P2 (2007)

Na to že to má dve postavy a oveľa viac metrov štvorcových, než býva na film s takýmto počtom hrdinov zvykom, je to celkom napínavé. A keď už príde na násilie, celkom to stojí za to. Osobne by som kedykoľvek bral jednu takúto priemernu hororovú jednohubku namiesto troch nepodarených remakov.

30 dní dlouhá noc (2007)

Po dlhej dobe skvelý survival horor s tak pohlcujúcou atmosférou, že vám bude zima na ruky. S krvou sa tu nepreháňa ani nešetrí a vizuálna stránka je tak sexy, ako len môže byť bez toho, aby na seba strhávala všetkú pozornosť. A pohľad z vtáčej perspektívy je nezabudnuteľný.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Chcem naspät prvé tri série! Keď mal Barney viac ako jednu hlášku za dva diely, keď sa tam aj niečo dialo a riešilo, a keď tam ešte aj bola dobrá hudba. Pripadá mi, že vtedy si ešte aj tvorcovia potrpeli na tom, aká pesničká im hrá pri tej a tej romantickej scéne, a tiež dokonale využívali rozprávača, flashbacky a rôzne nepomenovateľné časové finty. Dnes len posadia hercov k stolu v tom bare, nechajú ich rozoberať nezmysly a pustia im tam ten smiech. Tie deti v roku 2030 by mali Teda chytiť za košeľu a zakričať naňho, nech už prejde k veci. Dočkáme sa ešte ďalších piatich sérií a mama sa odhalí až vtedy, keď už to nikoho nebude absolútne zaujímať? Kedysi to bol najlepší sitcom aký som videl, teraz je to tak na tri hviezdičky a patrí to dabované do popoludňajšieho vysielania na Markíze.

Botched (2007)

Klasický prípad filmu, ktorý ide do prdele vo chvíli, keď sa objaví vrah. Prvá smrť totiž dávala tušiť, že postavy budú zomierať v štýle KOCKY, čo v kombinácií s krimi komédiou vyzeralo veľmi lákavo. No netešte sa veľmi, príde rytier a bude horšie. Začnú nudné naháňačky a ustúpi konverzačný humor, a vašu pozornosť budú po zvyšok filmu udržovať len dve veci: sexy angličanka z Dextera, ktorá je "bledá ako skurvená mŕtvola", a "alpha male" Boris Bogdanovič. Ten jednoducho nemá chybu. :)

Gympl (2007)

Wichove beaty nuda, z úvodnej pesničky navyše vystrihli slovenskú slohu. :) Inak som ale spokojný, a do posledného sedadla obsadené kino bolo asi tiež. No dobre, bolo Valentína, ale aj keby nebolo, na toto proste ľudia u nás budú chodiť. Nepamätám sa, kedy naposledy mal nejaký český film tak aktívny torrent.

Procitnutí v Garden State (2004)

Dojímavejšie, než všetky ostatné americké romantické filmy toho roku dohromady, a to ich ani nemusím vidieť, aby som to vedel.

Tráva (2005) (seriál)

Zúfalé manželky, Americká krása a Gilmore Girls v jednom. Komédiálny seriál bez umelého smiechu a s úžasnou atmosférou malého mestečka, v ktorom by ste už po prvej epizóde chceli žiť.

V pasti (2005)

Teenage? Yes. Joke? No.

Geoul sokeuro (2003)

Akokoľvek všetci nadávame na stereotyp v šikmookých duchárskych horroroch, v tomto prípade by som ja osobne viac ľakačiek privítal. Ďaleko viac ľakačiek. Zvlášť keď sa príbeh točí okolo niečoho tak desivého, ako zrkadlá. Ale ani ako akýsi thriller "pre slabšie povahy" to nebolo najhoršie, a to predovšetkým, ako už spomína tombac, vďaka výbornému koncu.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Hovorí sa, že Boh vyzerá najlepšie pri pohľade z pekla. Prvé vyháňanie diabla alebo výpadok prúdu nejde nazvať inak, než pôsobivými. Ak by som si to však odmyslel, asi by som ľutoval, že som si nultého Exorcistu vôbec pustil. Príbeh nestojí za reč a s blížiacim sa záverom namiesto atmosféry hustne nuda. TAKTO slabé tri hviezdičky, skôr za výborný dojem z niekoľkých scén, než za rozpačitý dojem z celku.