Avatar (2009)

Téměř dokonalé filmařské dílo. Neskutečně nádherné fantasy prostředí, které se vám velmi rychle vreje pod kůži a vy se jím necháte strhnout na skoro téměř 3 hodiny plné audiovizuálních orgií umocněné o 3D prostorovou projekci díky které na vás celá ta fauna a flora téměř reálně dýchá. Čas jakoby zde ztratil pojem. Scénář sice není až tak úplně originální po všech stránkách, nicméně na tohle je hřích nejít do kina!

District 9 (2009)

Skvěle namixovaný film s dokumentem. Již při úvodních titulkách jsem byl mile překvapen, že Peter Jackson present District 9. Poté jsem tak nějak v duchu cítil, že budu mít co dočinění s velmi dobrým filmem. Ehjle instinkty nezklamaly. Práce režiséra který střídá akce ne nepodobné s Black Hawk Down s dokumentární složkou obohacenou o televizní záběry na mě perfektně zapůsobila, že to chvílema vypadalo, že děj se reálně v JAR odehrává (mimochodem Johanesburg je rodné město rejži).

Hodný, zlý a divný (2008)

Parádní west-eastern. Kulky sviští. Akce jede. Přestřelky jsou také na dobré úrovni. Nechybí vtip a důraz na detail. Ústřední trojice byla velmi dobře vybrána a charaktery jednotlivých hrdinů nejsou jen černobílé. Přiznám se, že jsem k filmu přistupoval s určitou skepsí, ale o to více mile jsem byl překvapen.

Charlie: Život a dílo Charlese Chaplina (2003)

Perfektně natočená biografie největšího herce minulého století komentovaná velikány ve svých profesích, které tento nezapomenutelný herec a režisér uhranul stejně jako mě.

Sedm (1995)

Ano je to majstrštyková věc, ano opravdu jsem si film užil výtečně. Herecké obsazení výborné, ale na 6 místo top bych to nejspíš neumístil. Lěč proti gustu žádný dišputát. Nutno podotknou abych byl stylový, zkuste hádat na kterém to operačním systému jsem tohle "sjel".

Čas probuzení (1990)

Špičkově natočené drama z nemocničního prostředí. Podobnost s "kukaččím hnízdem" je čistě náhodná. On takovýto druh filmu už podvědomě srovnáváme s tím nejlepším co bylo o tomto tématu natočeno. Robert De Niro hraje chorého pacienta trpějícím post encefalitýdovým syndromem velmi přesvědčivě, zvláště od druhé poloviny filmu. Nezapomenu na scénku jak si čistil zuby. Robin Williams jako doktor co díky bohu pluje proti proudu stereotypnosti a nezájmu svých kolegů o pacienty pro něž jsou to jen "živí mrtví" a které zajímá jen výše mzdy na výplatní pásce. Žel bohu doktorů jako Robin Williams obrněných velkou trpělivostí a touhou pomoci je jako šafránu. Všude, bohužel i ve zdravotnictví panuje zisk nad lidskou stánkou věci či člověka. Citát : "Zdraví je to nejcenější co člověk má a nedá se koupit penězi" je pravdivý jen z první půle. Bohužel.

Město bohů (2002)

Syrově natočené, vynikající kamera, děj co nenudí. Vida i s neznámými herci se dá natočit skvělé Ačko. Byl jsem příjemně překvapen. Tvrdé až příliš reálné scénky si neberou servítky. A proč taky? Proč něco přikrášlovat, když realita byla jiná. Tohle tvůrci dobře pochopili a proto dávám jasných 5.

Valkýra (2008)

Precizně naplanované, výtečně natočené. Byli tak blízko, tak strašně blízko :) . Jen ty nechvalně známe Hitlerovy papaláše bych vybíral uvážlivěji a věrohodněji.

Sedm žen Alfonse Karáska (1967) (TV film)

Pro mě je tohle dokonale spojení parádního humoru s dobře vybranými a vtipnými výtažky z písni. Miloš Kopecký jako dokonalý svůdník jemuž se bohužel smůla lepí na paty přimo vteřinovým lepidlem. Finální střetnutí nemělo chybu. Stopáž je poměrně krátka a tato komedie opravdu netrpí hluchými pasážemi. Bravo režisérovi!