10 položek a méně (2006)

Jednoduchý scénář, nadprůměrný Morgan Freeman, hezoulinká Paz Vega. 77 minut normálního života jenž jsou někdy pro hvězdu hollywoodu stejně úžasné jak pro nás chasu 4proudová výřivka v domácím bazénku hned vedle zaparkovaného lamborgini.

Mandragora (1997)

Mandragora - O Praze jak jí nikdo nechce znát. Docela výstižné. Mandragora na mě skoro svými reálnými scénami působila chvílema jako dokument. Hnusné, odporné téma jenž se nebál zrežírovat a to velmi dobře Wiktor Grodecki. Tohle je opravdu síla. Pfůj!

2012 (2009)

Demoliční efekty a katastrofické scénáře umí Emmerich vždy dobře podat. Jen kdyby se nedržel těch romantických a rodinných scén. Dále prolétávání či ujíždění před jasnou zkázou mi přišlo až zbytečně moc dokonalé neuvěřitelné. Prostě všichni okolo umírají jen Superman a jeho rodinka to jen tak tak stíhají. Prostě klasická hollywodská popcornovina, kde nebýt počítačových efektů film by se jen stěží dal udejchat. Mé hodnocení koresponduje s momentálním celkovým hodnocením, které činí 71%.

Chalupáři (1975) (seriál)

Vesnická idylka po česku aneb útěk z velkoměsta na podzim života do malebné české vesničky. Chalupáři to jsou Byli jednou 2 písaři v českém kabátě.

Star Trek (2009)

Nový Star Trek na mě působil až příliš uhlazeně hollywodsky. Hlavní hrdina kluk jak cumel, jakož i hlavní důstojník přes komunikaci Zoe Soldana. A zbytku posádky vyjma Spocka teklo skoro mlíko po bradě. Nový Star Trek je plný paradoxů a až moc podivných náhod svede dohromady kompletní staronovou posádku, kdy ještě musím zmínit, že podoba mladší generace na tu starší je naprosto lichá (opět vyjma Spocka). Úplně nejvíc je to vidět u Čechova či Scottyho. Ale abych jen neházel samá negativa. Nový Star Trek se po stránce příběhové velmi povedl a angažování staré, ale nevyhaslé star Leonarda Nimoye mě velmi potěšilo. Efekty jsou na jedničku. P.S. S matkou Spocka bych si velmi rád vyměnil genetické informace. Byla fešná a snad si vydělala honorářem dost aby ji již nechytli v samošce při čorce.

Hodina pravdy (2002)

Hodina pravdy ničím nevybočuje z půměrných televizních filmů a nezachrání to ani výkon Roberta de Nira.

Požehnání smrti (1981)

Nevšední, spíše thiller nežli horor. Krásná mladá Sharon Kamená zde ovšem nijak skvěle nepřesvědčuje o jejím herectví. Spíše zde hraje menší postavičku na pozadí. Kdo si zasloužil pochvalu je jinak komediální herec Ernest Borgnine, který zde hrál despotického otce a nelítostného vůdce stáda až pří,liš opravdově. Od půlky filmu jsem začal mít správné tušení kdo, že to tam vraždí jak běsnící bestie. Ale film vřele doporučuji a ať jsou na něm vidět malé známky stáří, musím konstatovat, že mu to na kráse stejně jako Sharon neubírá!

Šerif a mimozemšťan (1979)

V dětství to byl můj velmi oblíbený film spojený s parádním hudebním doprovodem. Dnes jsem již shledal na filmu chyb jak maku na poli a nemůžu ani z nostalgie dát větší hodnocení než 2 **.

Na dostřel (1993)

Z detektivního hlediska je to krapet předvídatelné, ale co se týče akce, atmosféry a parádního hereckého umu Bruce Willise nemohu dát míň jak za 4, protože mě se to kua líbilo. Ostatně stejně jako prdelka Sarah Jessicy Parker.

Ples upírů (1967)

Parádní temná atmosféra Transylvánie, kde nevadějí okázalé kulisy ani rýchlý dějový spád. Fearless Vampyre Killers jsem viděl poprvé ve věku něco mezi 7-9 lety a musím říct, že jsem z této hororové komedie byl tehdy vybátej jak podnikatel před berňákem. Film jsem si nyní velmi užil a vřele doporučuji.