Mishqo

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 14.10.2018  18:53
    22 July (2018)

Kdežto prvý tohtoročný film sa exkluzívne sústredí na priebeh Brievikovho masakrálneho besnenia na ostrove Utøya pričom jeho strojcu nezobrazuje, tento mu venuje len pár minút a mapuje ako Breivika, tak i dopad celého jeho vyčínania na nórsku spoločnosť. Breivik nielen že zabil 77 ľudí, ale naveky ovplyvnil životy mnohých ďalších. P.S. Filmu veľmi škodila absencia nórčiny.

• 12.10.2018  18:17
    Venom (2018)

Dejovo ploché a vizuálne tiež príliš neoslňujúce. Šedý priemer, ale chvalabohu aspoň za Toma Hardyho. Sám sa občas cítim ako Eddie/Venom - moje podvedomie vo večnom súboji s mojím vedomím, vnútorne rozpoltený. "Why can't we do that?"

• 8.10.2018  10:30

Unesený. Vrchol filmu pre mňa prišiel už asi po pol hodine. Najväčšie emócie. Bradley Cooper s výzorom sexi bezďáka je nekompromisný, no Lady Gaga je priam očarujúca. Výborné zvládnutá réžia od malých scén až k tým veľkolepým. Hudba je proste uchulahodiaca. Šoubiznis je krásny, šoubiznis je sviňa.

• 6.10.2018  16:06

70% ... Slušná jazda. Ale bez psychotického Dariusa by to snáď vôbec nebolo ono.

• 5.10.2018  15:29
    Coco (2017)

Ach, neokukané mexické prostredie a Sviatok Mŕtvych, krásna výprava, krásna hudba, krásne myšlienky. A záver by len necitovi neroztrhal srdce.

• 4.10.2018  17:27

Atmosféra je hutná a depresívna. Citíť z toho zúfalstvo a bezmocnosť účasntíkov teroru. Oceňujem, že Breivik takmer v zábere ani nebol a celé sa to sústredilo na ponímanie situácie z pohľadu obetí. Herecká amatérčina mi ale celkom aj vadila a kamera na jeden záber ma skôr nudila ako by ma mala držať vo vytržení.

• 1.8.2018  12:38
    The Get Down (TV seriál) (2016)

85-90% ... Presne také, na aké som od Luhrmanna zvyknutý a aké milujem. Vizuálne okázalé, grandiózne, s fajnovou hudbou a pútavé až do konca. Ako som doteraz nadával na Jadena Smitha, tak po tomto jeho neskutočne citlivom a inteligentnom výkone ich mať už nebudem!

• 1.8.2018  12:32
    120 BPM (2017)

Aktivizmus 101 a zároveň veľmi citlivý náhľad do francúzskej LGBT komunity v čase HIV boomu.

• 25.7.2018  21:57

75% ... Áno, je od začiatku jasné, kam bude tento film smerovať. Ale čo je na tom, keď to bolo dobre dejovo a atmosféricky vystavané? Naivná turistika, nenápadný psychosociopat. A dozvedel som sa, že mám nejaký problém, keďže cestujem sám. :D

• 25.7.2018  21:51

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné!

• 9.7.2018  21:05
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Výsledok toho, čo dokáže zvrátená ortodoxná náboženská ideológia a choré bigotné hlavy. Téme ja viac než aktuálna. Isté tendencie, žiaľbohu, badať aj v dnešných spoločnostiach. Nemožno privierať oči pred takýmto správaním. Nielen tematicky, ale aj filmársky dobre odvedená práca - od hereckých výkonov až k ťaživej depresívnej atmosfére.

• 24.6.2018  16:48
    Velká hra (2017)

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická.

• 23.6.2018  19:27

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.

• 3.6.2018  12:15
    Já, Simon (2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.

• 23.5.2018  18:52
    Deadpool 2 (2018)

Odrovnávajúce rovnako silno ako jednička a nastúpený trend nekorektného humoru si bez problémov udržal.

• 13.5.2018  17:02

70% ... Nedobrovoľne vyhnaná do spoločnosti vyvrheľov, narkomanov, vrahov a iných asociálnych živlov kohabitujúcich vo vyprahnutej púšti sa mladá žena snaží nájsť svoju stratenú identitu.

• 1.5.2018  14:46

90% (?) ... Ultimate Marvel movie. Dej nie je plochý a prelína sa zo scény do scény, z jedného vojnového frontu do druhého. Človek sa nenudí a tak rýchlo to uplynulo, že som ani nevedel, že som v kine strávil 2 a pol hodiny. Prototyp filmu s cliffhangerom. A teraz rok čakať na pokračovanie. Bili sa vo mne mnohé emócie - smiech, rozhorčenie, vytrženie, smútok, očakávanie, etc.

• 4.4.2018  23:32
    Newness (2017)

65% ... Postavy boli hrozné, hlavne teda Gabi. Ale ak máte radi realistické vzťahové drámy, tak je toto niečo pre vás. Niekoľko myšlienok z filmu ma ozaj zasiahlo, takže určite to nie vzduchoprázdna chobotina. "Najsmutnejší ľudia sú tí, ktorí nevedia, čo chcú."

• 2.4.2018  21:43

80-85% ... Ostal som dojatý. Neskutočná koncentrácia duševne krásnych a inšpiratívnych ľudí. Z každej jednej postavy sa dalo si niečo vziať. Každá z postáv je nejakým spôsobom psychicky nevyrovnaná a každá sa s tým vyrovnáva inak. No hovorí to o tom, že všetci sme len ľudia, máme nárok na to mýliť sa - dôležité však je ako sa zachováme tvárou v tvár morálnemu zakopnutiu.

• 1.4.2018  12:34

65-70% ... Oveľa lepšie ako pôvodná patlanina. Toto aspoň dávalo nejaký zmysel, malo to pointu a ešte k tomu to bolo aj skutočne zábavné.

• 17.3.2018  23:31

75-80% ... Čistý stereotyp francúzskeho prisťahovalca, ale film tak prirodzený, až mi niečo z oka ukvaplo.

• 17.3.2018  09:52

80% ... Začarovaný kruh honby za slonovinou a ľudskej nechutnosti, ktorá nemá hraníc. Ľudstvo sa naozaj spamätá asi až keď už nebudeme mať dôvod rozprávať o biodiverzite. Slony sú majestátne zvery, ktoré si zakladajú početné rodiny, odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, majú obrovskú pamäť a zabiť jedného z nich, by bolo pre človeka ako zabitie člena rodiny. Srdce mi puká pri pohľade na také zverstvá.

• 11.3.2018  18:28
    Tvář vody (2017)

75-80% ... Krásny príbeh nepoškvrnenej lásky s fantasy nádychom, dych berúcim vizuálom, uchu lahodiacou hudbou, prekrásnym "monštrom" a presvedčivým herectvom. Či to vyhralo Oscara právom nebudem hodnotiť. Určite ma to neuchvátilo najviac spomedzi nominovaných, ale film úctyhodný to určite bol.

• 11.3.2018  18:12

70% ... Sužovaný traumou z WWII a stigmatizovaný za svoju homosexualitu sa Touko i tak ocitne na ceste stať sa s jednou najvplyvnejších osôb homo kultúry 20. storočia. Masky/makeup boli príšerné.

• 5.3.2018  22:44

65% ... Ďalšie sklamanie v podaní DC Comics. Halóóóó, mať rozdielnych superhrdinov nestačí! Treba byť aj inovatívny, vedieť poriadne rozosmiať a vizuálne ohromiť. Marvelovky majú navrch azda na každom fronte. Ťažko sa mi to hovorí, keďže Batman je odmalička môj idol!

• 4.3.2018  15:26

75% ... Človek, ktorý si nezničil život sám, ale človek, ktorého zlomil inštitucionálny systém. Človek, ktorý sa odmalička brodil sračkami a v 17-tich šiel sedieť za ukradnutie 5 dolárov, aby nakŕmil svoju sestru. Človek, ktorý nestihol spoznať ozajstný život. Človek, ktorý morálne vyhral. Aj väzeň je stále ľudskou bytosťou s neodňateľnými základnými právami a keď sa tí čo ho majú strážiť a rehabilitovať uchýlia k násilným praktikám, nerobí to z nich o nič menších kriminálnikov.

• 3.3.2018  09:07

80-85% ... Superhrdinovský spin na #blacklivesmatter na vlnách afrických rytmov. Geniálny soundtrack, výborné obsadenie.

• 25.2.2018  12:30

85% ... Dobrý scenár je základom filmu a odrazovým mostíkom k potenciálnemu úspechu. Tu to bolo jasné už od prvých minút. Znásobený neskutočne prirodzenými hereckými výkonmi - aj tými "najvedľajšími" - z ktorých ale predsa len musím do neba vyzdvihnúť Frances McDormand!!! Pripomínalo mi to takú starú dobrú čiernu Coenovku. Hrozne veľa rôznych emócií podtrhnutých malomeštianskym prostredím.

• 24.2.2018  11:21

80% ... Ešte rozvláčnejšie ako pôvodný film, ale vizuálne prepracovanejšie, hudobne ťaživejšie a atmosféricky sužujúcejšie. Chladné a zároveň vyvolávajúce silné emócie.

• 4.2.2018  23:11

v85% ... I don't want to be a fuck-up anymore. I want to be with you. Ďalšia surová, emocionálna, sebaobjavovacia jazda. Skrotená hora na planinách v Yorkshire. Neprvoplánové a dojemné. Nevyrovnaný mladík konečne nájde niečo, čo mu dodá zmysel života.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67