Botched (2007)

Klasický prípad filmu, ktorý ide do prdele vo chvíli, keď sa objaví vrah. Prvá smrť totiž dávala tušiť, že postavy budú zomierať v štýle KOCKY, čo v kombinácií s krimi komédiou vyzeralo veľmi lákavo. No netešte sa veľmi, príde rytier a bude horšie. Začnú nudné naháňačky a ustúpi konverzačný humor, a vašu pozornosť budú po zvyšok filmu udržovať len dve veci: sexy angličanka z Dextera, ktorá je "bledá ako skurvená mŕtvola", a "alpha male" Boris Bogdanovič. Ten jednoducho nemá chybu. :)

Bruno (2009)

Kým filmový Borat bol oproti "Da Ali G Show" trochu sklamanie, v seriáli nudného Bruna si Cohen pre film brutálne upgradoval a využil ho na maximum. Zaverecna piesen najlepsia :)

Bulšit (2001)

Černoch má jednu dobrú hlášku (uvidíte ju aj v traileri) a hlavná hrdinka veľmi pekne kreslí, ale inak je Bulšit jednak bulšit, a jednak presne to, čo sa snaží parodovať. Možno keby som mal napozeraných viac teen filmov, bolo by to vtipnejšie. (v podstate jediný konkrétny odkaz čo som si všimol bola Americká krása). To ale nehrozí, preto mám radšej Scary Movie. "Fucking teenagers!"

Bunhongsin (2005)

Vizuálna stránka maximálne premakaná, nikdy som nevidel viac sexy pokazenú lampu na chodbe. A príbeh som pochopil aj nepochopil, na tom konci mi niečo nesedelo, a práve som sa dočítal, že som videl americkú verziu, pričom kórejská, okrem toho, že je 5x krvavejšia, obsahuje úplne iný záver, ktorý mení vyznenie celého filmu. Samozrejme vyšla na DVD len u nich doma a nikto sa ju nenamáhal otitulkovať, a keďže väčšina z nás nevie po kórejsky ani narátať do desať, musíme sa uspokojiť s týmto. Bol som z Red Shoes skoro až nadšený, kým som nezistil, že som vlastne videl niečo úplne iné, ako režisér nakrútil.

Bunshinsaba (2004)

A to som si uz myslel, ze sa v tom autobuse nevyspim...

Buster and Billie (1974)

Absolútne fascinujúci artefakt filmovej histórie. Vedeli ste, že v 70. rokoch bolo možné natočiť mix eploitation / rape-revenge a Mean Girls? Ja nie. A dívať sa na niečo, čo vám pripadá ako nový žáner, je po rokoch dívania sa na filmy vlastne pocit, ktorý už nečakáte že zažijete. Krimi / Drama trochu zavádza; je to skôr coming-of-age romantika (v kabáte, aký som ešte nevidel). Možno mi len chýbala atmosféra tejto dekády, ale príde mi, že Buster & Billie vás v nej vykúpe jak veterinár psa, ktorý protestuje, a nakoniec budete vďační. Vedeli ste, že než sa Freddy Krueger stal Freddym, bol to taký Škreko z Konečne zvoní? Vedeli ste, že je to údajne true story, možno s výnimkou toho brutálneho finále? Celkový feeling z tohto filmu nič nevystihuje lepšie než jeho oficiálny tagline: "What took place in that town in 1948 should have been a love story.P.S. v žiadnom prípade sa nedívať na trailer. Väčšinou nebývam až taký spoiler-nazi, ale toto je extrém.

Cabin Fever (2002)

Tento film nie je prvým ani posledným, ktorý nám zobrazuje nevinných teenagerov nemilosrdne zomierajúcich v smrtiacom tichu lesnej chaty, ale určite je jedným z tých, ktoré sa oplatí mať doma v poličke a ukazovať ho priateľom. Za prvé - napätie tu je. Kto ho tu nevidel, asi to pozeral cez deň. Za druhé - jeden z hercov mi, neviem prečo, pripomínal Johnnyho Deppa, čo určite malo vplyv na výsledné hodnotenie. :) A za tretie sú tu dve scény, na ktoré som zízal s otvorenými ústami. Možno tu je spústa klišé a logických dier, možno to má viac než dosť divný koniec, ale otvorene priznávam, že by som osobne bozkával nohy tomu, kto by zariadil, aby sa takýchto hororov točilo viac. A aby sa k nám dostávali do kín.

Carver (2008)

-"Počula si ten príbeh o dievčati ktoré išlo v noci do lesa len v spodnom prádle a stratila sa?" -"Nie." -"Pretože sa to nestalo. Nikto nie je taký sprostý." Keby som si predtým nečítal obitusov koment, bolo by to prekvapenie mesiaca. Dôkaz, že aj amatérsky vyzerajúcim nízkorozpočtovým video hororom so slabým hodnotením na IMDb (a samozrejme aj tu) treba dať občas šancu. Originalita príbehu nulová, blbosť postáv stopercentná, navyše je to celé nakrútené digitálnou kamerou a vyzerá to fakt ako video z výletu do hôr. Takže jediné, čo v tomto filme stojí za zmienku, sú extrémne scény mučenia. Bol som až prekvapený, kde sa v tak amatérsky vyzerajúcom filme nabralo toľko realistickosti. Na najdrsnejšie francúzske krváky ako INSIDE to ale nemá, keďže tie okrem non-stop násilia ponúkajú aj množstvo napätia a psychického teroru a ako sa hovorí, dostanú sa vám pod kožu. CARVER len skúša, koľko znesiete, a atmosférou a zvrátenosťou mi trochu pripomínal Bollov SEED. Zaujímalo by ma ale, čo by režisér stvoril s poriadným rozpočtom.

City.com (2005) (amatérský film) odpad!

Pošteklilo to moju dušu využitím adrenalínových motorkárskych scén.

Code Monkeys (2007) (seriál)

Po vizuálnej stránke tento seriál skutočne nemá obdoby, no super vtipov je tu dosť málo. Keby to bolo hrané, zrušia ho po dvoch epizódach. Ale viac som zatiaľ nevidel ani ja, takže som zvedavý, ako sa to vyvinie ďalej...