Ong-bak (2003)

A já se ptám: "Vás to vážně bavilo?". Pro mě je tohle totální lejno, který nemá vůbec nic a ve srovnání s tímto: Yip Man to nemůže obstát naprosto v ničem. Nějaká choreografie tady v podstatě neexistuje, protože celej film je postavenej na tom, že Tony Jaa tam poskakuje jak tajtrlik a do všeho dává Koleno alias Loket s rozběhem, popřípadě bez, ve zpomaleným záběru. Toť jeho úderová paleta, která neustále opakuje stejné prvky. Tohle je gymnastická přehlídka. Takže "NE", neprožíval jsem ani ty vaše slastné a skvělé bojové scény, jak tady píšete, které byly pro mě naprostým utrpením, protože i když pominu absenci jakékoliv úderové pestrosti, nebo chvatů, tak tomu i tak podkopávala nohy režie a kamera, o ději ani nemluvě. Za všechno vypíchnu třeba neskutečně rušivé opakované záběry, zpomalené finální údery ukazující jejich nepřesnost, nebo absenci jakéhokoliv záporáka. Můj mozek prostě nebere to, jak je možný zaujmout takovou skupinu lidí co mají načuměno kde co, takovou zhovadilostí, která kromě syrovové a drsné pózy nepředvede vůbec nic. Tony Jaa v podstatě nehraje vůbec nic, protože až na tu gymnastiku nemá žádnej prostor ukázat jestli a co umí a z toho mála co jsem viděl soudím, že to mělo i své opodstatnění. P.S. Plnou palbu tomu může dát jenom naprostý hovado a 4 generálský jakbysmet.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Kurefsky úletovej scénář.....dusil jsem se smíchy.....škoda toho konce, kdy to začlo být hodně přeemotivovaný, ale i tak každopadně za 5.

G. I. Joe (2009)

Námět je super, se všema těma technickýma udělátkama to mohlo být , s pořádným scénářem a režijí, úplně někde jinde.

Miluj mě, prosím (2004)

Ten závěr, těch posledních 5 minut, když začnou hrát Coldplay je naprosto geniální......a vůbec, celý to bylo tak melodramatický, že sem z toho padal na prdel...

Americký zločin (2007)

I přes to, že to nehrálo na přímou ukázku brutality, což bylo jedině dobře, mě to znechucovalo až na špičku zvonice. Nedokážu pochopit, jak může tak početná skupina lidí ze střední sociální vrstvy provádět zvěrstvo tohoto kalibru, bez zjevného nátlaku, aniž by kdokoliv projevil kapku soucitu a uvědomoval si nebo připouštěl následky. Trest smrti, VŠEM.

Troja (2004)

Za za slávou jdoucího Achilla, za největšího sympaťáka Hektora, za objev jménem Diane Kruger, za naprosto nejlepší žánrový duel a vůbec všechny bojůvky s Achileem, za skvělou výpravu atd atd.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jako JO, Raimiho já můžu už od dob Evil dead a musím říct, že jsem strašně rád, že se po všech těch naprosto zbytečných spidermanech, kteří jsou v jeho případě naprostým mrháním potenciálu( jeho nejhorší filmy ), trochu ohlídl zpátky ke svému naturelu. Sice to nemá správnou hororovou atmosféru, kde se jednomu zježí kudrliny na pytlíku(PG-Oizo), ale bitky Alison Lohman s tou plesnivou cigaňou jsou něčím naprosto zvrhlým, nezapomenutelným a smyčkovitě opakovatelným. CRAZY BASTARD

Requiem za sen (2000)

Fakt hnus...ale oceňuji, jak je u Aronofskeho zvykem, formu...P.S.blbost lidí nezná mezí

Hanebný pancharti (2009)

Nudit se u panchartů asi nejde, i přesto to ale nebylo kafíčko co jsem na něj šel. Co mě osobně nasralo bylo množství hlavních postav, jejichž charakterům nebyl dán žádný prostor, tím myslím hlavně pancharty.Jediná postava která dokázala využít maximálně svého prostoru byl již tak zmiňovaný esesák Hans Landa, což vynese Christoph Walzovi nejedno hollywoodské laso. Celkově to na mě působilo neskutečně roztahaně. Na druhou stranu tam byly "haha" momenty a klasické tarantinovské záběry, kdy jsem si s úsměvem říkal: "Ten člověk je fakt magor" (viz. baseballový odkaz nebo poslední pro Šošanu) ale povětšinou je to rozvleklá bžunda, natahující diváka k okamžiku vyhrocení. Dialogy jsou tradiční tarantinovskou třešničkou na dortu a není tomu jinak ani tady, ale co se týče přirovnání k pulp fiction, které jsem někde zmerknul, musím říct, že zas tak skvělé rozhodně nejsou. Cirkum cála bych to viděl na 75, s tím, že to po dalším shlédnutí možná přehodnotím.

Spáči (1996)

Byť jednoduchý, tak přesto velice silný příběh protkaný od začátku do konce nerozlučným přátelstvím a "odplatou, sladkou, ale tvrdou odplatou". Dlouho jsem neviděl nic co by mě tak vzalo a tady to máme. Výborné herecké obsazení jak chlapci, tak muži, i ženami...)... a skvělé vykreslení dobové atmosféry. Pro mě ultimátně skvěle namíchaný koktejl. Srovnání se Shawshankem a Zelenou mílí je naprosto na místě. Velká paráda !!!