Mishqo

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 16.1.2018  19:22
    Bright (2017)

70% ... Dejovo aj celkom ploché, ale nie nezaujímavé. Najviac ma oslovila paralela kastovania súčasnej spoločnosti na rasy. Až na to, že tu to neboli bieli, čierni, žltí, červení, ... ale ľudia, orkovia, elfovia, kentauri, atď.

• 12.1.2018  17:52

Geniálny a ujetý seriál. Milujem Elijaha. Stal som sa stúpencom holistického prístupu k životu. Silno odporúčam!

• 7.1.2018  11:22
    Sněhulák (2017)

50% ... Dejovo by to bolo aj zaujímavé, ale bol v tom bordel. Tisícpäťsto dejových línií zlepených len tak naoko. Navyše osobné príbehy hlavných protagonistov mi prišli ako vytrhnuté z kontextu. A vyvrcholenie na zaplakanie. Ale atmosféru a zasnežené severské prostredie kvitujem.

• 6.1.2018  23:36

60-70% ... Na daný žáner veľmi pútavé a vôbec nie nudné, aj keď často klišé, ale fungujúce.

• 6.1.2018  15:21
    Annabelle (2014)

50% ... Síce to nebolo nič moc po logickej či dialógovej stránke, ale aspoň to vo mne vzbudilo záujem o parapsychológiu a okultizmus. Jo a lakačky vydarené. Ku klaunom si môžem pripísať aj bábiky. Díky Annabelle.

• 4.1.2018  21:59

Okázalé, gýčové a povrchné.

• 1.1.2018  17:14
    Humr (2015)

90% ... Som nadšený. Takýchto originálnych nápadov je ako šafránu a keď sú ešte k tomu aj zaujímavé ako toto, tak som vo filmovom siedmom nebi. Spoločnosť rozdelená na zadaných a slobodných; vzťah propagovaný ako najvyššia priorita; slobodní sú menení na zvieratá alebo prenasledovaní v divočine. Geniálne!

• 1.1.2018  10:56

50% ... Áno, väčšinou je to až príliš cez, ale sú tam miesta, kde sa človek môže úprimné zasmiať. Amy je proste Amy a bolo milé vidieť Goldie po dlhom čase vo filme. Streštené a ujeté.

• 1.1.2018  01:03

65% ... Veľmi voľná adaptácia Bocacciovho Dekameronu. Bláznivá Fernanda a Ginevra, eye candy Massetto. Renesančná komédia, ktorá netlačí na pílu, ale humor je tak špecifický, že určite sa nebude páčiť každému.

• 28.12.2017  10:51
    To (2017)

75% ... Ak som sa doteraz zosieral z klaunov, tak po tomto filme sa zjančím už aj z papierových. Výborná Stranger-Things-like atmosféra, dobré obsadenie, dobrá hudba. Zaujímavé a pútavé.

• 27.12.2017  09:03

60% ... Deštruktívna rodina, s ktorou by ste Vianoce stráviť nechceli. Malo to potenciál, no vo výsledku to bolo veľmi vlažné.

• 22.12.2017  10:51

75% ... Sekluzívny, introvertný, nihilistický egoista je nútený sa naučiť spolupráci a nebáť sa pustiť aj iných ľudí do svojho srdca.

• 22.12.2017  10:33

60-70% ... Gaspard Ulliel bol úžasný. V každom okamihu bolo vidieť ako je vnútorne rozorvaný a bojuje sám so sebou. Avšak príbeh sám o sebe + dysfunkčná rodina boli len šedým priemerom.

• 15.12.2017  21:46

70% ... Fajnový Stranger-Things-like úlet plný dobrej muziky a nepochopiteľných absurdností :D

• 10.12.2017  14:48

75% ... Francúzska 6-členná židovská rodina, ktorá je nútená rozísť sa a odísť vo dvojiciach z Paríža pred vojnou. No tá ich prenasleduje všade, kde sa ocitnú. Príbeh sa zameriava na cestu dvoch najmladších z rodiny. Všetci dúfajú, že sa raz opäť stretnú všetci v Paríži. Asi nikdy ma neprestanú baviť filmy z WWII, pretože pripomínajú temnú éru Európy a aj to, akých zverstiev sú ľudia schopní dopustiť sa.

• 10.12.2017  14:36
    Girls Trip (2017)

70% ... Vskutku vydarená čierna ženská emancipovaná komédia. Tiffany Haddish kraľovala v kvartete kamarátiek. "You gotta do it like a Brazilian wax. Just yank everything out at once. Now, she gonna feel like her uterus is on the paper and she's gonna scream, but it's way better than waterboarding the bitch."

• 9.12.2017  18:26

60-70% ... Na Oscara to nebolo, ale ja som sa dobre zabavil :) De Nirovi táto rola pasovala.

• 3.12.2017  20:42

75% ... Keď som o Dian a jej živote čítal, tak ma to dojalo viac ako tento film. Každopádne nemôžem mu zas až toľko upierať. Bola to žena, ktorá mala svojich vnútorných démonov, a preto sa jej možno ľahko nechával svoj doterajší život za sebou a presťahovala sa do Rwandy aby študovala gorily. Urobil míľové kroky k záchrane tohto druhu. A aj keď nebola zrovna vzorom vyrovnanej, to čo dokázala jej nezoberiem. Ja ľudskú zlobu nikdy nepochopím. Byť zlým je ľahšie ako šíriť dobro. Ťažko sa mi pozerá na filmy, kde sa ubližuje nevinným. Vskutku magnifikantné zvieratá, alebo teda skôr stvorenia.

• 2.12.2017  22:01

70-75% ... Na jednotku to teda nemá, ale stále je to vtipné, nápadité a svieže i keď tentokrát trochu premrštené.

• 25.11.2017  21:32
    Perla Afriky (2016)

70% ... Príbeh je to rozhodne silný. Veď kto by nepodľahol emóciami nabitému a intímnemu boju za lásku v krajine, kde je iná ako heterosexuálna láska považovaná nielen za zvrátenú, ale aj trestnú. Ale forma, akou bol dokument spravený ma moc neoslovila, hence the "low" rating.

• 25.11.2017  21:14
    Uteč (2017)

80-85% ... Už len tá originalita sa mi rátala. Toto by sa nadnesene dalo nazvať pozitívnou diskrimináciou :-D A navyše to malo hrozne dobrú napätú atmosféru. Creepy and funny at the same time.

• 21.11.2017  20:08
    Mudbound (2017)

75% ... Love is the answer. Hate is a cancer. Our blood is red. We are not so different. 'cause underneath that skin we are identical. ... Ešte stále ma vedia vytočiť filmy o rasovej diskriminácii do nepríčetnosti. Ľudská hlúposť a bezcitnosť nepozná medze.

• 21.11.2017  18:30
    Baby Driver (2017)

80-85% ... Vtipné, uchvacujúce, nápadité, výborne zhudobnené, skvelo zahrané a svieže.

• 21.11.2017  12:18

40-50% .. Ide to progresívne dolu vodou. Už nevedia do čoho by pichli, tak pichajú do ľudskej histórie a nejak to nemá ani hlavu ani pätu. Po tej audiovizuálnej stránke je to stále ohromné, ale to je tak všetko. Zbytočne veľa postáv tu zas bolo a necharizmatických, povrchných ogrgeľov.

• 18.11.2017  10:03

65-70% ... Ako väčšina pokračovaní, ani toto nedosahuje kvalít jedničky. Avšak úplný prepadák to určite nie je. Prišlo mi to už menej šialené a striedmejšie, hudba sa v podstate recyklovala, zápletka tiež až tak neohúrila, drogy už hrajú iba druhé husle. No aspoň Begbie ostal verný svojej psychopatickej náture.

• 12.11.2017  19:18

50% ... Aj na pokraji konca sveta sa nájde priestor pre chtíč a žiarlivosť. Ľudia sa nezaprú. Námet dobrý, prevedenie celkom fádne a nudné.

• 12.11.2017  19:15

Typický slovenský film - povrchný a zabudnuteľný. Ale sem tam sa nejaký vtip vydaril.

• 10.11.2017  14:00

75-80% ... Štandardne dobrá Marvelovka, ktorá nesklamala, avšak úplne v kolenách som z nej nebol. Vyzdvihnem groovy soundtrack, charizmatickú záporáčku, vtip a samozrejme vizuál. Avšak chýbalo mi viac toho ujetého humoru typického pre Taiku Waititiho. Každopádne, nudiť som sa nenudil.

• 5.11.2017  19:29

75% ... Nenásilne natočený film o filmovom profile belgického kráľa, ktorý sa počas návštevy Turecka dozvie nepríjemné správy, ktoré odštartujú jeho cestu za sebapoznaním a poznaním skutočného sveta. Je až desivé ako nejaký protokol a rigidné pravidlá vedia človeka dehumanizovať.

• 5.11.2017  12:19
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

80-85% ... Nekompromisný a neuveriteľne zábavný seriál o dospievaní a sexuálnom vývoji mladistvých.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65