Návrat do Cold Mountain (2003)

Asi jsem se nechala trochu unést, racionálně by to bylo na tři, ale když k tomu budu přistupovat jako k velmi nadsazenému pohádkovému příběhu s milostnou - tragickou zápletkou (ala Bronteová a spol.), a nechám rozhodovat emoce, tak si to ty čtyři zaslouží... Ačkoliv je to film sice celkem předvídatelný, místy hodně přeslazený a Kidmanovou nemusím obecně (Cold Mountain není výjimkou), potěšil mne Sutherland a Seymour Hoffman, dost mi to vyvážili. Koukatené. (Celkem mi bylo i sympatické, že jako ve správné pohádce bylo poměrně jasně vymezeno "zlo" a "dobro")

Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Podle mě to s giallem mnoho společného nemělo, možná tak hudbu a ty kožené rukavice, ale to by mi ani tolik nevadilo. Klady filmu, jako například Šimona (Paul L.Smith) s motorovou pilou, nebo chvilkovou komičnost (úvodní scéna, které vévodí neherci - strážníci a matka budoucího vraha, ostatní neherci, jako například tenistka - bruneta, která, když prchá před vrahem, opravdu nevypadá, že by měla strach o svůj život, hudba z amplionů na tenisovém kurtu, týpek, co hraje Kendalla, a jeho herecký výkon: "It's Suzie Felix!", tenistka - blondýna: "Bastard! Bastard!") bohužel převálcuje rozvleklost (a nenapadlo by mě to u filmu, který má 85 minut) a nuda. On se ten výčet komiky zdá být dlouhý, ale věřte, že pokryje jen pár minut.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda) odpad!

Tak to byla chvílema fakt sranda, akorát mi z toho bylo zároveň dost smutno. "Its ofišl!" Chvílema to tedy bylo i utrpení, ale hlavně, hlavně to byla strašná nuda - podobně jako ostatní díly, které jsem zatím viděla. Proč tyhle "dokumenty" musejí být tak strašně nudné? 26 minut, a tvůrci nepřišli na způsob, jak zajímavě (protože předpokládám, že aby cyklus dokumentů byl zpracován zajímavě byl jejich cíl) a hlavně zároveň poutavě v rámci této stopáže představit nějakou tu jimi zvolenou subkulturu? 26 minut a člověk se málem ukouše nudou, až na občasné momenty, např. "dal mi do ruky majk", "pokřtít desku je jako pokřtít dítě, pokřtít desku je jako krotit zvíře", "tramtada, jste trumpety, nejste frajeři", zombie, zombie, šůba důba...., "žiju si svůj rokenrolrep, lepší než předstírat, že jsem komisař Rex", anebo absolutních rýmů jako "klub má backstage, ....., než jdeme na stage!"

Šumná Česká Kanada (2008) (TV film)

Trošku sušší díl, ale za ta zajímavá architektonická řešení (obzvláště obytných domů) v Maříži, Slavonicích a za Český Rudolec musím dát pět.

Kmeny - Rainbow (2015) (epizoda)

Inu, proti gustu... https://www.youtube.com/watch?v=ch6yn_toTbI / Takže z toho, co mi dokument předložil, většina těch duhovců se schází v létě na louce, kde se nic neřeší, všichni jsou spokojení a šťastní, a všichni jsou si rovni, aby pak s příchodem zimy odjeli do měst, a tam pracovali jako kuchaři v nočních podnicích. No, třeba se mi ty "receptory taky jednou votevřou", a přijdu tomu na chuť.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda) odpad!

"Líbí se mi to květinový zátiší." -"Máte super hodinky." - Jsi spokojená, rybí žárovko? - Tak mám dojem, že se v tom, hipsteři, nějak ztrácíte... Musím souhlasit s Jaroslafem, taky jsem se docela nasmála, např.když ta slečna obdivovala shluk pokojových kytek v květináčích, ale celé je to cekem vtipné. Zwanzig Herz.

Stopy života - Mateřská láska (2015) (epizoda) odpad!

"Chci vaši dceru ochutnávat." (Koukám, že i TV Barrandov v tom má bordel, zdá se mi totiž trochu divný, že by Bočanová alias matka seděla v autě před Lichého chatkou celý víkend.... )

Krajina s nábytkem (1986)

Tedy vůbec nechápu, jak může někdo Javorskýho alias Kyslíka obsadit do role lokálního plejboje - v podstatě si neumím představit nevhodnějšího představitele, než tohohle rachitika. Langmajer Bursík potěší, ne však už Míša Suchánek hrající na xylofon, ačkoliv jemu by to člověk věřil. Film je místy předvídatelný, ale má zajímavé momenty a pár silnějších zvratů. Nejlépe hraje Čepek, ale to se dá čekat. Hned po něm by to byl ten dětský herec v roli "syna" s celkem přirozeným projevem. A mihne se tady i kudrnáč Vetchý.

Exterminátor (1990)

Tenhle film jsem si ohromně užila. Ty hadry! Ty účesy! Ta úžasná bižuterie! A všichni studenti (samozřejmě hraní herci mezi třicítkou a čtyřicítkou) zde vypadají jako drsnější verze Boy George. Přestože v prostřední části to trochu vázlo a film vykrádá kdeco, Pam Grier a hlavně Stacy Keach v jedné scéně žeroucí banán (!) coby cyborgové to utáhli. A ten Patrick Kilpatrick má fakt příznačný jméno. Výborná byla i super synthpopová šílená hudba. (V pár momentech mě napadlo přirovnání k Vlčí boudě, i když každé z nich je úchylné jinak.) Film, kde McDowell je v podstatě normální... No, užil si to zase jinde, žejo.