Nůž (2021) (studentský film)

https://youtu.be/ynr8om9T2j0?t=3724 Pěkná animace a zajímavé střídání humorných a vážnějších částí. Po zhlédnutí jsem začal i přemýšlet, jaký je backstory za nožem a onou zlou postavou a proč jde zrovna po té malé dívce. Každopádně fajn počin.

Počátek (2010)

Už jen nápadem a hudební a vizuální stránkou se jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Scénář také nemá chybu a tudíž nelze jinak než 5 hvězdiček.

Vzpoura údolí (2014)

Parádně zpracovaný dokument, ze kterého přímo sálá atmosféra té doby a nádherné Yosemitské přírody.

Pelíšky (1999)

Legendární rodinná komedie, která zaujme asi úplně každého a která neomrzí ani po několika zhlédnutích.

K zemi hleď! (2021)

Geniální film, který naprosto trefným způsobem upozorňuje na způsob, jakým se lidstvo (ne)řeší blížící se problémy. Úplně nejlepší ale je, že kromě klimatické krize se dá děj napasovat i na krizi koronavirovou, ačkoliv scénář vznikl ještě před pandemií.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

V celé sérii se v podstatě dějí jen tři věci furt dokola: A) Obi-Wan prožívá krizi středního věku. B) Nějaké dítě utíká dospělému. C) Někdo byl zabit, akorátže vůbec. Navíc jsou tam teda ještě dva pěkné duely, ale jinak je to o ničem.

Díra (2019)

Dlouho jsem neviděl tak geniální film jako je Díra. Postavy jsou perfektně vykresleny, metafory skvěle podány. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv popcorn ani jiné jídlo si k tomu neberte. Některé scény jsou dost nechutné... stejně jako chování části naší společnosti.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Ono velké setkání, kterého jsme se po dvou pomalejších epizodách konečně dočkali, mi přišlo trochu odfláknuté, což je hrozná škoda, protože tu byl potenciál na jeden z nejepičtějších duelů ve SW univerzu... Já si říkám, proč raději místo tohoto seriálu neudělali jen film. Odpověď je však jednoduchá, MCU už přestává být in a SW přebírá jeho místo, aneb na co kvalitu když můžem mít kvantitu.

Chappie (2015)

Postavíte armádu robotů a jediným klíčem pro adminská práva je flashka? Really?! Takových WTF momentů je tam víc. Nicméně myšlenka filmu je poměrně zajímavá a troufám si říct, že svým způsobem i originální, takže tomu ty 4 hvězdy hodím (i vzhledem k tomu, jakou nezaslouženou bídu tu film v recenzích dostává).

Total Recall (2012)

Sorry jako, ale to, co tu čtu v recenzích, je ale kvalitní hovězí... Film je opravdu povedený, nenudil jsem se jedinou sekundu a závěrečné znejistění je jenom třešničkou na dortu. Ano, je tam pár "Proč" momentů, ale who cares? A komu těčou szičky, že ťo nění jako pvní rííkól, nechť mi pošle DMkem číslo účtu, rád mu přispěju na kapesníčky.