017) (série)

Z nějakého velmi podivného důvodu jsem dal první sérii jen 2 hvězdy. A totálně zepsul konec. Budu se na to muset ještě jednou kouknout, protože 2. série se jim vyloženě povedla. Neřekl bych, že bylo přes všech 24 dílů nějaké výrazné "nene" ani "jojo", ucelený příběh od začátku až do konce s trochou překážek. Jako obvykle u této série, naprosto nádherná animace, za kterou se nebudou stydět ani za mnoho let, postavy, které se v průběhu série mění a nemožnost si být jist, co se s nimi stane, na tom také podepisují výrazné plus. Velmi jsem si sérii užil, nezapomeňte koukat na "aftercredits", protože jsou to kolikrát 3 minutové doznělky oné episody, na které poté navazuje díl další. Za mě silných 80 %

Koi to uso (2017) (seriál)

To, že jsem jednou něco za poslední dobu byl schopný dokoukat ještě neznamená, že to musí být adekvátně dobré. Koi to Uso začne velmi nadějně. Už snad v první episodě zde máme teen kluka, který neváhá být tím odvážným, vyzvat lásku dívce a dokonce ji i políbit. Až se sliny třpytily. Bohužel v tomto světě převyšuje nad pocity technologie a ta říká, že jeho vyvolená je naprosto jiná, jemu neznámá dívka. Musím říct, oproti té jeho, pořádná excentrická kočkoidní a neskutečně upřímná sympaťačka. A zde je problém. Náš mladý hrdina se do ní začíná zamilovávat, avšak stále cítí silné pouto k té první. Obě kočky milují hlavního hrdinu, toho má dokonce rád i jeho gay kamarád (spoiler to není, je to asi 2. díl) a kolem této "všichni milují všechny" se to pak celé zbytečně dlouze a nudně motá a motá a motá a mo... Vyústění? Zklamání jak rozžhavená pec bez výsledné pizzy... Nemastné neslané... Poslední episodou u mě upadl (pun intended) naprosto zcela i hlavní hrdina, který zakopne na rovném chodníku. O vzduch nejspíše. A ty jeho záškuby při mluvení tomu taky moc nepomohly. Díl co díl blížící se ke konci je jako jedno velké rozmázlé utrpení to sledovat. Začátek cool, konec looc. Jsou i horší... Trapných 35 %