Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Úžasný filmek o jednom nešťastníkovi, kterej skončí na půl života v base. Aneb i dyž se všechno podělá, tak šikovnej chlapík si dokáže poradit.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dle mého se jedná o dosud nejlepší scifi, které bylo kdy natočeno. Atmosféra se dá krájet. Na svojí dobu neuvěřitelně chytře zvládnuté efekty (kosmické lodě vypadají mnohem uvěřitelněji než u některých moderních scifi). Navíc HAL 9000 je nejstylovější filmovej záporák, kterého jsem poznal a ona "akční odpojovací scéna" před koncem je mojí nejoblíbenější :)

Vetřelci (1986)

Asi můj nejoblíbenější díl vetřelecké ságy. Cameron tu ukazuje to co umí nejlíp. Militantně oslazenej nářez, atmosférická akce a drsný mariňáci (Vasquezová je prostě hustá :)). Slizáckých vetřelců oproti prvnímu dílu značně přibylo a Ripleyová má alespoň do koho vyprázdňovat zásobník své pulsní pušky. :)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Spolu s epizodou 1 se jedná o nejslabší část ságy. Způsobeno hlavně pro mě nesmyslnou dětinskostí Ewoků. Jelikož jsem ale fanatickým fanouškem Star Wars tak poslednímu dílu nemůžu dát méně než 4 hvězdičky :)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Důstojné "zakončení" mé oblíbené sci-fi ságy. Jednoznačně nejlepší z třech nových dílů. Proměna Anakina v Darth Vadera byla prostě super :)