Hačikó - příběh psa (2009)

Ani nepamatuju, kdy jsem měl naposledy tak na krajíčku. Emocionálně mě to ždímlo a v průběhu titulí jsem byl doslova vyřízenej a nějakou dobu i potom. Příběh je to opravdu dojemný a hlavně smutný. Taky ho minimálně o třídu výš zvedá reálný základ, ALE prostě nejde přehlédnout, že 70 procent stopáže jsou 4 opakující se scény a ve výsledku 93 minut totálního vzduchoprázdna. Mám tady i japonskou verzi z 87. roku, tajně doufajíce v její komplexnější obsah.

Lov na Gluma (2009)

Jakožto amatérská práce to má kvalitní visuál, ale v podstatě je to 40 minut vycpávkovýho matroše, kterej shrne s přehledem jedno souvětíčko.

Bláznovství (2008)

Celkem sympatická věc, až na Joshe Pecka. Ten jeho letargickej výraz s vyšpuleným pyskem je kurevsky iritující. Naštěstí je s ním na scéně buď Kingsley, nebo ještě líp Olivia Thirlby, takže se to dá vydržet.

Černočerná tma (2000)

Best Dark Hero Ever, kterej si zasloužil kurwa lepší podporu od scénáristy.

Dorian Gray (2009)

Bez možnosti srovnání a i přesto obsahově sterilní. Až na pár mouder, které vylezou z mentorujícího Firtha hrajícího prim,prosté jak bulharská striptérka.

Sněžní andělé (2007)

Dost nesourodý film na můj vkus, jakoby nevěděl co divákovi podstrčit a čím se zavděčit. A tak se toho před kulisu amerického maloměsta předhodí povíc, a oni už si čumilové vyberou jestli mladická romance, nebo rodinná tragédie. A kdyby náhodou zaujalo oboje, tak jenom bonus. Jak říkám pro mě naprosto nekompaktní mix s příjemným hereckým obsazením.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Boyka je mastnej klouzek a je jenom dobře, že další pokračování má být o něm, protože co v jeho trenkách předvádí Scott Adkins posílá Michael Jai Whita na párek. Chvílema jsem měl chuť tomu parchantovi začít fandit, kdyby nebyl za takou kurwu. A pokud bych hledal nového akčního hrdinu, tak každopádně Scott Adkins.

Blood and Bone (2009)

Hodně slušná záležitost, kde Michael Jai White předváti silovější-západní pojetí bojového umění, konkrétně asi MMA, ale přesto tomu neschází vůbec šmrnc. Zápletka nedělá moc velký bobky, ale hlavní borec je frajer a ukáže toho celkem dost. Samozřejmě to má svoje mouchy a souboje by mohli být pohyblivější a i ta kamera není úplně ve své kůži, ale určitě to za shlédnutí stojí. Schválně se tu dívu, jak jste vy, co jste hodnotili nízko kvůli ději hodnotili a komentovali tady: Ong-bak a rozdávali generálský čtyřky, nedejbože magic five. A co na to říct jinýho, než že jste hovada a vaše soudnost jde srát s mrštným thajčíkem na záchod závodů v gymnastice.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Harley a Marlboro jsou dobrá dvojka a tohle buddy movie na nich stojí, ale až na to jací jsou to vandráci mi neukázali vůbec nic. Tihle dva mohli být kult, kdyby z huby pustili sem tam něco vtipnýho. A taky to chtělo trošku přitáhnout uzdu s těma ulízanejmá dlouhokabátníkama, sem nevěděl jestli čumím na western nebo sci-fi. Promrhanej potenciál ústřední dvojky.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Když jsem seděl v letním kině s litrem vína a slyšel to děcko v řadě za mnou, jak se zaliká údivem a smíchy, napadlo mě, že být fotřík nemusí být zas tak špatný. Hned potom jsem ale přebral kontrolu nad svým sentimentem, líznul si okaru, zahnal myšlenky o capinách, co na ně mám dost času a bavil se animací a glosama prehistorických zvířat. Good Stuff