Mishqo

Michal Baran

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 18.11.2017  10:03

65-70% ... Ako väčšina pokračovaní, ani toto nedosahuje kvalít jedničky. Avšak úplný prepadák to určite nie je. Prišlo mi to už menej šialené a striedmejšie, hudba sa v podstate recyklovala, zápletka tiež až tak neohúrila, drogy už hrajú iba druhé husle. No aspoň Begbie ostal verný svojej psychopatickej náture.

• 12.11.2017  19:18

50% ... Aj na pokraji konca sveta sa nájde priestor pre chtíč a žiarlivosť. Ľudia sa nezaprú. Námet dobrý, prevedenie celkom fádne a nudné.

• 12.11.2017  19:15

Typický slovenský film - povrchný a zabudnuteľný. Ale sem tam sa nejaký vtip vydaril.

• 10.11.2017  14:00

75-80% ... Štandardne dobrá Marvelovka, ktorá nesklamala, avšak úplne v kolenách som z nej nebol. Vyzdvihnem groovy soundtrack, charizmatickú záporáčku, vtip a samozrejme vizuál. Avšak chýbalo mi viac toho ujetého humoru typického pre Taiku Waititiho. Každopádne, nudiť som sa nenudil.

• 5.11.2017  19:29

75% ... Nenásilne natočený film o filmovom profile belgického kráľa, ktorý sa počas návštevy Turecka dozvie nepríjemné správy, ktoré odštartujú jeho cestu za sebapoznaním a poznaním skutočného sveta. Je až desivé ako nejaký protokol a rigidné pravidlá vedia človeka dehumanizovať.

• 5.11.2017  12:19
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

80-85% ... Nekompromisný a neuveriteľne zábavný seriál o dospievaní a sexuálnom vývoji mladistvých.

• 4.11.2017  11:29
    Wakefield (2016)

Má dobrú prácu, peniaze, veľký domu, ženu a dve deti. Jedného dňa počas návratu z práce domov mu prepne, nevráti sa a zostane žiť niekoľko mesiacov na pôjde garážového domčeku sledujúc ako sa ľudia jemu blízky vyrovnávajú s jeho zmiznutím. Poháňaný sebectvom si začína uvedomovať aké to je nežiť konzumným životom. Vráti sa vôbec niekedy k svojej rodine? Ak áno, ako ho príjmu?

• 31.10.2017  21:21

60-70% ... Koncept dobrý, no nemôžem viac hovoriť, bez toho aby som niečo nevyzradil. Ale chýbal mi tam väčší náboj. Ale už dlhšie sa presviedčam, že Maďari točia dobré filmy!

• 31.10.2017  21:03

75% ... Neísť na OH v Berlíne 1936 ako vyjadrenie nesúhlasu s Hitlerovou rasovou politikou alebo ísť a poriadne ho vyškoliť. Aj toto je príbeh afroameričana Jesseho Owensa - 4-násobného zlatého olympijského víťaza. Miestami to bolo typicky americky sentimentálne, ale odkaz je jasný. No a ten paradox, že po úspešných OH sa vracia naspäť domov, len aby bol opäť súčasťou segregovanej spoločnosti. Absurdné!

• 28.10.2017  18:19
    Únos (2017)

60-70% ... Keby tento film nerozprával o jednej z najtemnejších etáp samostatného Slovenska, tak by zapadol prachom zabudnutia veľmi, veľmi rýchlo. Sám o sebe bol film len priemerný, s hrozným zvukom - niekedy som ani nerozumel, čo postavy rozprávajú. Aj keď pár scén bolo nadpriemerných a nenechali ma chladným. Je však neuveriteľne pozitívne, že vzniklo niečo, čo by bolo ešte pred pár rokmi nepredstaviteľné.

• 22.10.2017  21:31
    Christine (2016)

70% ... Zdanlivo veľmi jednoduchá premisa - analýza psychiky Christine Chubbuck, americkej reportérky - ale dokonale zahraná Rebeccou Hall. Psychická porucha je v mnohých prípadoch horšia ako tá fyzická, pretože ju často niet badať navonok a vie spraviť nenapraviteľné škody.

• 21.10.2017  12:11
    Pokušitel (2016)

70% ... Never ever use a borrowed voice. If you spend your whole life being someone else, who's going to be you?

• 21.10.2017  12:02

70% ... Milujem silné ženy a práve Jessica Chastain v tomto filme jedno takou sebavedomou, odhodlanou a nemilosrdnou lobistkou je. Jedna z najkontroverznejších a najcitlivejších slobôd Američanov - legálna držba zbraní (2nd Amendment) - je pod paľbou. Aby slečna Sloane dosiahla svoje bude musieť použiť veškeré zbrane v jej moci. Dozvedáme sa, že byť lobistom znamená byť vždy o krok vpred pred svojimi súpermi, nenechať ich predvídať vaše kroky a vždy zahrať svoje tromfy až po tom, čo ich zahrajú oni.

• 17.10.2017  09:08

70% ... Netradičná téma na iránsku kinematografiu. Ale spojenie hororov vojnového konfliktu, strachu a beznádeje s niečím nadprirodzeným, čo vo vás vyvoláva rovnaké pocity, sa mi páčilo.

• 11.10.2017  19:03

60% ... Film o veľkej konšpirácii ohľadom prvého pristátia Američanov na Mesiaci formou found footage.

• 29.9.2017  17:04

75-80% ... No mne by stačilo sa celý film pozerať na Charlieho Hunnama a počúvať jeho sexy hlas a akcent. No dali mi viac a takto z toho bol aj celkom slušný film :D

• 28.9.2017  12:03
    Pandora (2016)

60-70% ... Malo to aj veľmi silné momenty. Miestami ma dokázali vtiahnuť do diania katastrofy. Ale boli tu aj silné prejavy tej známej kórejskej dramatickosti. Objavila sa tu téma obetovania menšieho počtu ľudí pre dobro zvyšku Kórey, ktorá sa často opakuje pri rozhodovaní politických elít o osude krajiny. No ale prečo by sme mali obetovať desiatky tisíc ľudí pre dobro stá tisícov ľudí keď o tom ani nevedia a určite by ani nesúhlasili? Nie sú to o nič menejcenný ľudia ako tí ostatní.

• 26.9.2017  23:10
    Death Note (2017)

60% ... Dobrý základ/námet, no povrchne spracované, nešlo do hĺbky, také prvoplánové. Ale výborná hudba. A ako by ste sa vy zachovali keby sa k vám dostal zápisník s takouto mocou?

• 24.9.2017  10:27

80% ...Tak ako v živote nie vždy poznáte začiatok či koniec debaty, tak aj tento film nechával kúsky príbehového puzzle vynechané a pôsobilo to veľmi autenticky. Navyše, veľmi prirodzené a dojemné.

• 17.9.2017  17:46

Už tradičná tematika z Blízkeho Východu, ktorá však tentokrát za srdce priveľmi nechytila.

• 17.9.2017  12:56
    Equus (1977)

80% ... Porovnanie normality a vášne v ich extrémnych opakoch. Na jednej strane úspešný psychiater, vedúci nenapĺňajúci a nudný život, čo je považované za normu - na strane druhej je narušený chlapec, posadnutý koňmi, uctievajúci Equus (akási esencia prítomná v každom koňovi), plný neskutočnej vášne, ktorá ho dohnala až k oslepeniu šiestich koňov. Spraviť ho normálnym znamená vykoreniť jeho vášeň a tak ho pozbaviť svojej jedinečnosti. Čo je teda správne?

• 17.9.2017  12:31

80% ... Krásne spracovanie klasického príbehu.

• 16.9.2017  13:55
    Mrtvá zóna (1983)

50-60% .. Námet ako inakk dobrý, keďže vychádza z Kingovej knihy. No oproti knihe je tu všetko dosť povrchne spracované - či už samotný hlavný hrdina, ako aj situácie, v ktorých sa nachádza.

• 13.9.2017  20:57

75% ... Flegmaticko-melancholická hororová komédia. Love is death. Death is love. Dellamorte Dellamore. Pocit bezradnosti - niet úniku nikam. Nech spravíš hocičo, nech povieš čokoľvek - ľudia ťa neberú vážne, tvoje slová berú na ľahkú váhu. Vynikajúca hudba a kus chlapa v podobe Ruperta Everetta!

• 11.9.2017  21:56

30% ... Čakal som niečo bláznivo ujeté, no nevidalo. Chýbala akákoľvek štipka humoru a keďže to bola asi jediná vec, na ktorej to mohlo zabodovať, tak slabota. Aspoň že sa to nehralo na serióznu vec.

• 11.9.2017  21:53
    Chewing Gum (TV seriál) (2015)

75-80% ... Neuveriteľne ujebaná vec. Keď máte nadhľad a radi sa ujebaváte aj na sprostostiach tak potom neváhajte. Úžasné kombo postáv. Príbeh 24-ročnej panny na ceste za prelomením svojho panenstva.

• 6.9.2017  20:16
    Take me out (TV pořad) (2017)

Vzhľadom na spoločenské rozhorčenie som sa aj ja pozrel na túto reláciu, aby som zistil, čo to zase tie naše média vyprodukovali. Už z reklám sa mi javilo, že toto bude veľmi zlé, ale, že to bude až také dno, to som nečakal. Toto je fakt prehľad toho, čo naozaj nechcete vo svojom živote stretnúť. A ak tie holky/chalani tú stupiditu len predstierajú, tak mi je ich ľúto ešte o trochu viac, že kvôli plytkej show dokážu až tak hlboko klesnúť. Tlieskam dramaturgom tohto nablýskaného hovna.

• 23.8.2017  19:43

70% ... Netajím sa, som oddaným fanúšikom tejto série. Avšak toto ma obsahovo trochu sklamalo. Po technickej stránke perfektné, ale bez štipky napätia. Scenáristicky slabé. Nemastné, neslané, nevzrušilo ma to. Ale aj tak to stačí aspoň na tých 70%

• 20.8.2017  18:20
    Mumie (2017)

60-70% ... Mňa to neurazilo. Okej, pôsobilo to trocha antiklimakticky na to že mala Ahmanet priniesť skazu a smrť. No a veľa originality to teda neprinieslo, ale nebolo to úplne dno. Viac humoru by tomu neuškodilo. Russel Crowe bol príšerný. Ale ako taký ľahký úvod to temného vesmíru monštier to ušlo.

• 14.8.2017  19:19
    Dunkerk (2017)

90% ... Neskutočné veľdielo. Úchvatné po technickej stránke - zvuk, kamera, celkový vizuál. Atmosféra mrazivá. Minimalistické dialógy. Páčilo sa mi, že film nemal jedného hlavného hrdinu, ale všetci zúčastnení boli hlavnými hrdinami. Nolanovo majstrovstvo nesklamalo.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65