Adéla ještě nevečeřela (1978)

Zázrak, který přišel v době tuhé normalizace a který rozhodně je něčím, co naprosto vyčuhuje z dobové tvorby. Roztomile hravé, nápadité, chytré a zábavné, se skvělými herci

Podivné dědictví (1972)

Zábava jak se patří, Hill to zvládá i bez Spencera, se třemi "kovboji", kteří ho mají naučit drsným mravům

Sigur Rós - Heima (2007)

Záznam openspace minikoncertu islandského zázraku Sigur Rós s andělsky vysokým a jemným hlasem Jonsiho, společně s krásou okolí vás zaručeně dostane. 95 %

Kolja (1996)

Sázka na jistotu, emočně dobře vystavěné, ale na mne to působilo trochu chladně a vypočítavě. Svěrák hraje to své, malý Kolja to zvládl s přehledem.

Lví král (1994)

Lví král byl první film mého života, který si pamatuji, že jsem ho shlédl v kině. A byl jsem nadšený, nečekaně. Klasické "Disneyovky" jsou vždy řemeslně výborně zpracované, téma pochopitelně zacíleno hlavně na rodinné hodnoty, ale v únosné míře. Simba!

JFK (1991)

Kosťa byl na začátku 90. let v plné formě a je to znát i na výkonu v tomto filmu. JFK je další z kontroverzních počinů Stonea, ve kterém se snaží rozkrýt pozadí atentátu na prezidenta Kennedyho. A dělá to alespoň řemeslně dobře, obsahově je to z části fabulace a z části známá fakta. 80 %

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Možná moje nejoblíbenější role Wericha, který ve dvojroli císaře Rudolfa a pekaře Matěje předváděl své expresivní herectví v plné kráse. I když jsou zde vidět prvky socialismu, které museli autoři do snímků zakomponovat, stejně nemlžu dát horší hodnocení než 5 hvězd. Klasika žánru.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Parádní komedie/parodie, která obstojí i bez znalostí westernového žánru, ze kterého si utahuje. Absolutní klaďas Limonádový Joe, záporák Kopecký, hudba, kamera...vše na svoji dobu perfektní. 90 %

Agatha Christie's Poirot - Vražda v ulici Mews (1989) (epizoda)

Zábavnější a hlavně chytřejší díl než předchozí díl o claphamské kuchařce. Ale i tentokrát se mi zdá vyřešení případu příliš vykonstruované.