Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Slabota, tento díl je jeden z mých nejméně oblíbených. Přednáška i hra je veskrze průměrná. Škoda - 60 %

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Tentokráte pouze za 4, průměr

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Bobeš je v rámci cimrmanových děl průměrem. Tedy v porovnáni s jinými na výtečné úrovni. Hra je protkána dvěmi liniemi - špatnou linií cimrmanologa Fiedlera a správnou, tou oficiální. 80 %

Posel z Liptákova (1997) (divadelní záznam)

Další ze silných dílů, halvně přednáška je tentokrát neskutečně vtipná (nezapomenutelný Weigel a jeho univerzální ptakopysk). Hry jsou zde tentokráte 2 a obě dobré. Jeden z mých nejoblíbenějších Cimrmanů 90 %

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

No čekal jsem to teda lepší, ale Vyšetřování patří k těm slabším kouskům. Celá druhá část s divadelním představením se mi moc nelíbila a samotná přednáška taky nebyla z nejlepších. 60 %

Záskok (1997) (divadelní záznam)

První Cimrman a hned taková nálož? Zpětně musím ocenit, patří mezi ty nejlepší díly z celé produkce 90 %

Tropická bouře (2008)

Nahláškovaná komedie, co stojí opravdu za to. Downey jr. je satan a nehorázný borec, i jako pomalu schizofrenni herec, dokáže sázet hlášky a přitom působit na diváka jako magnet. Podobně dobře zahrál i "Alpa Chino" a Baruchel. Stiller průměr, ale nejhorší je bez debat Black, který celý film nudí. Příběh je dostatečně originální. 80 %

Quantum of Solace (2008)

Po různých recenzích sem čekal hrůzu, ale dostal sem PLNOHODNOTNOU bondovku se skvělým představitelem, akcí (mohlo to být sříhané přehledněji) a dostatečnou psychologií. Na Casino to nema (asi jako každá jiná bondovka), ale jinak krásných 85 %

Hancock (2008)

Me se to libilo a to se pocita. 80 %

96 hodin (2008)

Parádní akčňák, letos druhý nejlepší film, co jsem viděl (po Dark Knightu samozřejmě :) ). Neeson je robocob, který se nezastaví před ničím. Připomíná mi Quaida ve Vantage Point, ale je více uvěřitelnější. Francouzské akčňáky jsou jedny z nejlepších. Někdo by řekl, že příběh pokulhává, ale tak je to u skoro všech současných filmů, vždyť šablonovitý scénář měli namátkou Speed Racer, Eagle Eye, Hell Boy 2 a další, tak v tomhle bych slabinu filmu nehledal. Je to jednoduché, v rámci žánru slabinu nemá :) 95 %