Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

První díl byl knížce, druhý o tom, co by chtěli, aby v knížce bylo. Pokud bych musel srovnávat s knížkou, hodnocení bych viděl tak na 2-3 / 5. Pokud hodnotím čistě film, hodnocení okolo 3,5 / 5. Příběhově natahované, uměle komediální, (cvelfové gayové) a probůh jízda na sudech ve vodě? Tím by zlikvidovali celý Mordor. Scéna dobrá střídá scénu špatnou, vizuální triky (ke konci trpaslík ve zlatě) občas spadnou na dno amatérského filmu, občas však impozantně oslňující, prostě to tu oscilovalo jako u vytržení. Pokud se nemýlím, děj 2. dílu skončil cca 50 stránek před koncem knihy, takže netuším, jaký může být díl třetí :) Za tento ale lehké zklamání a asi si Hobbita opět přečtu. První díl mě knížku navnadil kladně, druhý spíše záporně, abych zjistil, co vše tam vlastně přidali. Legoladn hadr. 65%

Riddick: Kronika temna (2004)

Riddik se nám vrací a s ním přichází neporazitelnost, spousty chechtáků, které vytvořily opravdu kvalitní vizáž a triky, avšak totálně ztroskotal na příběhu. Tolik nelogických věcí, až mi to přijde k smíchu. Jednička měla jedinečnou atmosféru a prakticky jen se scénou uvnitř či venku z vás šel mráz po zádech. Zde je efektů, až to pěkné není a výsledek? Zmatek, neopodstatněné činnosti, nelogická rozhodnutí... Dá se říci, že film "o ničem". Neoblíbil jsem si tam ani jednu postavu. Krom samotného Riddica. 55%

Mama (2013)

Vezmu to zkrátka. Šli jsme s přítelkyní na horor. To se filmu dařilo první půl hodinu. Dalších 30 minut to bylo spíše komediálně úsměvné a ve finální třetině jsme se nebáli už ničeho, protože tam bylo vše odkryto a zbaveno jakéhokoli momentu překvapení / napětí. U mě tedy slabé, ty hvězdičky jsou spíše za to, jak jsem se u toho pobaveně smál. 65%

Nevědomí (2013)

Z půvabného a čistého začátku až přes akční prostředek a oblivious ending. Tom Cruise zahrál neuvěřitelně úžasnou roli, vždy se mi jako herec líbil a nyní to jen potvrdil. Ostatní postavy zde byly spíše jako doplňky. Od začátku už jde cítit nějaká ta zrada, která se ke konci filmu potvrdí. Co bych vyzvedl je fakt, že ač je zde velkolepé technologické futurikum, nesnaží se Kosinski o exploze všeho možného i nemožného a vše působí pěkně a reálně. Avšak ten příběh. Konec už byl jen plavbou po jasném příběhovém zakončení bez nějakého toho překvapení. Za úžasný začátek a slabý konec - silné 65%

Monogatari Series: Second Season (2013) (seriál)

Po fiasku s Fire Sisters zde máme opět něco, nad čím se stojí pozastavit a každý týden koukat na stále zajímavější vývoj situace. Poznáme také spoustu nových postav (rodiče Araragiho, Senjougahary). (Komentář bude doplněn)

Wataši ga motenai no wa dó kangaete mo omaera ga warui! (2013) (seriál)

Konečně něco depresivního, zábavného, bez nějakého prince a s velmi dobrou hlavní postavou. Nejspíše nejlepší za sezónu Léto 2013. (komentář bude doplněn). || Edit 3.1.2015||: Koukám, že jsem komentář nedoplnil. Ani se nedivím. Watamote jsem totiž nedokoukal, začlo být až moc stereotypní, žádné překvapení, vyústění, závěry, poučení nic. O tom to také být nemělo, ale... Možná že "by" mělo. Prvních pár episod bylo opravdu vcelku prima, avšak něco se muselo stát (už si moc nepamatuji) a pro nudu jsem nedokončil. Proto hodnotím 60%

Blood Lad (2013) (seriál)

Musím říci, že mě tuto sezónu (Q3-2013) Blood Lad vcelku překvapil. Příběhově se teprve rozjížděl a před jakýmkoli vážnějším dějem byl uťat počtem 10 episod. Za tu dobu se mi však zapsal pod kůži svými krásnými narážkami na ostatní anime, nejvíce však na mou srdcovku - (scéna, kdy se snaží udělat Kame-Hame-Ha byla dokonalá...). Určitě nás (doufám) čeká druhá sezóna, kdy by se dle mangy měl příběh konečně rozjet. Z hlediska animace mi to velmi příjemně připomenulo starší Soul Eater, který si v tomto vedl dobře. Postavy v Blood Lad jsou jednodušší, avšak nejsou takové ty úplně klasické a bez změny od začátku do konce. Věru, i hlavní hrdina se jen za 10 dílů změní :-) Nejvíce mě však na této show dostává humor. Specifický humor. Specifický černý humor :-) Ten já nejradši. Proto, možná i přehnaných, jsem si toho vědom - 70%

Zahrada slov (2013)

Přesně tak, jak zde všichni přispívají, animace byla (trefně k tomuto pomalému příběhu) dokonalá, pětihvězdičková. Avšak celý film se musí hodnotit i dle jiných kritérií. Jako černá k bílé, zakončení příběhu byla opakující se pěst do oka od boxera Ippa. A ty bolí dost. 30 minut se děj rozvíjí naprosto dokonale, pomalá tendence a déšť k tomu jen přispívala. Ovšem prakticky z minuty na minutu po nás film chce, abychom sebrali nastřádanou půl hodinku pocitů a propadly v pláč a brek, chce po nás, abychom ronili slzy jako silný tajfun? Bohužel. Ono zakončení mi dalo přímo facku a já jen tupě hleděl, jestli to myslí vážně a prakticky mi to pokazilo velmi dobrý dojem, který se v průběhu 3/4 filmu nesl. Kotonoha no niwa by potřebovala minimálně další půlhodinu a neuspěchat tak povedený start. Pokud bych hodnotil prvních 30 minut » 85%. Celý film však: 55%

Rozen Maiden: Träumend (2005) (seriál)

Pokračování původního Rozen Maiden bylo poněkud silnější, to se mu upřít nedá. Dokonce to kolem 6. episody dosti gradovalo, ale zakončení bylo jaksi... Jak to říct... Čudné. Kdo viděl, ví. Kdo neviděl, no, ať si ohodnotí sám. Malinko lepší, zvedám proto hodnocení. Na Rozen Maiden: Ouvertüre to však dozajista nemá. 60%

Tōi sekai (1999)

Jakožto počáteční dílo opravdu bravurní kousek. Ovšem lehce matoucí smysl snímku, kde prostě není snad žádná nápověda o tom, co by měl vlastně představovat. Nechal bych tedy hodnocení na průměru.