Padesát odstínů temnoty (2017)

Do piče! ... Napíšem iba čo sa mi páčilo, bude to kratšie - Jamieho úsmev; scéna keď Dakotu preprstoval vo výťahu a ako inak soundtrack. Ďakujem, dovi dopo, opona padla.

Roucho (1953)

60-70% ... Tento historický film si asi nezapamätám, pretože v tej dobe sa točili oveľa lepšie kúsky. A to prehnané teatrálne herectvo mi liezlo na nervy. Taký lepší ale stále len priemer.

Psí poslání (2017)

70% ... Bolo vopred jasné, že tento film bude za každú cenu útočiť na ľudské emócie, ale čo ma potom, keď to väčšinou fungovalo. Nie je to žiadny majstrštyk ale dušu zaručene pohladí. A som rád, že škandál s týraním na natáčaní bol vyvrátený.

Pařba o Vánocích (2016)

70% ... Takúto párty potrebujem aspoň raz za život zažiť (#dreamjob). Bateman je charizmatický a Aniston je dokonalá. Zvyšok castu tiež hviezdil.

Král Kobra (2016)

50% ... Zákulisie gay porno priemyslu. Okrem pekných tiel to obsahovo veľa vody nenámutilo.

Assassin’s Creed (2016)

60% ... Malo to veľký potenciál, no ostal nezúročený. Navyše dať takémuto filmu rating PG12 je fakt hriech.

Fuocoammare (Požár na moři) (2016)

70% ... Kontrast každodennej reality obyvateľov ostrova Lampedusa pri Sicílii, konkrétne malého chlapca Samueleho, a imigrantov utekajúcich pred biedou a konfliktmi z Afriky. Chlapec bojuje so strachom, že by mi mu niečo mohlo byť, zatiaľ čo imigranti na mori umierajú v desiatkách. Relatívnosť každodenných problémov je až zarážajúca.

Dheepan (2015)

75% ... Príbeh srílanského imigranta, ktorý sa snaží utiecť pred občianskou vojnou a ocitá sa na predmestí Paríža, no po chvíli zisťuje, že tak úplne pred konfliktmi a pred svojou minulosťou neutiekol.

Rozpolcený (2016)

80% ... Po mizériách v podobe Posledného vládca vetrov a After Earth je Shyamalan späť v plnej sile. Bolo to výborné, zaujalo aj tematicky a dalo sa nad tým zamyslieť, uvažovať o takejto dissociatívnej poruche identity. McAvoy bol brilantný. Odkaz na Unbreakable malým prekvapením.

Zaměření (2015)

70% ... Išiel by som ešte viac do hĺbky. No veľmi sa mi páčila jedna z myšlienok, a to, že západné médiá sa tak urputne snažia zobraziť život arabských gayov žijúcich v Izraeli ako mizériu a pritom, aj keď určite nie bez akýchkoľvek problémov, sa títo ľudia snažia žiť rovnako ako v akejkoľvek inej liberálnejšej krajine.