The Dirties (2013)

70% ... Striedmo nadpriemerný flick o šikane rezultujúcej v ďalšiu školskú prestrelku. Avšak veľmi dobrý záver a nápadité záverečné titulky.

The Propaganda Game (2015)

70% ... Po formálnej dokumentaristickej stránke to až také úchvatné nebolo, ale po obsahovej stránke to bolo veľmi sugestívne. A ako názov vraví celý obraz KĽDR je bojom medzi západnou a severokórejskou propagandistickou mašinériou. Neobhajujem režim KĽDR, niektoré zvrátené počiny sú nespochybniteľné, no mnohé aspekty každodenného života sa nám naše kapitalistické média snažia čo najviac démonizovať. Pravdu sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedozvieme. Severokórejčania ostanú severokórejčanmi a my cudzinci budeme mať obmedzený vstup do a pohyb v rámci KĽDR. Jediným spôsobom boja proti manipulácii je informácia, ktorá je však v tomto prípade ťažko dosiahnuteľná. Tomuto dokumentaristovi bolo povolené filmovať aspekty života v KĽDR, no pod stálym dohľadom, a preto nie je vylúčené, že mnohé zo scén mohli byť zinscenované. Jedno je však isté, indoktrinácia bežného ľudu je na veľmi pokročilej úrovni.

Spoorloos (1988)

80-85% ... Záhadné zmiznutie vašej priateľky a čo všetko ste ochotný spraviť aby ste ju našli/zistili čo sa s ňou stalo. Minimalistické ale veľmi úderné a znepokojivé. O konci ani nehovorím.

Kon-Tiki (2012)

90% ... Prekrásny film. Audiovizuálne, príbehovo a všelijako inako. Užil som si ho plnými dúškami. Jednoducho všetko zaklaplo. A to si ja cením najviac keď je film ako celok súrodý a výborne skoncipovaný. A čerešničkou na torte bolo pár pekných nórskych blonďáčikov.

Šest směšných (2015)

20% ... Tak ako sa hovorí v názve, tento film bol naozaj 'ridiculous' ale nie v príliš vtipnom zmysle. A ja som si navrával, že keď sa už Netflix podieľa na výrobe Sandlerovho filmu, tak to bude stáť aspoň trocha za to. Omyl

Trable o Vánocích (2015)

40% ... Jedným slovom "uneventful". Viac nefungujúcich scén ako tých fugujúcich. A zase nevyužitý potenciál skvelého castu.

Případ SK1 (2014)

75-80% ...Zaujímavý prípad prvého francúzskeho sériového vraha. No chýbalo mi viac napätia, ktoré je priam nevyhnutné pri takomto type filmov. Hon na monštrum z Bastilly musel byť v skutočnosti oveľa nervydrásajúcejší.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

80-85% ... Krásne, milé, vtipné a originálne. No k stopercentnej spokojnosti mi tam niečo chýbalo. Skvelo sparodovali Krstného otca, pichli aj do Breaking Bad a leňochodi na DMV boli nezabudnuteľní.

X-Men: Apokalypsa (2016)

90% ... Určite ma nesklamali, tak ako to bol aj v prípadoch pár predchádzajúcich dielov. Bol som rozcitlivený, ale som sa aj nasmial. Nedá mi zase nespomenúť tu LGBTQI paralelu, ktorá sa tiahne naprieč celým týmto univerzom (pravý fanúšik ju určite vidí) a vďaka ktorej ma x-meni vždy vedia uchvátiť. Audiovizuálne zase špičkové.

Let's Dance All In (2014)

50% ... Dobrá hudba, pekná choroška, pekní muži. Žiaľ toto nie sú atribúty, ktoré robia film skutočne dobrým a nadpriemerným. Tak na jedno sústo, viackrát to určite nebudem opakovať.