Walk the Line (2005)

Život Johnyyho Cashe byl jistě velmi fascinující, nicméně film v tomto ohledu poněkud zaostává. Ani vlastně neumím říct v čem přesně, ale bylo to poněkud nudnější, než bych čekal. Každopádně Reese, Joaquin i Elvis hráli skvěle :)

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Tak copak to tady máme. Don je děsné pako a budižkničemu, něco mezi Listerem a Bernardem z BB, pak je tu Eddie připomínající svou láskou k úklidu a přitrouble-geniální povahou křížence matky terezoidky a Mannyho taktéž z BB. Do toho všeho se jim připletou postoupně dvě Kochanské. I když je tento model už tak trochu okoukaný, stejně to těm Britům pořád jde. Je vidět, že si s tím Dan Clark opravdu vyhrál a já dávám za 5.

Souboj Titánů (2010)

Jako nebyla to úplná ptákovina, ale prvotřídní byla jen výprava a efekty, což je celkem málo na materiál, jenž byl tvůrcům k dispozici. Navíc srovnávání se prostě ubránit nelze a titáni z 80. let vítězí na plné čáře. Btw zajímalo by mě, kolik lidí si uvědomilo ten vtip s plechovou sovou :D

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tváří se to sice od začátku až do konce jako děsná blbost, ale člověk se v podstatě od prvního momentu skvěle baví. Sedl mi humor i Wrightova režie. Jeden z filmů, které si pustíte, když chcete vypnout, ale přitom nepodstupovat riziko nezamýšlené lobotomie.

Kouř (1990)

Je to fajn! Mezi českými filmy je to zcela jistě klenot, vyčnívá minimálně svým ztvárněním tehdejší absurdity a propracovaností postav.

Opravdová kuráž (2010)

Moc příjemný western. Souhra Bridges-Damon funguje bezvadně, příjemně potěšil taky Josh Brolin, který se byť jen na chvíli objevil v roli padoucha. Všichni tři dokazují, že patří k tomu nejlepšímu ze současné americké herecké obce. Příběh byl zpracován typicky coenovsky, tj. naturalisticky. Zkrátka moc se s tím nesrali a mě se to líbilo.

Černá labuť (2010)

Na Aronofskyho režii se mi nejvíc líbí jeho posedlost detaily. Třeba dlouhý záběr na vrásčitá záda staré trenérky, letmý úšklebek tváře z obrazu atd. Prostě si s tím umí vyhrát, stejně tak jako s hudbou, která dokonale podkresluje děj. Novodobý Kubrick, as far as I am concerned :)

Yes Man (2008)

Jako zápletka slabá jako jemnický čaj, ale Jim je prostě skvělý i s přibývajícími vráskami.

12 opic (1995)

Nádherná schíza :)