Zombieland (2009)

Úchylné kreace Woody Harrelsona si opravdu zamilujete a jeho schopnost terminovat obludné zombíky vám jistě nebude připadat (teda pokud jste středně velcí uchyláci libující si v nechutnostech) zcestná. Také velmi pobavil krotitel duchů Bill Murray, jenž se neztratil v překladu, ale v převleku za zombie. Celkově vzato stylové zombie kill akce, která spíš než akcí potěší oplzlým humorem.

Zrádce (2008)

Skvěle zpracované téma z oblasti islamistických uctívačů trhavin. Jen herecký výkon Dona Cheadle nepůsobil místama 100% věrohodně jak by měl. Jinak film má temto, akci a jede. Tak salám "herkules" alejkum.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Mušel jsem se velmi chlámat oplzlostem a hnusným maskám stejně tak jako tupostí herců. By mě jen tak mimochodem zajímalo, kde se v opuštěné továrně vzala elektřina a kde tankovali ohyzdové benál. A taky by mě zajímala rozloha lesa, když 2 páry všudypřítomných zombíku byli opravdu všude a nikde se jim člověk neskoval. O jejich anatomické a téměř nezlomitelné stránce snad ani nebudu diskutovat. Tento jako horor nepůsobí lekačkami zato si spíš holduje v humusech plných krve kde hraje prim lidský skelet.

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Perfektní dobová výprava, skvělá hudba a velmi dobré herecké výkony. Hilary Swank je opravdu krasavice inteligentní.

Mladé víno (1986)

Tak tady v mladém víno je to promácháný skrz na skrz v žumpě zvané komunismus. Vynikající herecké výkony se do svých komárských i antikomárských rolí ponořili opravdu obstojně. Zde musím vyzdvihnout výkon pana Poloczeka coby zástupujícího předsedy. Jeho nechutné komárské praktiky ve mě vzbuzovali pořádné blivno. Pan Sovák jako by se nad celým komunistickým zřízením distancoval a hlavně hrál a myslím, že i trochu sám sebe. Bravo. S hodnocením filmu nevím, zde jsem opět po delší době v rozepři. Filmu bych dal kdyby tvůrčí zamýšlení bylo opravdu moc propagandistické tak jednu hvězdu. Zde mám, ale dojem, že tvůrci filmem chtěli ukázat jak se dá silně moci využívat a zneužívat což bych hodnotil 4+ hvězdy. Tak se raději přikloním k průměru, i když to tento film rozhodně není, ale vzhledem k rozpolcenosti snímku nemůžu jinak.

Atentát (1964)

Velmi zdařilá rekonstrukce atentátu z dob protektorátu Čech a Moravy. Již tehdá byly implementovány titulky při německých rozhovorech a čeština naturálně dabovaná. Musím se smát u vícejazyčných filmů, kde naše "profi" dablérská studia namluví vše jedním jazykem. Ale zkušený a pozorný divák jistě již dávno sleduje filmy v originálním ozvučení a neváhá si při tom zkodonalovat četbu své mateřštiny v titulcích. Ale zpět k filmu až na takové to majorzemanovské kouzlo byl film vskutku dobrý a velmi mě zaujali i výkony pánů Mrkvičky, Kodeta a Brzobohatého.

Gappa (1967)

Viděl jsem to již v útlém dětství a tehdy mi to přišlo velmi strašidelné a dobrodružné. No asi po 20leté repríze to u mě vyvolávalo spíše pocity, které servíruje dobrá komedie. Ať už kvůli efektům, tam jsem se opravdu neudržel a musím říci, že i původní King kong vypadal uvěřitelněji, než tihle přerostlí ptáci co uměj žít pod vodou, však plavat ne. I létat dovedou ale máchání křídel je asi nuda. Motají se po zemi a plivou oheň. Ještě do toho klasické japonské hluché dialogy a jeden přebarvený japonský kloučík. To je Gappa. Ale já snad z jisté nostalgie, či obohacen dávkou (asi nechtěného) humoru musím dát hvězdy 3, protože to stálo za to vidět.

Archiv (2009) (TV film)

Vypořádání po letech s Stbáckými donašeči. Jediné na čem film staví je výkon France Němců. Ten i přes svůj pokročilý věk srší charismem. Bohužel to na utáhnutí celého filmu nestačí. Slabý scénář a malý prostor ke komunikaci herců.

10 000 př. n. l. (2008)

Vykradený scénář z Apokalypto a 300. Hudbu snad skládal stejný tatar jak u Uweho "majstrštyku" Dungeon Siege. Kostými jakž tak ušli, ale ta staromoderní hlavní modrooká číča by se neměla toli, líčit, přeci jen je to 10000 let před Kristem. No a ve finále nudné, klišovité a okoukané z jiných, úspešnějších filmů.