Cizinec (2005)

Kratší stopáž, více děje a hned bych šel s hodnocením výše. Dlouhá stopáž mi nevadí pokud to ten film dějově utáhne, ale toto bohužel není zdejší případ.

Sherlock Holmes (2009)

Ani Robert Downey Jr. ani Jude Law film bohužel film nezachrání díky přespříliž zbrklému ději a nefunkčnosti atmosféry. V dříve natočených příbězích o Sherlockovi a dr. Watsonovi šlo hlavně o tajemnou atmosféru staré anglie a temný příběh. Tady jde spíš tak trošku o mix matrix a bitkař Sherlock jako king of the ring. Je to asi jen můj submisivní pocit, ale ačkoli nemá režisér Guy Ritchie ve svých filmech o dobré herce nouzi, bohužel s jistou pravidelností jeho snímky spadají do průměrných vod Temže.

Kráva (1993)

Naprosto jednoduché a přitom ztrhující drama obyčejného člověka. Z dnešního moderního pohledu bych ho nazval Biočlověk :) který si sničím nezadá s Brtničáky! Poznámka pro Bishop. Kráva nepřípomíná Želary, ale Želary připomínají Krávu!!

Beowulf (2007)

Výtečné zpracování fantasy filmu i dosazení hereckých postav či spíše jejich hlasů a podobenek. Ano Angelina Jolie byla opět přenádherná nicméně i já bych zde nepřemýšlel jen nástrojem lásky a i přez velké duševní rozpoložení bych nejspíš eodmítl pokud by u mě zvítězil rozum (i to se někdy stává) a pokud bych pomýšlel na důsledky svého libidem hnaného konání. K filmu nemám nijak velké výhrady a mrzí mě, že jsem ho neměl to potěšení zhlédnout v kině.

Chyťte doktora (2007)

Vcelku zábavné. I ten Vašutův držkopád. Život doktora proutníka i když trošku přehnaně nedůvěryhodný. Tleskám ale za výkon dvojrole Tatiany Vilhemové.

Mrtvý muž (1995)

Ochablé dílo hrající si na něco víc než jen prázdný "western", které krom docela zajímavé hudby neuchvátí ničím ani mizerným výkonem Johnnyho Deppa. Spousta klišovitých scén a vytvoření legendy neadekvátním způsobem.

Zlo mezi námi (2003)

Zajímavý počin ze švédské produkce. Šikana a podporovaná tolerance z řad učitelů. Jedná se o velmi nadpůměrný film, který může s klidným svědomím konkurovat emerické produkci. P.S. Ta švédština je ale podivný to jazyk.

Hanebný pancharti (2009)

Nebýt té klasicky tarantinovské hudby, která se do filmu z prostředí 2. světové války absolutně nehodí a nebýt těch překrvavených pár, ale opravdu jen pár scének, film bych hodnotil minimálně o stupínek výš. Pač tady je nám servírovaná za čerstva ne-násilná politika strachu, intuice a důvtip hlavního Hitlerova pohlaváře tzv. lovce židů, který tu svým výkonem úplně zastínil Brada Pitta, ze kterého jsem měl dojem, že si na natáčení přišel spíše odpočnout než točit. Bratrova "jediná dobrá" scénka, která spočívala v umlácení basseballovou pálkou odhodlaného nácka mi přišla spíše protichúdná a stahující film hodně dolu. Každopádně od Tarantina velké překvapení a konečně krok jiným než jen zvráceným směrem.

Všichni moji blízcí (1999)

Velice emotivní film, zvláště v závěru jsem neměl jedno oko suché. Smutně dobře natočené.

Avatar (2009)

Téměř dokonalé filmařské dílo. Neskutečně nádherné fantasy prostředí, které se vám velmi rychle vreje pod kůži a vy se jím necháte strhnout na skoro téměř 3 hodiny plné audiovizuálních orgií umocněné o 3D prostorovou projekci díky které na vás celá ta fauna a flora téměř reálně dýchá. Čas jakoby zde ztratil pojem. Scénář sice není až tak úplně originální po všech stránkách, nicméně na tohle je hřích nejít do kina!