Mishqo

Michal Baran

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 1.8.2018  12:38
    The Get Down (TV seriál) (2016)

85-90% ... Presne také, na aké som od Luhrmanna zvyknutý a aké milujem. Vizuálne okázalé, grandiózne, s fajnovou hudbou a pútavé až do konca. Ako som doteraz nadával na Jadena Smitha, tak po tomto jeho neskutočne citlivom a inteligentnom výkone ich mať už nebudem!

• 1.8.2018  12:32
    120 BPM (2017)

Aktivizmus 101 a zároveň veľmi citlivý náhľad do francúzskej LGBT komunity v čase HIV boomu.

• 25.7.2018  21:57

75% ... Áno, je od začiatku jasné, kam bude tento film smerovať. Ale čo je na tom, keď to bolo dobre dejovo a atmosféricky vystavané? Naivná turistika, nenápadný psychosociopat. A dozvedel som sa, že mám nejaký problém, keďže cestujem sám. :D

• 25.7.2018  21:51

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné!

• 9.7.2018  21:05
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Výsledok toho, čo dokáže zvrátená ortodoxná náboženská ideológia a choré bigotné hlavy. Téme ja viac než aktuálna. Isté tendencie, žiaľbohu, badať aj v dnešných spoločnostiach. Nemožno privierať oči pred takýmto správaním. Nielen tematicky, ale aj filmársky dobre odvedená práca - od hereckých výkonov až k ťaživej depresívnej atmosfére.

• 24.6.2018  16:48
    Velká hra (2017)

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická.

• 23.6.2018  19:27

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.

• 3.6.2018  12:15
    Já, Simon (2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.

• 23.5.2018  18:52
    Deadpool 2 (2018)

Odrovnávajúce rovnako silno ako jednička a nastúpený trend nekorektného humoru si bez problémov udržal.

• 13.5.2018  17:02

70% ... Nedobrovoľne vyhnaná do spoločnosti vyvrheľov, narkomanov, vrahov a iných asociálnych živlov kohabitujúcich vo vyprahnutej púšti sa mladá žena snaží nájsť svoju stratenú identitu.

• 1.5.2018  14:46

90% (?) ... Ultimate Marvel movie. Dej nie je plochý a prelína sa zo scény do scény, z jedného vojnového frontu do druhého. Človek sa nenudí a tak rýchlo to uplynulo, že som ani nevedel, že som v kine strávil 2 a pol hodiny. Prototyp filmu s cliffhangerom. A teraz rok čakať na pokračovanie. Bili sa vo mne mnohé emócie - smiech, rozhorčenie, vytrženie, smútok, očakávanie, etc.

• 4.4.2018  23:32
    Newness (2017)

65% ... Postavy boli hrozné, hlavne teda Gabi. Ale ak máte radi realistické vzťahové drámy, tak je toto niečo pre vás. Niekoľko myšlienok z filmu ma ozaj zasiahlo, takže určite to nie vzduchoprázdna chobotina. "Najsmutnejší ľudia sú tí, ktorí nevedia, čo chcú."

• 2.4.2018  21:43

80-85% ... Ostal som dojatý. Neskutočná koncentrácia duševne krásnych a inšpiratívnych ľudí. Z každej jednej postavy sa dalo si niečo vziať. Každá z postáv je nejakým spôsobom psychicky nevyrovnaná a každá sa s tým vyrovnáva inak. No hovorí to o tom, že všetci sme len ľudia, máme nárok na to mýliť sa - dôležité však je ako sa zachováme tvárou v tvár morálnemu zakopnutiu.

• 1.4.2018  12:34

65-70% ... Oveľa lepšie ako pôvodná patlanina. Toto aspoň dávalo nejaký zmysel, malo to pointu a ešte k tomu to bolo aj skutočne zábavné.

• 17.3.2018  23:31

75-80% ... Čistý stereotyp francúzskeho prisťahovalca, ale film tak prirodzený, až mi niečo z oka ukvaplo.

• 17.3.2018  09:52

80% ... Začarovaný kruh honby za slonovinou a ľudskej nechutnosti, ktorá nemá hraníc. Ľudstvo sa naozaj spamätá asi až keď už nebudeme mať dôvod rozprávať o biodiverzite. Slony sú majestátne zvery, ktoré si zakladajú početné rodiny, odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, majú obrovskú pamäť a zabiť jedného z nich, by bolo pre človeka ako zabitie člena rodiny. Srdce mi puká pri pohľade na také zverstvá.

• 11.3.2018  18:28
    Tvář vody (2017)

75-80% ... Krásny príbeh nepoškvrnenej lásky s fantasy nádychom, dych berúcim vizuálom, uchu lahodiacou hudbou, prekrásnym "monštrom" a presvedčivým herectvom. Či to vyhralo Oscara právom nebudem hodnotiť. Určite ma to neuchvátilo najviac spomedzi nominovaných, ale film úctyhodný to určite bol.

• 11.3.2018  18:12

70% ... Sužovaný traumou z WWII a stigmatizovaný za svoju homosexualitu sa Touko i tak ocitne na ceste stať sa s jednou najvplyvnejších osôb homo kultúry 20. storočia. Masky/makeup boli príšerné.

• 5.3.2018  22:44

65% ... Ďalšie sklamanie v podaní DC Comics. Halóóóó, mať rozdielnych superhrdinov nestačí! Treba byť aj inovatívny, vedieť poriadne rozosmiať a vizuálne ohromiť. Marvelovky majú navrch azda na každom fronte. Ťažko sa mi to hovorí, keďže Batman je odmalička môj idol!

• 4.3.2018  15:26

75% ... Človek, ktorý si nezničil život sám, ale človek, ktorého zlomil inštitucionálny systém. Človek, ktorý sa odmalička brodil sračkami a v 17-tich šiel sedieť za ukradnutie 5 dolárov, aby nakŕmil svoju sestru. Človek, ktorý nestihol spoznať ozajstný život. Človek, ktorý morálne vyhral. Aj väzeň je stále ľudskou bytosťou s neodňateľnými základnými právami a keď sa tí čo ho majú strážiť a rehabilitovať uchýlia k násilným praktikám, nerobí to z nich o nič menších kriminálnikov.

• 3.3.2018  09:07

80-85% ... Superhrdinovský spin na #blacklivesmatter na vlnách afrických rytmov. Geniálny soundtrack, výborné obsadenie.

• 25.2.2018  12:30

85% ... Dobrý scenár je základom filmu a odrazovým mostíkom k potenciálnemu úspechu. Tu to bolo jasné už od prvých minút. Znásobený neskutočne prirodzenými hereckými výkonmi - aj tými "najvedľajšími" - z ktorých ale predsa len musím do neba vyzdvihnúť Frances McDormand!!! Pripomínalo mi to takú starú dobrú čiernu Coenovku. Hrozne veľa rôznych emócií podtrhnutých malomeštianskym prostredím.

• 24.2.2018  11:21

80% ... Ešte rozvláčnejšie ako pôvodný film, ale vizuálne prepracovanejšie, hudobne ťaživejšie a atmosféricky sužujúcejšie. Chladné a zároveň vyvolávajúce silné emócie.

• 4.2.2018  23:11

v85% ... I don't want to be a fuck-up anymore. I want to be with you. Ďalšia surová, emocionálna, sebaobjavovacia jazda. Skrotená hora na planinách v Yorkshire. Neprvoplánové a dojemné. Nevyrovnaný mladík konečne nájde niečo, čo mu dodá zmysel života.

• 4.2.2018  17:00

90% ... You may not want to feel anything right now ... but to make yourself feel nothing, so as not to feel anything? ... what a waste! ... Krásna letná romanca, za ktorú by sa ani Pali Habera nehanbil. Dospievanie v intelektuálnych kruhoch v letnej vilke na severe Talianska. Chcem mať opäť 17, prosím!! Nevinné, nádherné, senzuálne, prirodzené, pozdvihujúce, zimomriavkové....

• 1.2.2018  20:49

75% ... Famózny Gary Oldman, na ňom to celé stojí. Miestami mi to prišlo trochu rozvláčne, ale Churchillova nátura to vyvažovala - výbušný, sarkastický, humorný, zhýralý, vytrvalý, cieľavedomý, milujúci, entuziastický,... Those who never change their minds, never change anything!

• 26.1.2018  11:17

65% ... Mám taký pocit, že už si tvorcovia dávno minuli originálne nápady. Motívy sa opakujú so subtílnymi zmenami, postavy pribúdajú alebo sa recyklujú staré. Vizuálne je to pútavé, ale stále to nie je vrchol remesla. Jack je už Johnnyho trademark, ale dlhšie pozeranie sa na neho mi i tak pálilo oči a uši. Vlastne ani neviem prečo dávam toľko percent. Asi ma to ako celok zjavne dostatočne oblblo.

• 23.1.2018  23:30
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

80-85% ... Zase raz niečo pre mňa. Tak nekonvenčné, bezprostredné a bláznivé ako to mám rád. Dvaja antihrdinovia, hľadajúci si cestu k sebe a vyrovnávajúci sa s dospievaním a poznávaním samých seba.

• 23.1.2018  16:23
    Já, Tonya (2017)

80% ... Herecký koncert Margot Robbie a Allison Janney. Bolo to jednoduché, čierne a vypointované. Páčilo sa mi, že to poňali dokumentaristickým spôsobom. Ďalšia žena, ktorej život spackali muži a ich ješitnosť.

• 18.1.2018  16:43

80% ... Tradičný príbeh o hľadaní sexuálnej identity, respektíve vyrovnávaním sa so sexualitou nájdenou, plný 100%-ných surových emóocií.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66