SpicyNugget

SpicyNugget

okres Frýdek-Místek
Milovník duchařských hororů, katastrofických filmů a animáků.

<< předchozí 1 2 3
    • 9.4.2021  15:15

Stařík si objedná tři stěhováky, aby mu odnesli z baráku harampádí, ale přísně jim zakáže chodit do sklepa. To by bylo, aby tam děcka nakonec stejně nevlezla. Najdou tam ale něco, co je naprosto nechutné a děsivé a začne boj o přežití... Slabota. Gore bylo zajímavé, ale to bylo vše. Vůbec mě to nebavilo, přitom z této tématiky se dalo vytěžit hodně. Ale tohle byl totálně promarněný čas.

• 9.4.2021  15:10

Chlapík je už naštvaný z toho, že nikoho nemá, a tak si zavolá na horkou erotickou linku a dohodne si rande. Ač mu kámoš dává kondomy, chlapík na ně jaksi pozapomene a pak musí řešit vyrážku, která se mu rozleze po celém těle. Snaží se dohledat onu děvčicu, ale telefonní číslo na horkou linku neexistuje, neví, kde dívka bydlí a sám už ani neví, co je sen a co realita... Na mě to bylo slabé. Trocha toho čarodějnictví, trocha toho iluzionismu, ale toť vše. Stokrát omleté klišé. Nezaujalo mě to.

• 26.3.2021  13:50

“Vaším největším strachem jste vy sám.”... Dvě sestry, přítel té starší a nerdský kámoš té mladší přijedou k ruině starého vězení, kde zamlada řádila sestra Monday. Pod rouškou Boha zde prováděla vězňům nechutné věci. Táta příběhy o Monday mladší sestře vyprávěl odmalička a s holkou to dopadlo zhruba tak, jako se mnou zamlada, když jsem koukala na horory - byla ze sestry Monday posraná až za ušima. Rozhodla se tedy navštívit vězení, aby se strachu zbavila... Na mě to bylo slabé. Sestra byla děsivá a nemohla jsem jít kvůli ní sama v noci z práce, viděla jsem ji všude. Ale to bylo vše, pointa nebyla žádná, vraždění se seběhlo neuvěřitelně rychle a nic jsem z filmu prakticky neměla. Nedotažené, bohužel.

• 26.3.2021  13:44
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Příběh o socialistických údernicích ze sámošky a jejich rodinné a vztahové zapletence. Já jsem k tomuto filmu přistupovala s téměř nulovým očekáváním a spoustou předsudků (jelikož jsem přísný odpůrce tohoto režimu), ale ve finále jsem byla příjemně překvapená. Nebyla tam téměř žádná propaganda a každá série mě bavila. Zajímavý děj, zajímavé zápletky a moje oblíbená Dana Medřická. Potěšením bylo vidět (budiž jí země lehká) mlaďounkou a oprsklou Hanu Maciuchovou, kterou jsem doteď znala jen jako starší a rozvážnou dámu. Za mě opravdu hezký seriál.

• 24.2.2021  14:41

Mladí nadrženci a jedna matka dělají novoroční párty. To je začátek. Pak jsem dobrou hodinu sledovala, jak každej s každým šuká a kolik měl kdo orgasmů. Nakonec se všichni pozabíjí. Komedie? To určitě ne. Nehorázná trapárna to byla. Nemělo to žádný děj, žádnou pointu a ani myšlenku. Zbytečné, nechutné teenage porno. Hlavně šuk, no, ten prej prodává.

• 22.2.2021  00:32

Země je už pár let v karanténě prvního stupně (ovšem ne kvůli Covidu, ten tehdá ještě tahal kačera, ale kvůli mimozemským stvořením, která zabíjí lidi). Mladý Kitai se školí na Rangera, což jsou lidi, kteří necítí strach. Jenže jeho otec (filmový i skutečný) je na něj jako pes a chlapec se nikdy nezavděčí. Proto po nouzovém přistání na onu nepřátelskou Zemi a zlámáním obou Willových nohou se Kitai vydává 100km daleko, aby vyslal nouzový signál pro záchranu... Wow! Mistrný snímek. Od Shyamalana jsem ale nic jiného nečekala, tohle je režisér s velkým R. Všechny jeho filmy miluju a hodnotím nadprůměrně. Úžasné efekty a skvělý děj, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Pár hororových scének příšer a sestry určily mou čtvrtou hvězdu. Skvělý film.

• 21.2.2021  20:52
    Tenet (2020)

Světu hrozí válka z budoucnosti, a tak se špion v čele se svým týmem snaží válce zabránit. Neuvěřitelný maglajz všeho. Nápad byl super, miluju hrátky s časem, ale je to totálně nedotažený. Absolutně jsem se v celém filmu ztratila, nechápu začátek, nechápu, proti komu kdo bojoval, nechápu konec. Zbytečně promrhané 2,5h života.

• 19.2.2021  19:51
    Wrong Turn (2021)

Parta kámošů si vyrazí na výlet do hor. Ač je místní varují, že nemají za žádných okolností sejít z cesty, to by nebyli mladí, aby neměli svůj vlastní rozum. V horách totiž žije Nadace - potomci Amíků, kteří sem v minulém století přišli hledat komoušský styl života (všechno je všech, nikdo nemá nic a všichni jsou si rovni). A polozvěř z Nadace rozhodně nejsou lidi, kteří by byli milosrdní... Pokud jste neviděli žádný z předchozích dílů a pojedete tento jen tak na nudu, budete příjemně překvapeni. Já jsem si užila celkem pohodovou naháněčku a vyvražďovačku, neporovnávala jsem to s jinými díly. Děj to má slušný, trochu zvrácený happyend mě potěšil (protože u vyvražďovaček jsem vždycky zvrácená) a ač to má skoro dvě hodiny, mou pozornost si film udržel. Špatný film to určitě není (tedy pokud jste neviděli předchozí verze).

• 14.2.2021  13:29
    Nightshift (2020)

Jessie je první den ve své nové práci - v márnici. A to by bylo, aby se v márnici nezačala hejbat těla a nezačala tam úřadovat smrtka z The Evil Within 2. Jessie z toho začne mít hlavu v pejru a nechápe, proč se to děje zrovna jí... No, začátek byl šílený. Od ničeho k ničemu, nic mi nedávalo smysl. Měla jsem co dělat, abych se u filmu udržela. Ovšem konec, ten to korunoval. Konec byl super, mrazivý a temný, konečně se to začalo zajímavě hýbat a aspoň trochu jsem pochopila, o co v tom filmu šlo. Všechny nelogičnosti během filmu mi na konci do sebe zapadly. Ovšem prokousat se tím zbytkem filmu chce odvahu. Nebo aspoň litr vodky...

• 13.2.2021  20:29
    7 životů (2017)

Je rok 2073, a protože planeta začala přelidněností značně strádat, vzešel v platnost “zákon jednoho dítěte”. Což je celkem průser, když se starýmu Settmanovi narodí 7 holčiček - 7 dní v týdnu. 30 let se jim daří se skrývat před světem, ven vychází jen po jedné. Ale tak dlouho se chodí s elektrickým obojkem pro šuk, až se armáda přiřítí. Jednoho dne vše praskne a sestry musí bojovat o život a najít toho, kdo vyzradil vládě jejich tajemství... Je to dobře natočený snímek, já jsem byla spokojená. Noomi Rapace zvládla sedmiroli naprosto bravurně. Každá sestra měla naprosto odlišnou osobnost a ač ji hrála jedna herečka, vůbec mi to tak nepřišlo. Bravurně si mě všemi sestrami udržela u filmu. Námět byl skvělý a děj taktéž, logické zápletky a konečné rozuzlení bylo top! Jeden bod srážím, jako vždycky, za zbytečnou erotickou scénu. Ale jinak film hodnotím silně nadprůměrně.

• 7.2.2021  02:28

Teeneager Ben po rozvodu rodičů trochu zdivočel, tak ho máma pošle na pár dní k otci, kde bude vypomáhat na molu. Brigáda je to slušná, ale město je divné. Kytky usychají a místo dětí se v postýlce najde pár suchých větývek. V sousedství se ztratí malý chlapec a jeho milující rodiče snad spadli z jahody - syna nehledají, protože žádné děti prý nemají! A tak se Ben vydává tuhle šílenost vyřešit, přičemž zjistí, že i on sám je součástí... Neměla jsem velká očekávání, čekala jsem průměrný horor s čarodějnicí, ale byla jsem příjemně překvapená. Žádný utahaný začátek, děj se rozjíždí téměř okamžitě. Duch byl děsivý a zajímavý. A konec byl naprosto úžasný! Miluju konce, kde mi z rozuzlení spadne huba až na zem a tady se to stalo. Velice nadprůměrné dílo.

• 10.1.2021  13:22

Partička čtyř lidí si vyjela do Bhútánu. Jenže chlapík z spadne do díry a když pro něj ostatní vlezou, vidí, že se pomátl na rozumu. Blekotá nesmysly, medituje u zkamenělé kostry a jen čumí. Vynesou ho ven a on se jim za to “hezky” odmění. Střih. Posouváme se do roku 2018, o hodně let později. Do této části byl horor velice zajímavý. Zabavil mě a já s napětím sledovala vývoj. Po střihu byla konečná. Chlapík hledá dceru své tajné sex-milenky a zjistí, že má co dočinění s kultem. Zkrátka - nefoukejte na láhev, protože tahle muzika dětství vás propojí s nějakým prázdným hňupem z druhé strany. Hlubokomyslné řečičky o stavu mysli, vnímání reality, toku myšlenek, řízku k obědu a sněhuláku na zápraží mě uspaly. Když už horor trvá dvě hodiny a čtvrt, musí být excelentně vyšperkovaný od hlavy k patě a tady se to bohužel nestalo. Zalomila jsem to. Ok, takže další střih. Po mém probuzení jsem si pustila zbytek, tedy pomyslnou třetí část. To už bylo o poznání lepší. Je to taková ta kultová klasika - ňákej posedlej, banda bláznů a tajný shromáždění. Vyústění bylo zajímavé a mrazivé. Takže nebýt té délky, mohl to být celkem solidní kousek. Na tohle musíte mít fakt bdělou mysl.

• 3.1.2021  18:23

Mladík Francis přijme pozvání svého kamaráda J.P.ho a jede k němu do jeho domu, kde žije sám se svou sestrou. Očekává party a večírky ve třech jako za starých časů, jenže J.P. je jiný. Posedává u krbu v županu a se sklenkou martini v ruce jako šedesátník a na nějakou zábavu ho neužije. Je divný, dům je divný, sestra je divná a vlastně i Francis je tak trochu divný. Jenže co se v tom domě doopravdy děje? Já mám asi dlouhé vedení, ale tenhle film jsem vůbec nepochopila. Udržel si mou pozornost, protože námět byl zajímavý a pořád jsem měla nutkání vydržet, abych zjistila, o co jde, ale nechápu to. Kamera byla hezká, prostřihy mě u filmu udržely. Konec byl zvláštní, ač lehce mrazivý. Za mě je bohužel tento film celkem zklamání.

• 21.11.2020  16:56
    V zajetí (2020)

Chloe je těžce nemocná a žije jen se svou matkou. Nevychází ani ven a učí se doma. Jenže má pocit, že se na ni matka až nezdravě upnula a když se přihlásí na vysokou, z pocitu se stane jistota. Naštvaná Chloe tak začne rozplétat klubíčko své děsivé minulosti... Horor to není a mysteriózní už vůbec ne, ale je to excelentně natočené drama. Film je napínavý, houstne každou minutou a rozuzlení bylo skvělé. Na tento film jsem se těšila a jsem naprosto spokojená, velmi povedený kousek.

• 17.11.2020  23:28
    Followed (2020)

Youtuber chce pro své fanoušky natočit něco pořádného - vydá se bydlet do prokletého hotelu, ve kterém údajně straší... Mě filmy s takovou tématikou a se zapojením online obrazovky baví. Připomnělo mi to Follow me 2020 (nejen názvem) a taky trochu Pátrání 2018. Follow me ovšem bylo o poznání lepší. Tady mě vyděsila jen scéna s korejskou hrou ve výtahu a chlapík, co se na chodbě ohnul, až mu upadla kebule. Jinak mě film neděsil, duchové nikde, jen nasranej bezďák, kterej nerad kamerování. Jednu hvězdu dávám za konečné rozuzlení, to jsem čuměla s otevřenou pusou a druhou za ty dvě solidní scény, ale od duchařského hororu čekám bohužel mnohem více (a to skutečně nejsem náročný divák).

• 12.11.2020  17:55
    Follow Me (2020)

Slavnej jůtuber se vydá na svou zatím největší únikovku (a že už jich kvůli videjím prošel). Sebral kámoše a vyjeli do Ruska na opravdu nejbrutálnější únikovku, která se zvrhne v boj o přežití... Jsem spokojená, kvalitní filmek, obrovské plus za konec, takové zvraty miluju a čuměla jsem s otevřenou pusou. To je ten moment, kdy hlavnímu hrdinovi člověk fandí (jen mu dobij hubu) a o pár sekund později si říká, že je asi debil. Skvělé gore scény, atmosféru si film budoval až do konce.

• 12.11.2020  17:49

Žena ve zbožné vesničce v době čarodějnictví porodí v úkrytu dceru. Jenže je panna a dcera je... upřímně, vůbec netuším. Nepochopila jsem to. Do půlky to bylo dobré, zajímalo mě, jak se film vyvine. Jenže pak si začaly postavy, abych to napsala kulantně, nadělávat do vlastní postele, a šlo to do háje. Tolik otázek a žádné odpovědi. Tolik protimluvů (jo, je panna a má dceru). Asi bohužel nejsem cílovka, za mě velmi slabý film.

• 12.11.2020  17:43
    Hosts (2020)

Rodinka si na Vánoční večeři pozve sousedy, mladou dvojici. Jenže co nevidět se poklidná večeře změní v drsný boj o přežití. Do slavné scény u večeře jsem byla maximálně spokojená, hutná atmosféra, skvělá gore scéna, čuměla jsem jak nudle z kýblu. A pak to šlo nějak do háje, film si nezvládl vybudovat atmosféru. Škoda, tenhle snímek měl velký potenciál.

• 12.11.2020  17:39
    Come Play (2020)

Chlapec autista bohužel nemá moc kamarádů a je osamělý, tak se s ním přes “bránu” (za mých mladých let to byla zrcadla, dneska je svět jinde, takže přes obrazovku mobilu a tabletu) spojí Larry. Larry chce kamaráda a bude o něj bojovat, i kdyby měli všichni kolem zemřít... Typická duchařina, které já miluju. Film je to zajímavý, bavil mě, celý den jsem měla strach kouknout se na mobil, aby tam náhodou nevyskočila Larryho kniha, která po dočtení příběhu otevře bránu... No, chytila jsem z toho filmu slušnou schízu. Co mě zklamalo, je absolutně předvídatelný konec (a to říkám jako člověk, který má sakra dlouhé vedení a nikdy nepochopím ani náznaky pointy) a “happy finále”, které já u duchařin nějak nesnesu. Jinak ale dobrý, povedený film.

• 12.11.2020  17:31
    Spell (2020)

Zazobaný chlapík se dozví, že mu zemřel otec. Nikdy spolu neměli dobrý vztah, přesto se se svou rodinou vydá vlastním letadlem na jeho pohřeb kdesi do zvláštní vesnice v horách. Jenže letadlo havaruje a chlapík se probudí v cizím domě s cizí stařenkou a neví, kde je jeho rodina. A zdá se, že stařenka nemá ty nejlepší úmysly... Woodoo tématiku jsem už dlouho neviděla. Bylo to celkem zajímavé, ale je to další z hororů, které mi stačilo vidět jednou. Taková jednohubka, docela průměrná.

• 26.10.2020  14:03

Připosranej učitel bonzl rapla učitele Ice Cuba, protože šel na děti se sekerou, kvůli čemuž ho vyhodili, a to by bylo, aby to nebyl masakr. Docela dobrá komedie, já jsem se bavila. Takový styl humoru je mi blízký, připosraného učitele zahrál Charlie Day velmi dobře a ostatní učitelský sbor v čele se sjetou výchovnou poradkyní a sprostým, věčně nasraným ředitelem byl skvělý. Očekávání jsem neměla velké, je to taková přízemní komedie, takže jsem dostala to, co jsem čekala. Na nudné odpoledne - proč ne.

• 26.10.2020  00:53

Asi budu v menšině, ale tento film mě těžce nezaujal. Nápad to byl skvělý - v dnešní konzumní době by bylo fajn vidět, jak dva chlápci zvládnou přežít 100 dní bez všech svých věcí (včetně trenclí). Každý den měli dostávat jednu věc z těch sebraných (dilema - trencle nebo telefon?). Byla by to fakt skvělá podívaná, kdyby to už zezačátku totálně nezačali bojkotovat a kdyby tam nebyl vecpaný hned na druhý den milostný románek s několika minutami vyobrazení pořádného sexu. Ne, tohle fakt vidět nechci, když si zapnu komedii. Absolutně mě to nebavilo.

• 25.10.2020  19:36
    Šesterčata (2019)

Velmi slabé... Wayansovy filmy mám moc ráda, má osobitý a velmi sprostý humor, a tady mi to bohužel chybělo. Byl až moc fotříkovský. Ovšem 7 postav zahrál skvěle, za to klobouk dolu a jednu poctivou hvězdu za skvělý výkon. Bohužel mě to bavilo do čtvrtiny filmu, po návštěvě věznice jsem usnula. Když jsem to dokoukala, pokrčila jsem rameny a spala dál.

• 24.10.2020  22:36
    Chata (2019)

Tohle je zase jeden z těch filmů, který musíte sledovat od začátku s očima na stopkách, jinak se v tom totálně ztratíte a film bude pro vás nudná a nezáživná 3,14čovina. Nutno podotknout, že se nejedná o horor, ale spíš o psychologické drama. Prolíná se tady křesťanská sekta spolu s psychiatrickými onemocněními. Tenhle film je mrazivý, napětí stoupá každou minutou, námět je skvělý - chlapík chce dětem na chatě představit svou novou bitch, jenže děti ví, že to kvůli ní si jejich mamka vzala život, a tak to své nové macešce pěkně osladí. Bohužel je na práškách, takže je lehké si trochu pohrát s její dost rozhašenou myslí. Absolutně jsem nechápala, komu tam vlastně hrabe, jestli dětem, maceše, nebo mně. Téma je to super, protože když do filmu obsadíte psychicky narušeného jedince, bude to vzrůšo (já měla jako psychicky narušený jedinec vzrůšo dvojnásobné). Finální závěr mi otevřel hubu. Musela jsem si Chatu pustit znova, abych tu pointu pobrala. Abych pobrala, komu tam vlastně hrabalo a kdo co komu způsobil. Šokovalo mě to a film naprosto splnil mé očekávání. V zádech mi mrazí ještě teď, v hlavě mi zní vydrbaná křesťanská písnička a já mám strach jít v noci na hajzl. Vnučka Presleyho byla v hlavní roli skvělá a přesvědčivá, musím vyzvednout i skvělou hudbu (i když mohla být trochu poměřená s hlasy postav, ono jak to začne zničehož nic řvát, tak se doserete jen z toho) a kamera byla excelentní. Za mě - skvělý film, náročnějším lidem, které zajímá psychologické drama o sektách a psychouších, ho můžu doporučit.

• 24.10.2020  16:16

Příjemný rodinný film se skvělým hereckým obsazením. Když se někde objeví De Niro, Cheech Martin a Chris Walken, je jasné, že bude zábava. Umu Thurman mám ráda a taky se mi na ni dobře koukalo. Bylo tam hodně momentek, u kterých mi tekly slzy smíchem. Jako oddechový rodinný film super. Já jsem byla velmi spokojená.

• 23.10.2020  18:50
    Kadáver (2020)

Podivná dobročinná večeře přitáhne za postapokalyptického hladomoru davy lidí. Hladovějící rodina ale záhy zjistí, že cena za účast je nelidsky vysoká... Mě to nějak nezaujalo. Námět byl hezký a zhruba do půlky si film mou pozornost udržel. Pak to ale šlo ke dnu rychleji než Titanik. Pointa žádná, zápletka nedotažená, nějak mi tam něco chybělo. A pokud jste sadističtí milovníci krvavých naháněček, tady to absolutně nečekejte. Prostě parta lidí pobíhá po hotelu.

• 12.10.2020  18:50
    Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)

Moje dětství. Tehdy to ješte byli škodíci, dnes už jsou to švábi. A já to ani nikomu nezazlívám, je to doslovný překlad a “růže, byť zvána jinak, bude stále vonět růží”. I nové díly mě baví stejně jako staré kousky a nejvíc sympatické mi je, že ač se v tomto seriálu nemluví, vždycky jsou postavy naanimované tak, že vím, co přesně chtějí říct. Gestikulace, výrazy - super. Povedený kousek, který se drží dodnes.

• 2.10.2020  09:04
    Sezn@mka (2016)

Mně se to líbilo. Námět je zajímavý, tzv. dnešní, herecké obsazení mi bylo sympatické a hráli skvěle, film byl protkaný krásnými písněmi. Herecká (i partnerská) dvojice Langmajer a Gondíková byli skvělí, o to víc to bylo autentické. Jardu Norska miluji ve všech filmech, vtipný kudy chodí. Taková milá česká jednohubka, rozhodně mě to neurazilo, vysoké nároky jsem na tento film neměla.

• 27.9.2020  17:57
    No manches, Frida (2016)

Absolutně nechutná vykrádačka Fakjů pane učiteli. Proč museli Mexikáni natočit něco, co už tady do puntíku je? Repliky stejné, plakát stejný, námět stejný, chování postav stejné. Akorát herci jsou jiní, no. Odpad, tězký odpad.

• 23.8.2020  20:23

Lékařka se vrací domů z Afghánistánu ke svým třem dětem a manželovi. Následkem války se potýká s posttraumatickou stresovou poruchou. Když začne vídat zvláštní věci a když se jí zvláštní věci začnou také dít, manžel jí nevěří a vše svaluje na poruchu (ač má chlapík doma z Havaje sošku proti duchům, takže nějakému tomu nadpřirozenu asi v důsledku taky věří). Paní doktorka se ale nevzdá, po celém domě nainstaluje kamery a pozve si médium pro komunikaci s druhou stranou. Jenže i lidé, kteří by měli být jejími blízkými, možná nejsou její blízcí... Je to taková netypická duchařina s prvky Replicate, ale mě takové filmy baví. Duch mě děsil, protočená bělma a černé oči taktéž. Hudba je skvěle děsivá a herci sympatičtí, obzvlášť musím pochválit malého Tommyho (Harry McMillan-Hunt), děcka mě vyděsí i v komediích a tenhle kluk prostě hrát umí. Jednohubka je to povedená.

<< předchozí 1 2 3