Muž v ohni (2004)

Skvelo vycvičený ochranca a jeho klient dieťa. Puto ktoré sa postupne vybudovalo bolo násilne pretrhnuté, čím sa rozpútalo mexické peklo. Všetci zainteresovaný majú od tej chvíle ten zvláštny pocit za chrbtom. Nikto nie je v dostatočnom bezpečí. Šablóna, ktorá sa však dočkala skvelého hereckého obsadenia.

Manchurianský kandidát (2004)

Tak tento film ma veľmi nezaujal. Zo scenára sa určite dalo dostať viac. Tie 3* sú adekvátne. Nebolo to ani hrozné ani výborné. Jednoducho len dobré.

Spojenec (2006)

Spojenie Denzel Washington + Clive Owen + Jodie Foster = Výborný film. Podľa mňa sa jedná o najlepší film s témou bankovej lúpeže. A to bez závislosti na tom, či máte spomínanú trojicu hercov radi.

Vzpomínky (2006)

Denzel Washington od oskarového úspechu chrlí jeden film za druhým. A viac než často si strihne rolu policajta. Déjà Vu má zaujímavý nápad, ale príbeh samotný pôsobí strašne obyčajne. Vyšetrovacia záležitosť namixovaná sci-fi prvkami, ktorá nenudí, ale nemá žiadne ambície vyčleniť sa z davu a trvalo sa zapísať do pamäte. DW nesklamal, len proste predviedol ďalší rutinný výkon. On si zarobil nejaký ten milión, ja som videl dobrý film, tak asi buďme všetci spokojní.

Americký gangster (2007)

Mafiánske filmy sú vždy lákadlom. Producenti to vedia a bohužiaľ na to aj často hrešia. Výsledkom bývajú v lepšom prípade len kópie Mafianov, Kmotra a ďalších klasík. Americký gangster je našťastie originál. Po dlhšej dobe znova kvalitný mafiánsky film.

Casino (1995)

Kasino by sa dalo rozdeliť na tri časti. Budovateľstvo, udržiavanie a úpadok/rozklad. Skvelá jazda ktorej dominujú postavy De Nira (mne jeho najviac sediaca rola) a Pesciho. Človek by ich chcel mať za kamarátov, ale rozhodne nie za nepriateľov. Celú dobu si užívate ich nestabilný vzťah a predovšetkým ich silné stránky. Sharon Stone predviedla životný výkon. Vdýchla život žene, ktorá je lákavá, a pritom by ju po spoznaní každý najradšej zabil. Mafiánske praktiky v atraktívnom balení made in Las Vegas. Posledná tretina bola predovšetkým o vzťahu Sam/Ginger, ale nekalých praktik bolo stále viac než dosť. Hlavne v kukuričnom poli. Film patriaci do každého mysliteľného zoznamu top mafiánskych filmov a pre mňa jasné č. 1.

Training Day (2001)

Denzel Washington má veľa skvelých filmov. No tento patrí medzi tie naj. Neviem či je Oskar zaslúžený, ale film je výborný. A to mi stačí.

Hráči (1998)

Vďaka tomuto filmu som prenikol do sveta pokru. Ústredná dvojica tu rozohrala hru, ktorú si užijete aj bez znalostí pravidiel. Celý zážitok dotvárajú skvelé vedľajšie postavy, z ktorých najviac vyčnievajú John Turturro a predovšetkým John Malkovich ako Teddy KGB. Jeho rituál so sušienkami je ozdobou Hráčov.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Čo je pravda a čo len pretvárka? Každý predsa nosí nejakú masku. Film, ktorý rozhodne musíte vidieť. Al Pacino nebol nikdy môj favorit, ale táto jeho kreácia mi vyložene sadla. Užijete si správne mafiánske prostredie a hlavne každodenný boj Deppa o prežitie.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Frank Abagnale jr. patrí medzi moje najobľúbenejšie filmové postavy. Jeho nadšenie pre objavovanie nových spôsobov, ako sa priblížiť k svojmu snu, je naozaj nákazlivé. A má okúzľujúci zmysel pre detail. Ale čo radí Chyť mě, když to dokážeš medzi mojich TOP 20 najobľúbenejších filmov je skutočnosť, že má skvelého protihráča. Carl Hanratty je odhodlaný, nevrlý, zábavný a hlavne sympaťák. Ich neustále priame či nepriame konfrontovanie vytvára jedinečnú chémiu. Vždy keď film vidím znova, tak sa neviem dočkať scény so šekom.