Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Nevím jestli jde o nejlepšího Spider-mana vůbec. Ale rozhodně se umístil v mé top trojce. Film má super herecké výkony, super hudbu, postavy a zároveň dobrý příběh. 7,5/10 [A]

M*A*S*H (1972) (seriál)

Můj názor na seriál je totožný s komentářem Toma Riddlea. Najděte si to. Taky dodnotil ⭐.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Rozpočet : $20,000,000 | Tržby :$384,000,000 - Dobyvatelé ztracené archy,,zlatá klasika,, Nevím co napsat, alespoň mě něco napadlo. Určitě se u mě tento film řadí k nejlepším dobrodružným snímkům, které kdy vznikly. Má to skvělé herecké výkony, skvělý scénář a malý rozpočet. Film jsem viděl v televizi, když mi bylo 10 let, někdy v roce 2015. Pamatuju si to do teď. Můj hrdina to je INDIANA JONES. Ale film z této série však není nejlepší, Poslední křížovou výpravu tento snímek nepředčil. 9/10 Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy - celý film : https://www.youtube.com/watch?v=I9AebFnY630&list=PLj2H73ryL4lD0O93ajcY0M4ATsAZuZPC-

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Rozpočet $ 100 000 000 | Tržby $ 878 979 634 | O něco horší než první film. Rupert Grint a Emma Watson hrají docela dobře, na to že jsou děti. Daniel Radcliffe je nečekaně prkenný. Příběh je podobný prvnímu dílu. Některé věci nedávají zase smysl. Po přečtení knížní předlohy nejsem zklamán, protože už kniha byla blbost ,,abrakadabra,, slátanina. Potterheadi budou tento film hájit. Já to neudělám. Ve finále jde lehce nadprůměrný blockbuster a jeden z nejhorších děl Harryho Pottera. Ještě, že tu máme třetí díl - Vězeň z Azkabanu. 7/10

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Rozpočet $245 miliónů | Tržby $ 2 068 223 624 Tento film zrovna nemusím. Scénář je vykradačka čtvrtého dílu. Noví hrdinové nejsou nic moc. Tento díl mě vytočil již v crawleru ( což je ten titulkový text na začátku filmu). Jinak staří herci hrají výborně (Harrison Ford, Carrie Fisher). Na konci filmu mě potěšil Mark Hamill jako Luke Skywalker. A to nejlepší jsem si nechal na závěr základna Hvězdovrah (Starkiller base). Co to má být. Planeto-hvězda smrti s trysky. Noooo! J.J. Abrams mě zklamal na celé čáře. Ale až po The Rise of Skywalker si uvědomuju, že tento 7. díl není až tak špatný. Je to kopírka čtyřky, přidá tam nějaké nové nápady a tím to obohatí. KONEC ŠMITEC. May the Force be with you. 6,5/10

Ježek Sonic (2020)

Rozpočet $85 miliónů | Tržby $306 766 470 | • Původně jsem plánoval na nového rychlíka Sonica zajít do kina, ale potom jsem to vzdal po těch recenzích a reakcích. Potom jsem to zhlédl doma digitálně. A jsem mile překvapen. Není to taková katastrofa. Trošku mě vadil dětský humor, ale to vyvážil vizuál, akce a všichni hlavní hrdinové. Jediná věc mě ve filmu vadila - film má jenom hodinu a půl. Může za to asi začáteční tempo, které je dost zpomalené, vždyť SONIC má být rychlý, ne?. Je to pecka a o mnoho víc než loňský PIKAČU. Tam to fázování bylo na jedničku, ale děj byl příšerný. Jinak za mě VERY GOOD PRODUCT. 70%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rozpočet $317 miliónů | Tržby $1 332 539 889 | • Star Wars: Poslední z Jediů je film, který je v srdci většiny fanoušků kontroverzní. Já nejsem výjímkou. Film se za mě povedl. Najdete zde překrásný vizuál, melodickou hudbu, krásné záběry a jeden z nejoriginálnějších scénářů Star Wars. Film určitě nebude takový, jaký byste si představovali. A možná budete z děje zklamáni. Epizoda V byla v této situaci taky. Ano, někdo tomuto filmu může vytknout jeho promarněnost ( postavy, planety a další). Mě se film zkrátka líbil. Oceňuji Rianův přístup k filmům. A to je pro mě důvod, proč preferuji Riana Johnsona před J. J. Abramsem. Riana pokud má všechno pod kontrolou, respektive svůj příběh, tak dokáže udělat velice nadprůměrné řemeslo ( tady to nějak nevyšlo, J. J. si natočil vlastní film, a Rian v něm pokračuje ). Tento film neodsoudím, ale taky ho nevychválím do nebes. Je to vlastně lehký nadprůměr. Epizodu VII považuji za průměr. Nemyslím si že „ Lást Džedáj ”je odpad. Každý však na tenhle film má vlastní názor. 7/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Rozpočet $275 miliónů | Tržby $1 064 597 870 | • Star Wars: Vzestup Skywalkera je film, který si pravděpodobně užijete na první zhlédnutí. To druhé je už horší. S návratem „ SENÁTU” Darth Sidiouse jsem měl prvé rozporuplné pocity. Řekněme to na rovinu, byla to blbost ho tam nacpat. Scénář je rutina ( Mix ep. VIII, VI či prequelů ), hudba J. Williamse je výborná a vizuál je krásný. To, že Rey je Palpatineova vnučka mě roztrhalo na cucky 😠. Film má šílené tempo jako Infinity War, ale tam to fungovalo, tady ne. Je zde strašně moc planet ( Paasana, Exogol, Kijimi .. ).Takhle jsem si finále HVĚZDO VÁLEČNÉ SÁGY nepředstavoval. Nejhorší sequel, za mě rozhodně. A kdo za to může, no ,, Ketlýn Kennedy ,,. Samotný J.J. Abrams za to nemůže, snažil se. Nejhorší na tom filmu je, že narušuje LORE a zase se snaží přiblížit originální trilogii jako The Force Awakens. Příště lépe, prosím. 60%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První zfilmování série s názvem Harry Potter a Kámen mudrců vám po shlédnutí může zanechat pár rozporuplných myšlenek. Vlastně je to skoro RUTINA. Předloha knihy je dobře vykreslená, hudba od Johna Williamse je geniální, herecké výkony jsou O.K. ( A. Rickman zvládl svou roli výborně, R. Grint a E. Watson zvládli svoje role velice dobře), co se týče Harryho Pottera ( D. Radcliffe), tak si myslím, že jeho role byla ve všech filmech nejhůře zahraná. Jako celek je film dobrý. Pokud by tento film hodnotil ,,POTTERHEAD,, mohla by mu chybět ve filmu scéna (Půlnoční souboj & Snapeova hádanka). Tenhle film režíroval Ch. Columbus. ( v některých případech rutina) Jinak za mě spokojenost. 8/10