Mishqo

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 4.4.2018  23:32
    Newness (2017)

65% ... Postavy boli hrozné, hlavne teda Gabi. Ale ak máte radi realistické vzťahové drámy, tak je toto niečo pre vás. Niekoľko myšlienok z filmu ma ozaj zasiahlo, takže určite to nie vzduchoprázdna chobotina. "Najsmutnejší ľudia sú tí, ktorí nevedia, čo chcú."

• 2.4.2018  21:43
    Wonder (2017)

80-85% ... Ostal som dojatý. Neskutočná koncentrácia duševne krásnych a inšpiratívnych ľudí. Z každej jednej postavy sa dalo si niečo vziať. Každá z postáv je nejakým spôsobom psychicky nevyrovnaná a každá sa s tým vyrovnáva inak. No hovorí to o tom, že všetci sme len ľudia, máme nárok na to mýliť sa - dôležité však je ako sa zachováme tvárou v tvár morálnemu zakopnutiu.

• 1.4.2018  12:34

65-70% ... Oveľa lepšie ako pôvodná patlanina. Toto aspoň dávalo nejaký zmysel, malo to pointu a ešte k tomu to bolo aj skutočne zábavné.

• 17.3.2018  23:31

75-80% ... Čistý stereotyp francúzskeho prisťahovalca, ale film tak prirodzený, až mi niečo z oka ukvaplo.

• 17.3.2018  09:52

80% ... Začarovaný kruh honby za slonovinou a ľudskej nechutnosti, ktorá nemá hraníc. Ľudstvo sa naozaj spamätá asi až keď už nebudeme mať dôvod rozprávať o biodiverzite. Slony sú majestátne zvery, ktoré si zakladajú početné rodiny, odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, majú obrovskú pamäť a zabiť jedného z nich, by bolo pre človeka ako zabitie člena rodiny. Srdce mi puká pri pohľade na také zverstvá.

• 11.3.2018  18:28
    Tvář vody (2017)

75-80% ... Krásny príbeh nepoškvrnenej lásky s fantasy nádychom, dych berúcim vizuálom, uchu lahodiacou hudbou, prekrásnym "monštrom" a presvedčivým herectvom. Či to vyhralo Oscara právom nebudem hodnotiť. Určite ma to neuchvátilo najviac spomedzi nominovaných, ale film úctyhodný to určite bol.

• 11.3.2018  18:12

70% ... Sužovaný traumou z WWII a stigmatizovaný za svoju homosexualitu sa Touko i tak ocitne na ceste stať sa s jednou najvplyvnejších osôb homo kultúry 20. storočia. Masky/makeup boli príšerné.

• 5.3.2018  22:44

65% ... Ďalšie sklamanie v podaní DC Comics. Halóóóó, mať rozdielnych superhrdinov nestačí! Treba byť aj inovatívny, vedieť poriadne rozosmiať a vizuálne ohromiť. Marvelovky majú navrch azda na každom fronte. Ťažko sa mi to hovorí, keďže Batman je odmalička môj idol!

• 4.3.2018  15:26

75% ... Človek, ktorý si nezničil život sám, ale človek, ktorého zlomil inštitucionálny systém. Človek, ktorý sa odmalička brodil sračkami a v 17-tich šiel sedieť za ukradnutie 5 dolárov, aby nakŕmil svoju sestru. Človek, ktorý nestihol spoznať ozajstný život. Človek, ktorý morálne vyhral. Aj väzeň je stále ľudskou bytosťou s neodňateľnými základnými právami a keď sa tí čo ho majú strážiť a rehabilitovať uchýlia k násilným praktikám, nerobí to z nich o nič menších kriminálnikov.

• 3.3.2018  09:07

80-85% ... Superhrdinovský spin na #blacklivesmatter na vlnách afrických rytmov. Geniálny soundtrack, výborné obsadenie.

• 25.2.2018  12:30

85% ... Dobrý scenár je základom filmu a odrazovým mostíkom k potenciálnemu úspechu. Tu to bolo jasné už od prvých minút. Znásobený neskutočne prirodzenými hereckými výkonmi - aj tými "najvedľajšími" - z ktorých ale predsa len musím do neba vyzdvihnúť Frances McDormand!!! Pripomínalo mi to takú starú dobrú čiernu Coenovku. Hrozne veľa rôznych emócií podtrhnutých malomeštianskym prostredím.

• 24.2.2018  11:21

80% ... Ešte rozvláčnejšie ako pôvodný film, ale vizuálne prepracovanejšie, hudobne ťaživejšie a atmosféricky sužujúcejšie. Chladné a zároveň vyvolávajúce silné emócie.

• 4.2.2018  23:11

v85% ... I don't want to be a fuck-up anymore. I want to be with you. Ďalšia surová, emocionálna, sebaobjavovacia jazda. Skrotená hora na planinách v Yorkshire. Neprvoplánové a dojemné. Nevyrovnaný mladík konečne nájde niečo, čo mu dodá zmysel života.

• 4.2.2018  17:00

90% ... You may not want to feel anything right now ... but to make yourself feel nothing, so as not to feel anything? ... what a waste! ... Krásna letná romanca, za ktorú by sa ani Pali Habera nehanbil. Dospievanie v intelektuálnych kruhoch v letnej vilke na severe Talianska. Chcem mať opäť 17, prosím!! Nevinné, nádherné, senzuálne, prirodzené, pozdvihujúce, zimomriavkové....

• 1.2.2018  20:49

75% ... Famózny Gary Oldman, na ňom to celé stojí. Miestami mi to prišlo trochu rozvláčne, ale Churchillova nátura to vyvažovala - výbušný, sarkastický, humorný, zhýralý, vytrvalý, cieľavedomý, milujúci, entuziastický,... Those who never change their minds, never change anything!

• 26.1.2018  11:17

65% ... Mám taký pocit, že už si tvorcovia dávno minuli originálne nápady. Motívy sa opakujú so subtílnymi zmenami, postavy pribúdajú alebo sa recyklujú staré. Vizuálne je to pútavé, ale stále to nie je vrchol remesla. Jack je už Johnnyho trademark, ale dlhšie pozeranie sa na neho mi i tak pálilo oči a uši. Vlastne ani neviem prečo dávam toľko percent. Asi ma to ako celok zjavne dostatočne oblblo.

• 23.1.2018  23:30
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

80-85% ... Zase raz niečo pre mňa. Tak nekonvenčné, bezprostredné a bláznivé ako to mám rád. Dvaja antihrdinovia, hľadajúci si cestu k sebe a vyrovnávajúci sa s dospievaním a poznávaním samých seba.

• 23.1.2018  16:23
    Já, Tonya (2017)

80% ... Herecký koncert Margot Robbie a Allison Janney. Bolo to jednoduché, čierne a vypointované. Páčilo sa mi, že to poňali dokumentaristickým spôsobom. Ďalšia žena, ktorej život spackali muži a ich ješitnosť.

• 18.1.2018  16:43

80% ... Tradičný príbeh o hľadaní sexuálnej identity, respektíve vyrovnávaním sa so sexualitou nájdenou, plný 100%-ných surových emóocií.

• 16.1.2018  19:22
    Bright (2017)

70% ... Dejovo aj celkom ploché, ale nie nezaujímavé. Najviac ma oslovila paralela kastovania súčasnej spoločnosti na rasy. Až na to, že tu to neboli bieli, čierni, žltí, červení, ... ale ľudia, orkovia, elfovia, kentauri, atď.

• 12.1.2018  17:52

Geniálny a ujetý seriál. Milujem Elijaha. Stal som sa stúpencom holistického prístupu k životu. Silno odporúčam!

• 7.1.2018  11:22
    Sněhulák (2017)

50% ... Dejovo by to bolo aj zaujímavé, ale bol v tom bordel. Tisícpäťsto dejových línií zlepených len tak naoko. Navyše osobné príbehy hlavných protagonistov mi prišli ako vytrhnuté z kontextu. A vyvrcholenie na zaplakanie. Ale atmosféru a zasnežené severské prostredie kvitujem.

• 6.1.2018  23:36

60-70% ... Na daný žáner veľmi pútavé a vôbec nie nudné, aj keď často klišé, ale fungujúce.

• 6.1.2018  15:21
    Annabelle (2014)

50% ... Síce to nebolo nič moc po logickej či dialógovej stránke, ale aspoň to vo mne vzbudilo záujem o parapsychológiu a okultizmus. Jo a lakačky vydarené. Ku klaunom si môžem pripísať aj bábiky. Díky Annabelle.

• 4.1.2018  21:59

Okázalé, gýčové a povrchné.

• 1.1.2018  17:14
    Humr (2015)

90% ... Som nadšený. Takýchto originálnych nápadov je ako šafránu a keď sú ešte k tomu aj zaujímavé ako toto, tak som vo filmovom siedmom nebi. Spoločnosť rozdelená na zadaných a slobodných; vzťah propagovaný ako najvyššia priorita; slobodní sú menení na zvieratá alebo prenasledovaní v divočine. Geniálne!

• 1.1.2018  10:56

50% ... Áno, väčšinou je to až príliš cez, ale sú tam miesta, kde sa človek môže úprimné zasmiať. Amy je proste Amy a bolo milé vidieť Goldie po dlhom čase vo filme. Streštené a ujeté.

• 1.1.2018  01:03

65% ... Veľmi voľná adaptácia Bocacciovho Dekameronu. Bláznivá Fernanda a Ginevra, eye candy Massetto. Renesančná komédia, ktorá netlačí na pílu, ale humor je tak špecifický, že určite sa nebude páčiť každému.

• 28.12.2017  10:51
    To (2017)

75% ... Ak som sa doteraz zosieral z klaunov, tak po tomto filme sa zjančím už aj z papierových. Výborná Stranger-Things-like atmosféra, dobré obsadenie, dobrá hudba. Zaujímavé a pútavé.

• 27.12.2017  09:03

60% ... Deštruktívna rodina, s ktorou by ste Vianoce stráviť nechceli. Malo to potenciál, no vo výsledku to bolo veľmi vlažné.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66