Mishqo

Michal Baran

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 6.12.2018  20:08

Deti im prakticky zničili život. Boli nespútaní, plní nádeje, pripravení pokoriť svet, užívali si život. A potom sa to stalo, bum, uzrelo to svetlo sveta a život ako ho poznali sa razom skončil. Prebdené noci, obetovanie všetkého čo ich doposiaľ robilo šťastnými, strhané matky, oteckovia zodratí pretože tá hypotéka sa sama nesplatí. Zabudni na kariéru, svoje najlepšie roky si prešustrovala. A nie, nemôžeš si kúpiť čo si zmyslíš lebo sa blížia Vianoce a deti potrebujú darčeky. Konečne to niekto povedal nahlas a nebral si pri tom servítku pred ústa. Čiernočierna satira, matka rodinných filmov, namieru ušitá atmosféra a Yesterday When I Was Young od Dusty Springfield hneď v úvode a ja som vedel, že toto nebude strata času. Áno, film pôsobí trošku amatérsky, ale o to realistickejšie to celé vyznie.

• 5.12.2018  23:07
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Ani len si neviem predstaviť ako by som sa cítil, keby mi zrazu začali blízki ľudia z komunity frontálne umierať a nikto by nevedel prečo a vláda by sa tvárila, akoby žiadna epidémia neexistovala. A cítiť to bezprostredné riziko, že aj ty môžeš byť za chvíľu na ich mieste. Chvála(pánubohu) kde sa dnes už výskum HIV/AIDS nachádza. Krásny film, zahraný na parádu, Juliu Roberts neprestanem nikdy milovať.

• 27.10.2018  15:24
    Tanečník (2016)

Ľudia vidia len to pozlátko. Keď sa niekomu darí tak vytvárajú okolo neho zhluky a ospevujú ho; keď začnú problémy tak sa neboja osočovať a vytvárať vlastné súdy. Nezamyslia sa nad tým, čím si môže prechádzať, čo ho môže trápiť, aké sú jeho radosti a strasti, akých má vnútorných démonov. Nie, nie, nie, pretože zaoberať sa niekoho emóciami a problémami je príliš vysilujúce. Serjoža je tanečný unikát, no zároveň aj úplne obyčajný človek, ktorý žije, dýcha a cíti rovnako ako ostatní.

• 26.10.2018  17:20
    Columbus (2017)

Tento pán vie ako natočiť vizuálne pútavý film. Obrazy, ktoré sa jednotlivo prelínajú sú priam dychberúce. Na prvý pohľad často nesúvisiace, no spolu vytvárajúce úchvatný celok. Vyzerá to tak, že Columbus je vskutku očarujúce, modernistické a architektonicky rôznorodé mesto. No a samotný príbeh je tak obyčajne neobyčajný, že to len samotný život dokáže napísať.

• 26.10.2018  17:15

Armstrong = obyčajný muž so svojimi ideálmi, hodnotami a problémami. Veľmi citlivo natočené, emócie priam bublajú pod povrchom pripravené eruptovať každú sekundu filmu. Pekný vizuál, príjemná hudba, no a Gosling.

• 14.10.2018  18:53
    22 July (2018)

Kdežto prvý tohtoročný film sa exkluzívne sústredí na priebeh Brievikovho masakrálneho besnenia na ostrove Utøya pričom jeho strojcu nezobrazuje, tento mu venuje len pár minút a mapuje ako Breivika, tak i dopad celého jeho vyčínania na nórsku spoločnosť. Breivik nielen že zabil 77 ľudí, ale naveky ovplyvnil životy mnohých ďalších. P.S. Filmu veľmi škodila absencia nórčiny.

• 12.10.2018  18:17
    Venom (2018)

Dejovo ploché a vizuálne tiež príliš neoslňujúce. Šedý priemer, ale chvalabohu aspoň za Toma Hardyho. Sám sa občas cítim ako Eddie/Venom - moje podvedomie vo večnom súboji s mojím vedomím, vnútorne rozpoltený. "Why can't we do that?"

• 8.10.2018  10:30

Unesený. Vrchol filmu pre mňa prišiel už asi po pol hodine. Najväčšie emócie. Bradley Cooper s výzorom sexi bezďáka je nekompromisný, no Lady Gaga je priam očarujúca. Výborné zvládnutá réžia od malých scén až k tým veľkolepým. Hudba je proste uchulahodiaca. Šoubiznis je krásny, šoubiznis je sviňa.

• 6.10.2018  16:06

70% ... Slušná jazda. Ale bez psychotického Dariusa by to snáď vôbec nebolo ono.

• 5.10.2018  15:29
    Coco (2017)

Ach, neokukané mexické prostredie a Sviatok Mŕtvych, krásna výprava, krásna hudba, krásne myšlienky. A záver by len necitovi neroztrhal srdce.

• 4.10.2018  17:27

Atmosféra je hutná a depresívna. Citíť z toho zúfalstvo a bezmocnosť účasntíkov teroru. Oceňujem, že Breivik takmer v zábere ani nebol a celé sa to sústredilo na ponímanie situácie z pohľadu obetí. Herecká amatérčina mi ale celkom aj vadila a kamera na jeden záber ma skôr nudila ako by ma mala držať vo vytržení.

• 1.8.2018  12:38
    The Get Down (TV seriál) (2016)

85-90% ... Presne také, na aké som od Luhrmanna zvyknutý a aké milujem. Vizuálne okázalé, grandiózne, s fajnovou hudbou a pútavé až do konca. Ako som doteraz nadával na Jadena Smitha, tak po tomto jeho neskutočne citlivom a inteligentnom výkone ich mať už nebudem!

• 1.8.2018  12:32
    120 BPM (2017)

Aktivizmus 101 a zároveň veľmi citlivý náhľad do francúzskej LGBT komunity v čase HIV boomu.

• 25.7.2018  21:57

75% ... Áno, je od začiatku jasné, kam bude tento film smerovať. Ale čo je na tom, keď to bolo dobre dejovo a atmosféricky vystavané? Naivná turistika, nenápadný psychosociopat. A dozvedel som sa, že mám nejaký problém, keďže cestujem sám. :D

• 25.7.2018  21:51

65% ... Dobrá premisa, slabšia exekúcia. Ja sa len nestíham čudovať, že sa niečo také mohlo vôbec dostať do hlavného vysielania. Smutné!

• 9.7.2018  21:05
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Výsledok toho, čo dokáže zvrátená ortodoxná náboženská ideológia a choré bigotné hlavy. Téme ja viac než aktuálna. Isté tendencie, žiaľbohu, badať aj v dnešných spoločnostiach. Nemožno privierať oči pred takýmto správaním. Nielen tematicky, ale aj filmársky dobre odvedená práca - od hereckých výkonov až k ťaživej depresívnej atmosfére.

• 24.6.2018  16:48
    Velká hra (2017)

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická.

• 23.6.2018  19:27

75% ... Som vďačný za to, že vždy existovali ľudia, ktorí sa nepodvolovali mocenským záujmom a verejnosti odhaľovali všetky kalé i nekalé praktiky vládnucej vrstvy. Pracovať v novinárskom biznise je veľká zodpovednosť a zároveň veľké previlégium... Herectvo Streepovej a Hanksa spochybňovať snáď nemusím. Ale záver bol až príliš sterilný a patetický.

• 3.6.2018  12:15
    Já, Simon (2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.

• 23.5.2018  18:52
    Deadpool 2 (2018)

Odrovnávajúce rovnako silno ako jednička a nastúpený trend nekorektného humoru si bez problémov udržal.

• 13.5.2018  17:02

70% ... Nedobrovoľne vyhnaná do spoločnosti vyvrheľov, narkomanov, vrahov a iných asociálnych živlov kohabitujúcich vo vyprahnutej púšti sa mladá žena snaží nájsť svoju stratenú identitu.

• 1.5.2018  14:46

90% (?) ... Ultimate Marvel movie. Dej nie je plochý a prelína sa zo scény do scény, z jedného vojnového frontu do druhého. Človek sa nenudí a tak rýchlo to uplynulo, že som ani nevedel, že som v kine strávil 2 a pol hodiny. Prototyp filmu s cliffhangerom. A teraz rok čakať na pokračovanie. Bili sa vo mne mnohé emócie - smiech, rozhorčenie, vytrženie, smútok, očakávanie, etc.

• 4.4.2018  23:32
    Newness (2017)

65% ... Postavy boli hrozné, hlavne teda Gabi. Ale ak máte radi realistické vzťahové drámy, tak je toto niečo pre vás. Niekoľko myšlienok z filmu ma ozaj zasiahlo, takže určite to nie vzduchoprázdna chobotina. "Najsmutnejší ľudia sú tí, ktorí nevedia, čo chcú."

• 2.4.2018  21:43

80-85% ... Ostal som dojatý. Neskutočná koncentrácia duševne krásnych a inšpiratívnych ľudí. Z každej jednej postavy sa dalo si niečo vziať. Každá z postáv je nejakým spôsobom psychicky nevyrovnaná a každá sa s tým vyrovnáva inak. No hovorí to o tom, že všetci sme len ľudia, máme nárok na to mýliť sa - dôležité však je ako sa zachováme tvárou v tvár morálnemu zakopnutiu.

• 1.4.2018  12:34

65-70% ... Oveľa lepšie ako pôvodná patlanina. Toto aspoň dávalo nejaký zmysel, malo to pointu a ešte k tomu to bolo aj skutočne zábavné.

• 17.3.2018  23:31

75-80% ... Čistý stereotyp francúzskeho prisťahovalca, ale film tak prirodzený, až mi niečo z oka ukvaplo.

• 17.3.2018  09:52

80% ... Začarovaný kruh honby za slonovinou a ľudskej nechutnosti, ktorá nemá hraníc. Ľudstvo sa naozaj spamätá asi až keď už nebudeme mať dôvod rozprávať o biodiverzite. Slony sú majestátne zvery, ktoré si zakladajú početné rodiny, odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, majú obrovskú pamäť a zabiť jedného z nich, by bolo pre človeka ako zabitie člena rodiny. Srdce mi puká pri pohľade na také zverstvá.

• 11.3.2018  18:28
    Tvář vody (2017)

75-80% ... Krásny príbeh nepoškvrnenej lásky s fantasy nádychom, dych berúcim vizuálom, uchu lahodiacou hudbou, prekrásnym "monštrom" a presvedčivým herectvom. Či to vyhralo Oscara právom nebudem hodnotiť. Určite ma to neuchvátilo najviac spomedzi nominovaných, ale film úctyhodný to určite bol.

• 11.3.2018  18:12

70% ... Sužovaný traumou z WWII a stigmatizovaný za svoju homosexualitu sa Touko i tak ocitne na ceste stať sa s jednou najvplyvnejších osôb homo kultúry 20. storočia. Masky/makeup boli príšerné.

• 5.3.2018  22:44

65% ... Ďalšie sklamanie v podaní DC Comics. Halóóóó, mať rozdielnych superhrdinov nestačí! Treba byť aj inovatívny, vedieť poriadne rozosmiať a vizuálne ohromiť. Marvelovky majú navrch azda na každom fronte. Ťažko sa mi to hovorí, keďže Batman je odmalička môj idol!

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67