Mishqo

Michal Baran

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 25.5.2020  09:32

Pomaly sa tiahnuca, postupne gradujúca a do detailu premyslená psycho-horor-dráma s prvkami okultizmu, ktorá sa vám nenápadne zarýva pod kožu každou jednou minútou. Režisérov podpis je evidentný.

• 28.4.2020  21:14

Scenár dosť zlý, príliš prekombinované a plytké. Ale z toľkého množstva monštier mi srdce plesalo.

• 31.3.2020  17:47

Vojnová reportérka ocitajúca sa v miestach, kam by sa len málokto z nás odvážil zájsť. Obdivuhodné reportáže, ktoré svet musí vidieť, aby sa dozvedel, čo sa v krajinách zmietaných vojnov naozaj deje. Záťaž tak veľká, že i samotná Marie Colvin bojovala s vlastnými démonmi vychádzajucimi z post-traumatickej stresovej poruchy. Samotný film miestami jemne povrchný, vsádzajúci na šok a zdesenie sa v druhej polovici preklopil do oveľa osobnejšej a emotívnejšie výpovede. Rosamunde skvelá ako vždy.

• 3.11.2019  21:11
    Král (2019)

Nič okázalé, nič prehnané. Proste komorné dobové divadlo s elegantnými hereckými výkonmi.

• 27.10.2019  18:43
    Psí ostrov (2018)

Kto si fičí na infantilnom, no predsa inteligentnom, ráze Andersonových filmov bude unesený ako ja. Kto ho nemá rád, nech sa ani neunúva. Pocta psiemu druhu. Nádhera!

• 27.10.2019  18:38
    Slunovrat (2019)

Primitívna okultistická komunita žijúca v útrobách švédskeho vidieka a oslava leta ako si ju určite nikto z amerických turistov ani len nepredstavoval. Hororová dovolenka skrytá za rúchom idylky so zimomriavkovou hudbou.

• 15.9.2019  19:32

Nekonvenčný kňaz, večne v úvahách, rozmýšľajúci o živote a jeho uskáliach, kladúci si správne otázky, zmietaný minulosťou. Ľudskejšia tvár kresťanstva.

• 22.8.2019  19:36
    Ferdinand (2017)

O tom, že býky môžu mať aj iné sny ako skončiť ako zábava (býčie zápasy) či jedlo (bitúnok) pre ľudí. Cute. Slzičky boli.

• 16.2.2019  17:26

Výborný atmosférický, zimomriavkový a dychberúci horor, ktorý našponuje vaše sluchovody. Budete počuť i padanie vlasu. Umne zasadené do pozadia mimozemskej invázie. Ale hlavne buďte totálne ticho, lebo ... !

• 16.2.2019  17:14

Not bad, but ... Snímka sa snaží poukázať na to zlé, čo konverzná terapia so sebou prináša, čo je chvályhodné, avšak úplne opomína pozitívne aspekty uvedomovania si vlastnej sexuality a totálne zlyháva vo vytváraní hlbšieho spojenia medzi postavami a divákom. Herecky však solídne!

• 16.2.2019  16:58

"It takes the edge of stupid all-day reality." Aj tak sa dá opísať cesta k drogovej závislosti, ktorá neničí len život samotného narkomana, ale aj život celej jeho rodine, ktorá sa ho snaží zviesť na správnu cestu. And, oh God, what a long and painful journey that is. Seldom successful. Carrel a Chalamet si tu hrajú prím a nedá sa im to nezozrať i s navijakom. It tore my heart apart. Vlajková loď rodičovskej lásky.

• 9.1.2019  21:04

Krásne, no chladné prostredie Islandu a surovými emóciami prekypujúci film. Izolovaná dedina, kde byť iným znamená byť ostrakizovaným. Presne vtedy, keď film vo mne vyvolá, čo najširšiu škálu emócií, ho milujem.

• 6.12.2018  20:08

Deti im prakticky zničili život. Boli nespútaní, plní nádeje, pripravení pokoriť svet, užívali si život. A potom sa to stalo, bum, uzrelo to svetlo sveta a život ako ho poznali sa razom skončil. Prebdené noci, obetovanie všetkého čo ich doposiaľ robilo šťastnými, strhané matky, oteckovia zodratí pretože tá hypotéka sa sama nesplatí. Zabudni na kariéru, svoje najlepšie roky si prešustrovala. A nie, nemôžeš si kúpiť čo si zmyslíš lebo sa blížia Vianoce a deti potrebujú darčeky. Konečne to niekto povedal nahlas a nebral si pri tom servítku pred ústa. Čiernočierna satira, matka rodinných filmov, namieru ušitá atmosféra a Yesterday When I Was Young od Dusty Springfield hneď v úvode a ja som vedel, že toto nebude strata času. Áno, film pôsobí trošku amatérsky, ale o to realistickejšie to celé vyznie.

• 5.12.2018  23:07
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Ani len si neviem predstaviť ako by som sa cítil, keby mi zrazu začali blízki ľudia z komunity frontálne umierať a nikto by nevedel prečo a vláda by sa tvárila, akoby žiadna epidémia neexistovala. A cítiť to bezprostredné riziko, že aj ty môžeš byť za chvíľu na ich mieste. Chvála(pánubohu) kde sa dnes už výskum HIV/AIDS nachádza. Krásny film, zahraný na parádu, Juliu Roberts neprestanem nikdy milovať.

• 27.10.2018  15:24
    Tanečník (2016)

Ľudia vidia len to pozlátko. Keď sa niekomu darí tak vytvárajú okolo neho zhluky a ospevujú ho; keď začnú problémy tak sa neboja osočovať a vytvárať vlastné súdy. Nezamyslia sa nad tým, čím si môže prechádzať, čo ho môže trápiť, aké sú jeho radosti a strasti, akých má vnútorných démonov. Nie, nie, nie, pretože zaoberať sa niekoho emóciami a problémami je príliš vysilujúce. Serjoža je tanečný unikát, no zároveň aj úplne obyčajný človek, ktorý žije, dýcha a cíti rovnako ako ostatní.

• 26.10.2018  17:20
    Columbus (2017)

Tento pán vie ako natočiť vizuálne pútavý film. Obrazy, ktoré sa jednotlivo prelínajú sú priam dychberúce. Na prvý pohľad často nesúvisiace, no spolu vytvárajúce úchvatný celok. Vyzerá to tak, že Columbus je vskutku očarujúce, modernistické a architektonicky rôznorodé mesto. No a samotný príbeh je tak obyčajne neobyčajný, že to len samotný život dokáže napísať.

• 26.10.2018  17:15

Armstrong = obyčajný muž so svojimi ideálmi, hodnotami a problémami. Veľmi citlivo natočené, emócie priam bublajú pod povrchom pripravené eruptovať každú sekundu filmu. Pekný vizuál, príjemná hudba, no a Gosling.

• 14.10.2018  18:53

Kdežto prvý tohtoročný film sa exkluzívne sústredí na priebeh Brievikovho masakrálneho besnenia na ostrove Utøya pričom jeho strojcu nezobrazuje, tento mu venuje len pár minút a mapuje ako Breivika, tak i dopad celého jeho vyčínania na nórsku spoločnosť. Breivik nielen že zabil 77 ľudí, ale naveky ovplyvnil životy mnohých ďalších. P.S. Filmu veľmi škodila absencia nórčiny.

• 12.10.2018  18:17
    Venom (2018)

Dejovo ploché a vizuálne tiež príliš neoslňujúce. Šedý priemer, ale chvalabohu aspoň za Toma Hardyho. Sám sa občas cítim ako Eddie/Venom - moje podvedomie vo večnom súboji s mojím vedomím, vnútorne rozpoltený. "Why can't we do that?"

• 8.10.2018  10:30

Unesený. Vrchol filmu pre mňa prišiel už asi po pol hodine. Najväčšie emócie. Bradley Cooper s výzorom sexi bezďáka je nekompromisný, no Lady Gaga je priam očarujúca. Výborné zvládnutá réžia od malých scén až k tým veľkolepým. Hudba je proste uchulahodiaca. Šoubiznis je krásny, šoubiznis je sviňa.

• 6.10.2018  16:06

70% ... Slušná jazda. Ale bez psychotického Dariusa by to snáď vôbec nebolo ono.

• 5.10.2018  15:29
    Coco (2017)

Ach, neokukané mexické prostredie a Sviatok Mŕtvych, krásna výprava, krásna hudba, krásne myšlienky. A záver by len necitovi neroztrhal srdce.

• 4.10.2018  17:27

Atmosféra je hutná a depresívna. Citíť z toho zúfalstvo a bezmocnosť účasntíkov teroru. Oceňujem, že Breivik takmer v zábere ani nebol a celé sa to sústredilo na ponímanie situácie z pohľadu obetí. Herecká amatérčina mi ale celkom aj vadila a kamera na jeden záber ma skôr nudila ako by ma mala držať vo vytržení.

• 1.8.2018  12:38
    The Get Down (TV seriál) (2016)

85-90% ... Presne také, na aké som od Luhrmanna zvyknutý a aké milujem. Vizuálne okázalé, grandiózne, s fajnovou hudbou a pútavé až do konca. Ako som doteraz nadával na Jadena Smitha, tak po tomto jeho neskutočne citlivom a inteligentnom výkone ich mať už nebudem!

• 1.8.2018  12:32
    120 BPM (2017)

Aktivizmus 101 a zároveň veľmi citlivý náhľad do francúzskej LGBT komunity v čase HIV boomu.

• 25.7.2018  21:57

75% ... Áno, je od začiatku jasné, kam bude tento film smerovať. Ale čo je na tom, keď to bolo dobre dejovo a atmosféricky vystavané? Naivná turistika, nenápadný psychosociopat. A dozvedel som sa, že mám nejaký problém, keďže cestujem sám. :D

• 25.7.2018  21:51

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné!

• 9.7.2018  21:05
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Výsledok toho, čo dokáže zvrátená ortodoxná náboženská ideológia a choré bigotné hlavy. Téme ja viac než aktuálna. Isté tendencie, žiaľbohu, badať aj v dnešných spoločnostiach. Nemožno privierať oči pred takýmto správaním. Nielen tematicky, ale aj filmársky dobre odvedená práca - od hereckých výkonov až k ťaživej depresívnej atmosfére.

• 24.6.2018  16:48
    Velká hra (2017)

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická.

• 23.6.2018  19:27

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67