Mladý Indiana Jones: Masks of Evil (2000) odpad!

Naprosto nechápu. Některé epizody jsou zábavné, slušně natočené, mají spád, dobrou výpravu a třeba i vtip, a jsou tady na čsfd modré. Tenhle naprosto dementní díl má naopak 70%. Ne poprvé mám pocit, jako bych se dívala na úplně jiný film než většina ostatních uživatelů. Asi jim stačí, že se někde vyskytnou upíři a hned je to na pět hvězd.

Kanárek (1999)

"Viktore... Vikouši... už mě to pokouší...Viktore, máš to radši rukou, nebo pusou?" ... Než absolvovat cokoli s touhle satorií, tak taky radši skončim na WC a budu si píchat herák. Jinak potenciál filmu bohužel ubijí všudypřítomný afekt v projevu všech (!) herců i neherců. Plus ta počáteční scéna diváka, který neví, o co jde, a že se to pak trochu uvolní, spolehlivě odradí (s tim Tarantinem to fakt přehnal). Což je trochu škoda. Ale má to i úsměvné momenty a námět není špatný, navíc je to, zřemě vlivem autobiografických prvků v rámci terapeutické snahy vypořádat se s minulostí a zkušeností, natočené tak trochu jinak.

Zub za zub (1985)

Není tak odlehčený a vtipný jako jiné díly, hudební doprovod je slušný, ale ne tak komický jako např. v epizodě Mezi námi bratry (Hamtim Ham), ale je tam toho přesně tolik, kolik toho tam má být. Má to příběh, sympatického hrdinu, nějakou tu milostnou zápletku, chlast, řešení případu na vlastní pěst, zběsilou jízdu v autě, (a skok) na motorce.... Jó, v osmdesátkách se točily filmy! A to jsem ani nezmínila dobrý dabing.

Horror Hospital (1973)

No na ty čtyři to objektivně určitě není, ale já mám pro ty sedmdesátkové hororové pokusy a specifickou atmosféru slabost. Chvílemi děj trochu vázne, herecky je to také někdy poněkud směšnější a až trochu moc se tam ječí, ale některé nápady (nebudu prozrazovat) a ten liliput to vyvažují. Výborný byl i Michael Gough. Přestože není Horror Hospital nic objevného, je zábavný a stojí za vidění.

Kate a Leopold (2001)

Od zkouknutí jiného filmu bude mít už Hugh Jackman navždy pod bradou šourek, což by patrně vadilo, kdyby to mohlo tomuto filmu uškodit - což se nestalo. Je dost špatný na to, aby jakákoli divákova asociace mohla cokoli zhoršit.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Musím svoje hodnocení změnit... Ano, zpočátku to byla celkem zábavná bizarnost a někteří soutěžící byli velmi... kuriozní, ale co je moc, to je moc. Viděla jsem o dost více dílů téhle demence, než bych chtěla, teď už jede asi XXXII.řada, a ty neustálé brutálně debilní rádoby lidové komentáře dua Vydra - Boušková vážně nedávám, a co víc, soutěžící si s nimi v ničem nezadají. Všichni jdou na ruku producentům nebo komu, takže i z lidí, kteří by eventuálně mohli být celkem normální se pod kouzelným pláštěm těch dvou zrůd stávají soudyvrhající, sebestředná hovada, vypouštějící z úst neskonale trapné kydy. To není pořad o vaření, ani o jídle. Ať je to, o čem chce, to, o čem to bylo nebo je, se vyčerpalo už v prvních dílech, takže není proč pokračovat. Fuj.

Stopy života - Dívčí sen (2013) (epizoda)

Jedna hvězda za "Bivoje" v podání Jiřího Krytináře. ("Nojo, to je prasák....")

Italský hřebec (1970)

... a kdyby se to trochu zkrátilo a sestříhalo, mohlo to být na pět. Ne, vážně: čtyři hvězdy jsem musela dát už proto, že jsem se výtečně bavila, ale také tak trochu proto, že jsou tady uživatelé místy nespravedliví; vsadím se, že viděli i horší věci. Já tedy rozhodně, a navíc se ty filmy ještě tváří jako super art, nebo jako psychologické sondy... Tento "film" má do erotického filmu stejně tak jako do pornofilmu daleko,ale to mi vůbec nevadí. (Bylo by vůbec těžké ho někam zařadit.) Tolik jsem se nasmála, že takovou míru bizarnosti prostě musím odměnit. Co scéna, to perla, jen, jak jsem už psala, mohly být kratší, ale to by zas nebylo tak absurdní, to by bylo jen debilní. Například Stallone, tvářící se ukrutně, a mlátící do nohou postele koženým páskem, nebo jiná scéna, kde se "pořeže", a jeho dívka mu pak olizuje ruku politou červeným primalexem, to jsou prostě mistrovské kusy. Trochu mě mrzí, že nijak nedovysvětlili tu scénu, kde Stud ukradne nějaké slečně taxík (ta se vzápětí obnaží, a co je snad ještě divnější, když ji Stallone předběhne, stojí oba na kraji chodníku, ale když od ní Stud odjíždí, stojí již uprostřed sněhové pláně...) a pak se mu to v myšlenkách vrací - špatné svědomí? Uhranula ho? Nicméně pak se již jen oddává orgiím a tančí nahý kolo kolo mlýnský s nějakým ušatým Irem, kterej předtím sežral banán, černoškou a dalšími nahatými návštěvníky "večírku", takže se už nedozvíme, zdali to mělo něco znamenat. Asi ne. Co mě potěšilo, byl Stud, když skákal přes ploty a lezl na prolézačce, a pak také doprovodná hudba filmu. Bez ní by to nebylo ono. Jo a třikrát hurá distributorovi za tak výstižný obsah :))

Nic proti ničemu (2011)

Uá, tohle je tak děsně amatérský, blbě napsaný (hlavně dialogy) a blbě zahraný, že to opravdu nemohl být záměr. Prostě jen neschopnost. Nápad by sám o sobě nebyl tak špatný, ale to zpracování a herecké "výkony" mi nedovolily se zaměřit na nic jiného než na chvilkovou nechtěnou komičnost, ačkoliv se celkově Nic proti ničemu bere příliš vážně. Plus mě film nutil neustále si opakovat: "tam bych tedy nechtěla jet, na nějakou takovou slezinu tragédů". Tento film by se fakt měl jmenovat Tragédi. A ještě z nich dvě třetiny mluvěj jak retardi. P.S. Jedinou jakž takž přijatelnou postavou je ten Hudeček ("Tady byla zoo?").

Život Adèle (2013)

Když už jsem u toho vydržela ty tři hodiny, tak se k tomu taky vyjádřím. Takže především, ty sexuální, milostné, jak je tady většina uživatelů nazývá, prostě intimní scény, byly na tomto filmu skoro nejsilnější. Kdo tady tvrdí, že je to porno, tak porno nikdy neviděl. Alergická začínám být také na označení "explicitní". To se zas lidi na čsfd naučili nový slovo. Proboha, jak by to asi do filmu, jeho stylu a plynutí zapadalo, kdyby zde, kde není příliš přibarvenýho patosu, a scény (nemyslím teď scénář a jeho reálnost, to je jiná věc, mluvím o tom, JAK je to natočené) jsou spíš až naturalistické (výborně to může ilustrovat Adelina nudle u nosu), kdyby ty "sexuální" pasáže měly být vyvedeny pod rouškou tmy, nebo jen v náznacích? Naopak, pro celovečerní film je zde sex mezi těmi dívkami zpodobněn podle mě nejlíp, jak to šlo - žádné zbytečné detaily, žádné zbytečné přikrašlování, navíc je to dobře zahráno, takže jim to věříte. Ne že bych to osobně vyžadovala, ale snesly by i více toho již zmíněného naturalismu. Na to, že je film postaven vizuálně na téměř nepřetržitém closeupu na hlavní hrdinku, tak má asi něco do sebe, když jsem vydržela celé ty tři hodiny (samozřejmě, své dělá i zvědavost, jak si tvůrce poradil s aktuálním, i když už s různě zpracovaným tématem a potažmo i jak to s Adele dopadne), a kdyby se ubralo na stopáži (a že některé scény opravdu JSOU zbytečné, nebo aspoň zbytečně protahované), tak by byl Život Adele lepším filmem a já mu mohla dát třeba i ty čtyři hvězdičky. Film je samozřejmě stále dost povrchní, a nemusel by, když si vzpomenu na stopáž snímku, ale na druhou stranu, když si uvědomím, že je to příběh, a ne společenská studie, tak musím tuto výtku vzít zpět. Co ale zmíním, protože mě to opravdu hodně štvalo, je Adelina neustále otevřená tlamička. Z těch 179 minut ji měla zavřenou tak 2 minuty. Zbytečné byly pak také časté záběry Adele ve spánku (samozřejmě i zde s otevřenou pusou). Byl v tom nějaký záměr? Pokud ano, myslím, že by divákovi stačilo, kdyby tu pusu měla otevřenou jen občas.