Den, kdy se zastavila Země (2008)

Původní verzi z roku 1951 jsem sice neviděl, ale to sem k tomu, abych zjistil, že tohle je pro mě jedno z největších zklamání roku, ani nepotřeboval. Keenu to hraje celou dobu na jeden ksicht, což omlouvá jedině fakt, že je to ufoun a k jeho postavě to prostě patří. Nicméně, stejně mě to začlo v půlce filmu prudit. Dál mě iritovaly ty přes celý film táhlé patosy vztahu nevlastní matky se synem, kde mě malej Jaden teda vůbec nepřesvědčil. Další věc; nelogičnost a zatvrzelost státního a armádního aparátu mě nutila mlátit hlavou o sedačku předemnou tak, že ten člověk si musel přesednout). Když se jeden po 103ech minutách zamyslí nad tím, co se v tom filmu odehrálo a co si z něj odnesl, tak musí litovat, že na takovou flákotu vůbec šel, to ať se na mě nikdo nezlobí. Jediným plusem pro mě byly zvládnuté efekty. Bohužel celkově: "Slabota"

Ronin (1998)

Solid 1998 action...

Pěsti smrti (1976)

Ja mám rád tyhle asijský kung-fu srajdy, ale co je moc, to je moc.

(1998)

Krutá kamera, hudba a atmosféra + sem se dozvěděl, že hebrejština je založená na numerice a že 3+41 = dítě.

Duna (1984)

Zajimavý sci-fi svět kterej by snesl klidně i pokračování. Trošku se mi zdálo, že to má přetáhlej úvod na úkor vyvrcholení. Samozřejmě seznámení diváka s poměry tohoto vesmíru je potřeba, ale pak to nechat tak rychle vykvasit do konce je trochu trestuhodné. Klidně to moho být rozdělený na dva díly, kde by se dalo více prostoru postavám z druhé půlky filmu a vůbec samotnému vývoji hlavního hrdiny a jeho schopností. No, třeba si to někdo vytáhne a předělá to pořádně. Jinak to nebylo vůbec špatný. Zas jednou Lynch, kterej nemá pro mě tak těžce skousnutelnej "Lynchovskej" konec.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Fuj, fuj, tohle je nesnesitelná sentimentální sračka. Součástí očistce musí být tahle podívaná, bo takové utrpení jako s Ester a Ondrou nezažívám ani na toaletách v období zažívacích potíží. SHUT EM DOWN !!!

Tropická bouře (2008)

Parodie nemám rád, je to pro mě jistým způsobem pokleslý druh zábavy, ale tohle mělo v jistých pasážích naprosto geniání rozměry. Třeba ten začátek v podání 3 trailerů byl úchvat č.1. Co mi trochu vadilo, byla pasáž, kdy byl Tugg v táboře a vůbec celá ta věc se zaříkávačem koní, nebo jak to bylo, až na rozhovor mezi Tuggem a Kirkem: "Každej ví, že nemůžeš hrát úplnýho debila....třeba Dustin Hoffman v Rainmanovi, byl to kretén, ale uměl počítat". Pak tu byl ještě tom Cruise a ten byl dámy a pánové světovej a troufám si říct, že ty jeho tanečky co si během filmu střihl, by se mohly stát kultovní záležitostí. Každopádně pochybuju, že v rámci žánru tohle bude letos mít nějakou konkurenci. Navíc musím na vrub Bena Stillera připsat i zvládnuté akční pasáže a triky, za které by se nemusel stydět ani čistokrevnej válečnej akčňák, což by se u filmu tohoto druhu klidně oželelo. Prostě VĚC - 80%. P.S. A to sem na to ani nechtěl jít - thanks to Stanley :o).

Trestná lavice (2005)

Jednoduché, ale přesto hodně zábavné a s filmy o americkém fotbale si to v ničem nezadá....

Quantum of Solace (2008)

Začal bych tím, že to mělo začít podle programu 20:30, ale chyba lávky, rádoby umělecky vypadající úvodní píseň s ženským motivem v písku odstartovala nového Bonda zhruba 21:05 po 3 trailerech a půl hodině nechutných reklam. Tak dlouhej blok jsem ještě nikde nezažil. Potom nás dostala do varu honička, která nemusela být notně špatná, kdyby to kluci nesestříhali jak taneční videoklip. Ve stejném duchu se nesl i zbytek akce(viz lodičky). Naprostá absence technických udělátek, tak typických pro Bonda - až na telefon, jak příznačné pro naši dobu, nicméně to není nic special, i když má pár nadstandartních funkcí, že? -. No prostě to podle mě za moc nestálo a scénaristi společně s producentama by se měli zamyslet, kam značku 007 táhnou, IMHO, ke dnu! Jedinou pozitivou pro mě byl Graig, kterej by mohl být skvělým bondem, kdyby nemusel mít celej film nasazenej kamenej ksicht, určitě by ze sebe za jejich podpory dostal mnohem víc. I přesto to chci časem vidět znovu. P.S. Když za něco zaplatím 140kč, tak nejsem zvědavej na to, aby někdo plýtval mým časem a sypal do mě reklamy. V takovým případě by měly být lístky zadarmo. Nebo ať napíšou rovnou do programu jak dlouhý bude reklamní blok a ať si na to chodí jen konzumenti těchhle sraček.

Určitě, možná (2008)

Nice. One of a few romantical commedies going in different way as love-crash-love, which I cant stand. In many moments very sweet, also thanks to talks with doughter. I have to compliment to scenarist, cause it was something unusual and for me very special adventure in this genre. P.S. A taky ta silonková óda, jestli mě chápete, no prostě v rámci žánru jedno z best of.