Erasmus 2 (2005)

Zo studenej vody sa variť nedá...

Faunův labyrint (2006)

Tešil som sa na Burtonovskú rozprávku a namiesto toho som dostal studenú sprchu v podobe vojnovej drámy, ktorá sama o sebe nieje zlá, lenže film má v podtitulke fantasy a tak som čakal niečo úplne iné.Samotné fantasy a rozprávkovitosť tu plnia len sekundárne funkcie a viac menej len zaplňujú hluché miestá onej drámy.Škoda, ja som čakal, že to bude presne opačne.Ale, myslím si, že po druhom pozretí(keď už nebudem plný očakávaní) pojdem s hodnotením vyššie.

Život pod vodou (2004)

Absolútne nechápem o čo išlo režisérovi, nechápem o čo išlo hercom a hlavne nechápem o čo išlo ľudom čo robili špeciálne efekty...áno tento film nechápem.Neskutočný zlepenec, ktorý mi celý prišiel ako dvojhodinová scenáristická improvizácia.Hviezdička za Search & Destroy.

Snadný terč (2006)

Toľko známych ksichtov, ale ani jeden som si nedokázal priradiť k niejakému názvu filmu...niečo ako céčkovi Expendables :))

Rádio (2009) (seriál) odpad!

Ordinácia si je aspoň istá čím chce byť, nudnou píčovinou pre stv stádo, lenže rádio chce byť sticomom, chce byť drámou a chce býť ironickou sondou ala Californiacation a pri tom je len nudnou píčovinou bez jediného vtipného/dramatického/úsmevného momentu.Z markízy mi je fakt zle.Jo a rocker Marián “wtf“ Geišberg rulez.

Úžasňákovi (2004)

Tentokrát Pixar vsadil viac na akciu a efekt ako na samotnú zábavu a treba povedať, že to bolo na škodu, vrchol v podobe Hľadá sa Nemo, stále neprekonaný, ostáva čakať ďalej :)

Zlo mezi námi (2003)

Ničím výnimočný college film, ktorý ničím nevybočuje z bežnej TV produkcie, z rovnakého prostredia skôr odporúčam Dead Poets Society.

Requiem za sen (2000)

Tento film mi takmer celý rok zapadal prachom na poličke s dvd, popravde som vobec nemal chuť púšťať sa do tak depresívneho filmu, depresiu je cítiť už zo samotných komentárov :)Lenže skor či neskor sa stane, že si nemám čo pustiť a tak si pozriem aj film na ktorý nemám absolútne náladu, alebo podobne(aj preto mám v hodnoteniach pomerne dosť odpadov), pri najhoršom si aspoň vychutnám pohľad na Jennifer Connelly :)A musím povedať, že som robil dobre, keď som váhal...z tohto filmu mi na konci bolo doslova fyzicky aj psychicky zle a emočne som bol snaď na dne, ťažko tento film odporúčiť, ale keď už tak si to pozrite len tesne pred spaním, aby ste potom nemali pokazený zvyšok dňa.S určitosťou viem, že si tento film na 100% druhý krát nepozriem a obdivujem ľudí čo áno.Výborný strih!

Adaptace (2002)

Výborny začiatok, stred, koniec a každá minúta medzi tým, jeden z najlepšie a najnápaditejšie napísaných scenárov čo som mal možnosť vidieť.Pre mňa minimálne o triedu lepšie ako neskorší a omnoho vychvaľovanejší Kaufmanov počin Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Předčasné vydání (1996) (seriál)

Výborný námet zabíja slabé spracovanie, nudní scenáristi, nevýrazne postavy a hlavne americké moralizovanie.