Den, kdy se zastavila Země (2008)

Otecko by mal Jadena rýchlo odhovoriť od hrania kým to ešte ide, aby mu neskôr multinominácie na Golden Raspberry Awards nenarušili jeho detskú psychiku.

Cadillac Records (2008)

Ak si aspoň pri mene Chuck Berry spomeniete na nesmrteľný refrén go Johnny go, tak budete každý záber doslova hltať.Často zvyknem písať pri životopisných filmoch, že je takmer nemožné vtesnať do nejakých dvoch hodín celý život jedného génia, no tu to paradoxne vyšlo a životy jedných z najvačších legiend bluesu a rock n rollu sa dokonale preplietli pod hlavičkou jednej nahrávacej spoločnosti.Výborne obsadené a bezchybne zrežírované všetky hudobné čísla, kde vidno že režisér trval aspoň na tom brńkani do rytmu čo mi napríklad pri Still Crazy chýbalo a často mi to pripomenulo, že je to predsa len film.Beach Boys sucks!

Pokrevní bratři (1999)

Žeravá fúzia do chladných kanadských vôd s najvyššími ambíciami stať sa kultom!(čierne kabáty, modré džíny, citovanie z biblie...), ktorá prevalcovala všetky dosavadné pokusy o new wave ala Tarantino.

Černá Dahlia (2006)

Keď si človek uvedomí, že to režíroval ten istý človek čo ma na svedomí najvačšie legendy žánru Scarface, Carlito's Way, Untouchables, tak príde nevyhnuteľné sklamanie...takto doslova degradovať to sa často nevidí :/

Město bohů (2002)

Takáto dokonalá súhra réžie a scenáru sa ťažko hľadá aj pri Tarantinových filmov, vlastne ani neviem prečo som nedal plný počet,možno to bude tým, že človek od nás sa s týmto dosť ťažko stotožní a aj konanie hlavného hrdinu, ktorý je v podstate nestranný mi nie vždy dávalo logiku, možno pre ten strašne zvláštny štýl kombinujúci videoklipovku s tvrdou drámou, možno pre hercov, kde som si prvú pol hodinu len strašne ťažko zapamätával všetky tie mená, prezývky a tváre...ale v každom prípade zaujímavý filmový zážitok, ktorý si umiestnenie v top 20 imdb z objektívneho hľadiska určite zaslúži, zo subjektívneho netuším, nato si musím film pozrieť ešte minimálne raz, na prvý krát trochu zmiešané pocity.

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Konečne sa to objavilo aj tu na csfd, výborný hudobný dokument skúmajúci nazásadnejšie vývojové fázy rocku, popu, punku, metalu a vačšiny subžánrov.Nezmestilo sa tu bohužiaľ všetko, ale to by bol názov zrejme 200 rockových vekov.Určite odporúčam pre osvieženie a možno aj nadobudnutie niektorých vedomostí, ktoré by mal ovládať každý hudobný fanatik.

Hra na schovávanou (2005)

V zaujímavostiach mi chýba veta „Robert De Niro prijal rolu bez toho aby čítal scenár“, pretože inak si to vysvetliť fakt neviem.Toto by mohlo pokojne slúžiť ako učebná pomôcka pre začínajúcich scenáristov akým najzákladnejším hororovým klišé sa čo najširším oblúkom vyhnúť.

Vyvolený (2000)

Sám sa čudujem, že tento film ešte nemám ohodnotený, po približne desiatej repríze som opať unesený a plné hodnotenie mi prestáva dávať zmysel :)

Zombies: Den-D přichází (2008)

Najzbytočnejší a najnepodarenjší remake všetkých čias, počnúc Menou ala nová Lara Croft, groteskným pohybovaním zombiekov a končiac úplne idiotskou réžiou kde si snaď každý registrovaný užívateľ čsfd može povedať, žeby to natočil lepšie.

Karneval duší (1962)

Nechápem prečo sa rímejkuju filmy ako napríklad Stopár s Rutgerom Hauerom, ktoré majú sotva 20 rokov a klenoty ako je tento(aspoň čo sa scenáru týka) zostávajú nepovšimnuté...tá kamera bola fakt hnusná.