Argo (2012)

Tak to teda klobouk dolu Mr. Affleck... Co je lepšího než pravdivý, zajímavý, dramatický, no prostě výborný scénář, který napsal sám život a který je navíc s happyendem? Ben Affleck jako herec nikdy nebyl špatnej, ale dal se přehlídnout, prostě se v tom moři zástupů ztratil. Ale jako režisér? No, zdá se mi, že zde začíná vycházet velká, velká hvězda. Vypadá to na druhého Clinta Eastwooda... 85%

Arthur (2011)

Film Arthur má jediné štěstí, nespornou výhodu a doslova z prdele kliku, že má v titulní roli tak výtečnou herečku, jako je Helen Mirren. Netuším jakým způsob ji pro tento dosti podivný snímek dokázali získat, ale jsem si jist, že bez ní by to byl propadák. Ostatní obsazení také špatné nebylo, hodilo se ke svým rolím, ale někdo to vést musel. Nakonec se z toho vyklubala celkem slušná romantická komedie s očekávaným, přesto hezkým koncem.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Od roku 2002 začala kvalita hraných filmů o Asterixovi a Obelixovi strmě klesat. Může to souviset i s absencí Christiana Claviera, spíš je to ale tím, že scénáře stojí za prd. Popravdě po fiasku, jakým Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva je, doufám, že další pokračování už ani neplánují. Opravdu jsem netušil jak hluboko můžou klesnou a jakou frašku z tak oblíbeného příběhu udělat. Ten nový Asterix je k ničemu. Každý ví, že má být malý a víte co, tady on není. Taky s sebou na cestu nevezmou Idefixe... Ano, pořád tam něco z původních dílů zůstalo a proto to není úplná bída. Pořád se na to ještě dá dívat a pořád se ještě je čemu smát. Tyto žádané scény se ale vytrácejí. A to tak vysokým tempem, že příště už nemá cenu s natáčením vůbec začínat. Snímek bych celkově ohodnotil pravděpodobně jednou jedinou hvězdou, nicméně přítomnost alespoň původního Obelixe a hodně dobrá hudba zajistili i tu druhou. Radost z toho ale nemám, protože jako malej kluk jsem tyto kreslené postavičky miloval. 40%

A-Team: Poslední mise (2010)

Rok 2010 byl na akční americké filmy dosti plodný. A-Team mě bavil, jako typický Amík byl sice opět přitažený za vlasy, ale vše bylo tak nějak v mezích uvěřitelnosti, nebo lidského chápání. Akce proložená vtipem a velmi dobrým hereckým obsazením. Vůbec to nebylo špatné, ale z téhož roku pochází i snímek RED, který u mě jasně vyhrává. 75%

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Realita vyvedená do extrémů. Poučné, bohužel už ne tak vtipné. 50%

Autosalon (2005) (pořad) odpad!

Autosalon mi bohužel přijde pouze jako parodie na seriózní automobilový pořad. Jakýsi tlouštík se při údajném testu auta nacpává u Mc Donalds, jiný "expert" zase vychvaluje nejlepší motor na světě, který nese označení htp... Děkuji, ale víc už opravdu vidět nemusím.

Avatar (2009)

Na nový film od J. Camerona jsem se velmi těšil a s velkou netrpělivostí jej očekával. Očekávání bylo naplněno do poslední kapky a Cameron si může na svoji nástěnku připíchnout další úspěšný velkofilm. Tento film je po boku s Temným rytířem to nejlepší, co v poslední době vzniklo - pokud zážitek z kina umocníte ještě v 3D, pak není o čem mluvit.

Avengers (2012)

Naprosto parádní film, musím přiznat, že jsem od něho očekával hodně, jsem ale překvapen, protože má očekávání byla smetena a totálně předčena. K uvedeným žánrům filmu (Akční / Dobrodružný / Sci-Fi) by bylo navíc dobré dodat Komedie... Je to film, u kterého se většinu času válíte smíchy a přináší vám naprosto blažený pocit pobavení, alespoň u mne to tak bylo. Hodnotím nejvyšším možným hodnocením, po právu.

Avengers: Infinity War (2018)

Věřím, že to má Marvel dobře vymyšlené, jak ostatně nyní předvedl... Je mi jasné, že ještě není konec, když se za rok dočkáme pokračování Infinity War. Jen nevím jestli to čekání tak dlouho vydržím. :D

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Snad jediná soutěž, která tu zbyla z let předešlých... O tuto soutěž se nezajímám, ale když ji občas vidím, musím konstatovat že některé výroky především Aleše Zbořila stojí opravdu za to - typu vy jste z Pankráce a kde tato obec leží? Reakce: "V Praze..."