Boeing 747 v ohrožení (1996)

Jeden z těch lepších vzdušných thrillerů. Kurt je solidně zpocený. Suchet je sice démonický, ale to víte po ráně ne bradu tihle čáryfuci ztrácí kouzlo. Škoda, že nemohu prozradit vývoj Seagalovi postavy, protože ten mě velmi potěšil. Škoda, že šlo pouze o filmovou postavu. 60%

Americké komedie stojí zcela upřímně za hovno, kdežto Borat je i přes svou oficiální produkci vzorově neamerické dílo komika bohem tak nadaného, že prakticky dva ze tří gagů končí skvělou pointou. Nemilosrdnou, leckdy obhroublou, ovšem vtipně nápaditou a to je jediná podmínka určující kvalitu humoru jako takového. Kdyby podobný film dělal Adam Sandler, měl by dobré dva gagy ze třiceti. Sacha Baron Cohen je však o dost dál, nejen onou odvahou, drzostí, chcete-li, ale zejména kvalitou. Nemyslím si, že by sám svůj projekt vnímal jako politickou satiru, spíš jej baví zesměšňovat absolutně cokoliv jej napadne. Borat je určen k výbuchům smíchu, čemuž říkám převeliká ambice, která však v tomto případě klapla na výbornou. 90%

Borgman (2013)

Otevřená držka po celou dobu. Film pro nějž by se mohla otevřít žánrová položka WTF?!? Chytřejší prohlédnou včas, že se žádného vysvětlení, tak kýženého, nedočkají, prostě další mystifikační oblbovačka beze smyslu, jen je to narozdíl od Lynche zábavnější a odlehčenější. Není to žádnej zázrak, jelikož na komedii to není vtipné, na psychothriller ala Funny Games si to také hrát nemůže, a očividně ani nechce, přesto je tohle dílko svěží svým vymykáním se obvyklým vypravěčských postupům.70%

Bostonský případ (1968)

Vynikající atmosférický thriller, který přejde v poslední části do zcela jiné roviny, ve které Tony Curtis roztočí naprosto vyčerpávající koncert, který musel odrovnat i samotného Henryho Fondu, protože to byla jednoznačně Oscarová záležitost. 90%

Bota jménem Melichar (1983)

Nemohu si pomoci, ale nejvíce se mi zde líbila Michaela Kreslová v roli kamarádky hlavní hrdinky, Radky. Hlavně její permanentní mdloby, nebo hláška "Jak to ví??"....Podobně jako v případě Sylvy Julinové(Kopretiny pro zámeckou paní), mě i u Míši trochu mrzí, že tyhle vtipný a komediálně velice nadaný holčiny si střihly jednu jedinou roli. 80%

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Humpolácky zakomponované funny komentáře nebyly funny. Nevím jestli je dement dramaturg, nebo moderátoři, ale sázel bych na jistotu a volil obě možnosti. Tohle se nepovedlo.20%

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Smíchat vykradeného Baskervilla, útok na církev, indiánského ninju, šamanské fígle a Rambo lučištnickou akci v táboře,to se opravdu jen tak nevidí. Film tak musel čerpat z vizuální stránky a to se mu vcelku dařilo....až tedy snad na samotnou bestii. 40%

Brouk v hlavě (2002) (TV film)

Tohle je komediální pecka. Roztomilá a bezchybně obsazená virtuózní taškařice. Zoufalý Preiss ve schizoidní dvojroli, jenž nemůže pochopit proč mu onen šílenec Postránecký permanentně nakopává do hýždí. Ultravyrovnaný doktor Němec, který se nediví ale už vůbec ničemu. Totálně slizký Hrušínský. Ti všichni skvěle zapadají do pradávné předlohy všech komedií založených na záměně. 90%

Bubba Ho-tep (2002)

Celý film se odehrává v domově důchodců, ve kterém dožívající sedmdesátiletý Elvis Presley s rakovinou penisu a jeho přítel, starý černoch věřící, že je bývalým bělošským prezidentem, bojují s tisíc let starou mumií, která domov po nocích navštěvuje, aby stařečkům vysávala duše skrze jejich řitní otvory.. Stačí to k nastínění? Nikoliv!!!Tento film svým námětem splňuje do puntíku veškeré matematické vzorce pro totální hovadinu, přéééésto (i proto)je neskutečně milý, místy vtipný(a vězte, že nejen bláznivě, ale příjemně vtipný.) a světe div se umí být i dojemný.Takový věci se v něm dějou! Nevšednost, které ubližuje jakékoliv škatulkování. A připojuji se ke chvále vyjímečně dobrého Bruce Campbella. Výborné je ale i černošské (či na černochy přeoperované) osazenstvo v podobě Ossie Davise i mastičkářky Elly Joyce. 90%