Tajemná řeka (2003)

Nebyť tých posledných zbytočne vyonanovaných 10 minút tak by to bolo 100%.Inač jednoznačne najlepší Clintov film.

Pacho, hybský zbojník (1975)

...hanbím sa dať odpad, aj keď z mojho pohľadu si to nič iné nezaslúži, vo svojej dobe to možno niečo znamenalo ale dnes je to strašne trápne a brutálne nienadčasové...ukameňujte ma.

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film) odpad!

Kanadský televízny seriál...tri najhoršie slová, ktoré možete vo svete filmu počuť.

Milujte svého zabijáka (2002)

Neviem či prežíval Andy tvorčiu krízu, alebo George do scenáru zasahoval fakt viac než bolo nutné a jednoducho to skurvil, lebo inak si to vysvetliť neviem.

Výměna (2008)

Nieje to až taká mela ako by sa mohlo zdať.Tešil som sa, že konečne uvidím Angelinu v niečom poriadnom a že to bude viac menej jej „One (wo)man Show“ a všetkým natrhne zadky aká je vlastne skvelá herečka...áno tešil som sa...lenže klobúčik a ambície na oscara niesú všetko, Angelininu úlohu si mohla v podstate strihnúť hocijaká terajšia hollywoodska hviezdička a zmenu by ste len ťažko postrehli.Určite tu bolo čo hrať, lenže scenár sa nezameral len na matku ktorej zmizlo dieťa,ale snažil sa ukázať pocity takmer každej zainteresovanej postavy čo bolo podľa mňa určite na škodu.Málokedy zvyknem príbehom podľa skutočnej udalosti vyčítať scenár, ale tu to inak nejde.Na oko posobí film náderne, veľkolepá výprava, dobové vykreslenie, kostýmy, hudba,lenže vnútri je to viacmenej prázdnota.Pomalé tempo je teraz v móde( No Country for Old Men, In the Valley of Elah) lenže nato treba mať sakramentsky dobrý a premyslený scenár aby to dokázalo nenudiť a zaujať.

Ivanhoe (1982) (TV film)

Možno keby sa to uviedlo ako divadelná hra tak by mi tie príšerne kulisy, kostýmy a výprava nevadili, ale takto je to fakt nepozerateľné...jedine ak vám nevadia Slovenské inscenácie na stv2.

Lovec démonů (2001)

Ťažko povedať v čom bola chyba,prve dve tretiny som zhadzoval tú nudu na scenáristu, lenže chce nechce može zato vo výraznej miere réžia :/Bill Paxton je výborný herec a zabávač, lenže tentokrát si vzal priveľké sústo, s týmto by zrejme do červených čísiel nepohol ani spomínaný Sam Raimi.Námet sám o sebe nieje zlý, len vobec si neviem predstaviť ako natočiť niečo takéto s úplne vážnou tvárou.Herci tomu tiež nepomáhali(samozrejme okrem Billa) a večne pózujucí Matthew mi miestami pekne liezol na nervy, už len to jeho držanie sekery(primpomenulo mi to Zoolandera :)...a samozrejme si neodpustil ani v tomto filme svoju beztričkovú scénu, ach jo...

V údolí Elah (2007)

Nebyť toho neskutočne pomalého tempa, ktoré chce nechce má tendenciu nudiť mohlo sa jednať o výnimočný film.Pri No Country for Old Men mi pomalý rozbeh nevadil, lenže tu je celý film pomalý rozbeh....nerozbehne sa ani na konci a svoje sláčikové tempo si drží až do záverečných tituliek.Tommy Lee ako inač výborný, Charlize sa snaží aj keď v podstate nemá čo hrať a Josh Brolin jednoznačne poteší.Na véééľmi dlhý zimný večer ideálne, inač nie veľmi použiteľné.Aj keď film sám o sebe skrýva silné posolstvo...

Bratrstvo černé pracky (2002)

Toto nefunguje ani ako guilty pleasure, veľmi, veľmi trápne a zúfalo nevtipné.Kto si mysli, že rasista može byť len beloch, je na omyle.

Útěk do divočiny (2007)

Fightclubovská myšlienka “kupujeme veci ktoré nepotrebujeme“ posunutá na hranicu únosnosti.Tento film vám bude ešte pekne dlho vŕtať hlavou.