Banditi (2001)

Príjemný film s nadpriemerným obsadením. Mal som z toho pocit, že herci si svoje postavy s chuťou zahrali. Oddychovka ako sa patrí.

Můj soused zabiják (2000)

Bruce Willis a Matthew Perry si svoje role užili a ja ako divák som dostal vydarenú komédiu, ktorá miestami skĺzava do paródie mafiánskych filmov. A ako bonus Natasha Henstridge, ktorá bola na vrchole svojho "talentu".

Vyvolený (2000)

Reálnejšie podaný pohľad na komiksovú realitu. Shyamalan zostal verný tomu, čo ho preslávilo. Ponechal si Willisa, pribral Samuel L. Jacksona a vytvoril zasa niečo zaujímavé. Škoda, že to s týmto režisérom ide dolu kopcom.

Šestý smysl (1999)

Tento film urobil z režiséra všeobecne známu postavu, a to zaslúžene. Ukázal všetkým, ako málo stačí k vytvoreniu tej správnej atmosféry. Netreba veľkolepé triky a efekty. Stačí pomaly a po troškách dávkovať mrazivé okamžiky. Všetko v tomto filme do seba zapadlo.

Armageddon (1998)

Všetko v tomto filme predstavuje to čo nemám na americkej produkcii rád. Prehnaný rozpočet, mrhanie hereckým talentom, prehnaná americká hrdosť.

Mercury (1998)

Ale to snáď nie. Willis by mal vyhodiť svojho agenta. To je ako Šiesty zmysel natočený ako akčný film zbavený atmosféry a príbehu.

Pátý element (1997)

Tak tento film si vždy rád pozriem. Milla Jovovich tu vytvorila skutočne originálne pôsobiacu postavu. No a Gary Oldman ako zaporák? Ideálny výber. Zábavné, zaujímavé, vizuálne pútavé. Luc Besson sa dokázal utrhnúť v rozumnom rozsahu a ponúkol mi netuctový zážitok.

12 opic (1995)

Až tak vysoké hodnotenie blýžiace sa 90% by som nedával, ale rozhodne je to film s originálnym a premysleným príbehom. Svet vytvorený Terrym Gilliamom je aj z odstupom niekoľkých rokov nadčasový, tak ako celý film. No a ako bonus skvelý Brad Pitt.

Čtyři pokoje (1995)

Tak toto mi nesadlo. Bolo tam málo dobrého a veľa nudného.

Smrtonosná past 2 (1990)

Tak aj tu sa potvrdilo pravidlo o tom, že pokračovanie málokedy predstihne prvý film. No označil by som to ako jedno z tých podarenejších pokračovaní.