Poslední noc (2009)

Tak toto bol dosť aj na mňa. Zo začiatku ma to celkom pekne svojou peknou formou pripravilo na to, že by to snáď nemusela byť taká bieda, ale... Potom sa to všetko otrasne zvrtlo. Steven chodí, ostatní ľudia chodia, Steven niečo povie ( ale iba krátko ), ale ostatní vedú dlhé reči absolútne o ničom. Stále počujeme len "musíme sa dostať von, ale nikdy to tam nebude také ako predtým". Keď som to počul asi stý raz, mal som chuť to vypnúť. Úprimne, kravina ako mraky. Akcia tu je, ale neviem, či si vôbec zaslúži, aby sme jej hovorili akcia. A pointa? No comment...

Závist (2004)

Vydarená komédia s niekedy až veľmi absurdným humorom, ktorá stavia hlavne na situačných gagoch a dej je tu posunutý až na druhú koľaj. Jack Black a Ben Stiller prekvapivo civilní, réžia nič nesilí a vcelku, tento film je proste haluz.

12 opic (1995)

Zvláštny film, veľmi zvláštny svojím obsahom a aj formou. Ale tiež treba povedať, že je skutočne kvalitný a ja som rád, že som si mohol pozrieť a zalepiť tak ďalšiu dieru v mojom zozname filmov, ktoré by som ROZHODNE chcel vidieť. Gilliam je skutočne majster v tom, čo robí a Willis s Pittom hrajú skvele. Parádne sci-fi, ktoré ale pôsobí až desivo reálne. Keď sa pozrieme, čo sa vo svete deje, normálne sa naskytá myšlienka, či je to skutočne až také science fiction, akoby sa mohlo zdať. Nadčasový film, ktorý nikdy nezostarne.

Bláznivej tábor (2007)

Priemer, jednoducho DVD priemerný film, ktorý pobaví a neurazí. Nič viac, nič menej, ďalšie slova sú odo mňa asi zbytočné.

Rambo: První krev (1982)

Jedne z tých typov filmov, ktorým ja hovorím klasika. Sem patria ďalej napr. Smrtonosná pasca, Posledný skaut... atď atď.

Superbad (2007)

Rozhodne som čakal viac. Ani neviem prečo, nejako ma to nezaujalo, a pritom potenciál to malo veliký. Už samotná myšlienka, stokrát premiešaná v iných filmoch, vyzerala, že tu bude podaná inak. Ani veľmi nebola. Jednoducho - ničím výnimočný, z rady nijako nevykúkajúci film o mladých pre mladých, pri ktorom som sa ja nebavil tak, ako som čakal. Ale... tí policajti boli naozaj srandovní. Mali by mať vlastný film :D.

Superman se vrací (2006)

No, po X-menoch by som rozhodne čakal viac. Ani neviem prečo, veľmi to na mňa nezapôsobilo. Keď mám byť úprimný, prišlo mi to celé také nezáživné, neviem, akoby som to presne opísal. Snaha je evidentná, ale výsledok sa tak úplne nedostavil. Ide to celkom mimo mňa. Tie dve * sú skutočne preto, že Superman sa vracia je bezpochyby kvalitný film, o tom žádná, takže môžeme povedať, že sú objektívne. Rozporuplný film, najviac mi tam chýbal jeden element - akcia. Aspoň nejaká.

Bourneovo ultimátum (2007)

Slušné... nie, veľmi slušné. Nie, ono je to - dokonalé. Takto prosím vyzerá špička akčného žánru.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Také slabšie štyri. Mám síce proti tomuto filmu nejaké výhrady ( a že ich nie je málo ), ale aj napriek tomu na mňa tento film pôsobil svojou zvláštnou, desivou atmosférou. Dej je síce otrepaný a keď sa to tak vezme, je to len béčko, ale Zombie ho natočil tak presvedčivo, že by som normálne aj uveril tomu, že niekde na konci sveta skutočne existujú podobné individuá. Dobrý zážitok, uvidíme, ako sa podarili Vyvrheli.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Oproti pôvodným prcičkám slabotina. Inak sa to povedať nedá, tento film nemá takmer nič, čo ma na jeho predchodcoch bavilo. Ale zase, minca má dve strany - stále je to ešte celkom vydarený videozlepenec, v ktorom sa svetlé chvíľky nájdu. Keby to bolo v kine, slabé, ale keďže je to len na videu, spokojnosť. Tak trochu.