Rallye smrti 2 (2010)

Vše už jednou viděné, takřka zkopírované, hlavní hrdina jakžtakž charizmatický, spousta známých vedlejších rolí...to vše by na 3 hvězdy nestačilo, nebýt skvělého závěru, který parádně navazuje na první díl. i přesto jsou zpomalovačky otravné a triky velmi nepovedené. 65 %

Rallye smrti (2008)

Akční béčko na pomezí áčka, velice zábavné a brutální. Jason hraje jako vždy s jedním obličejem a hraje opět parádně, na jeho drsňáky je radost pohledět. Spoustu nápadů, známých tváří. Nekompromisní. Palec nahoru pro W.S.A. 75 %

Panna nebo orel (2010)

Průměrně zábavná, stokrát viděná komedie s celkem nesymptickou hlavní představitelkou. Žádný zázrak. 60 %

Blbec k večeři (2010)

Krávovina, která není vůbec vtipná, spíš trapná a hodně nepovedená. Řemeslně průměrná. Malé plus za Jemaina Clementa.

Jak vycvičit draka (2010)

Velice příjemný a pohodový animák, který mi přišel lepší než Toy Story 3 (skoro ve všem), ale přesto mu do plných hvězd spousta toho chybí. Výborná hudba, hlasové obsazení (Craig Ferguson!!!) a animace, proti tomu stokrát viděný námět. Kvalitka. 80 %

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Velmi nevyrovnaný sitcom, jehož výkyvy jsou mi záhadou. Dobré je, že se znovu připomněl Alec Baldwin, jehož postava Jacka je hodně povedená, stejně tak hlavní hrdinka v podání Tiny Fey. Tým scénaristů je taktéž výborný (Frank a hlavně divný Lutz). Bohužel můj odpor ke vždy nevtipnému Tracy Morganovi mi nedovoluje spolu s otravným poslíčkem Kennethem dát více než 3 hvězdy. 75 %

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Poslední "cimrmanovka" je, dá se říci, nejméně povedená. Možná je to způsobeno absencí výrazných projevů v semináři (chybí mi hlavně Weigel a a Čepelka), tak už nevyužitým potenciálem v samotné hře. Z té bych vyzdvihl postavu Jana Husa a babičky Boženy Němcové. Některé vtípky stojí za to, většinou je to ale podceněná zábava. 65 %

Red (2010)

Pohodová over the top akční komedie s hereckou smetánkou, která plynně a rychle ubíhá, ale určitě se z ní dalo vytěžit více. Působí to jako velice povedené, leč béčkové dílo. Nemůžu si pomoct, ale Bruce už několik let jede jen na půl plynu. 70 %

Sociální síť (2010)

Překvapivě žádná převratná věc a místy nudící konverzačka s mumlajícím Eisenbergem, výborným Garfieldem a přehrávajícím Timberlakem. Opravdu nevím, co je na tomto filmu tak zvláštní, podle mne letos vyšlo minimálně 10 lepších filmů. 75 %

Gangsteři (2010)

Veskrze průměrný snímek s průměrnými herci a průměrnou akcí. Zápletka není složitá, osudovost a emoce snad žádné. K čemu tam byl Walker? 60 %