Jurský park 3 (2001)

Pěkný akční film, který je podle mě lepší než díl druhý. Kratší stopáž rozhodně není na škodu efekty se povedly a mnoho chyb (extrémně inteligentní dinosauři, kteří si místo kousání lámou vázy, atd.) jsem schopný přehlédnout. Co bych rád vyzvedl je ale výkon Téy Leoni, která dokázala ztvárnit postavu otravné, uječené matky tak dokonale, že po celou dobu jejího pobytu na ostrově jsem prosil všechny dinosaury, aby už ji umlčeli. Klobouk dolů.

Stážista (2015)

Celkem jednoduchý příběh, který nepřináší vlastně nic nového nebo zajímavého. Takový obyčejný, tuctový film o emancipované ženě, která si musí vybrat mezi kariérou úspěšně podnikatelky a milovaným, ale nevěrným manželem. Co film táhne ke 4* je za mne perfektní výkon Roberta De Nira, který neustále předvádí, že stále patří k naprosté herecké špičce.

Želary (2003)

Moc pěkný film, zachycující život horalů za 2. světové války. Silný příběh, znamenité herecké výkony a krásná, téměř nedotčená krajina mne naprosto vtáhly do děje. Některá místa byla ale na můj vkus zbytečně zdlouhavá, nebo naprosto nepotřebná. To ale filmu na kráse téměř neubírá.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Pomalu se od rychlých aut přesouváme někam k rychlým kulkám. Ne, že by to bylo příliš na škodu. Snaha pozvednout film přibíráním větších hereckých jmen jako Statham a Russel je pěkná, ale zdá se, že krajně neefektivní. I když herci dělají, co mohou, s takovýmhle scénářem se zkrátka moc pracovat nedá. Navíc pokusy o nějaké hlubší scény typu "umírajícího" Diesela jsou mi spíš k smíchu. Co filmu ale musím nechat je, že měl zatím snad nejvtipnější momenty z celé série a konec ve stylu rozloučení s Paulem Walkerem (odpočívej v pokoji) byl velmi důstojný a dojemný.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Za mě nejslabší díl celé série. Příběh je slabý, hlavní hrdina nestojí za nic a okolní postavy taky žádná sláva, i když se Sung Kang asi hodně snažil. Filmu zkrátka chybí výrazné osobnosti typu Vina Diesela. Trošku to pro mě zachraňuje hudba a pěkně provedené kaskadérské kousky, ale jinak slabota.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Líbí se mi, že se i v roli padoucha objevila známá tvář v podání Lukea Evanse. Koncept zlodějské party/rodiny se od minula osvědčil, tak se s tím tentokrát pánové filmaři moc nemazali a co nejrychleji nahnali všechny členy do jedné místnosti. Co si budeme, film drží nad vodou Diesel s Johnsonem a Evans z druhé strany zákona. Ale když nečekáte žádnou myšlenkovou hlubinu, tak je tenhle film celkem příjemný akčňák.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tento film mě z celé série bavil asi nejvíc. Akci v podobě silničních honiček tu doplňují i přestřelky, zápletka není špatná a do akce nastupuje Dwayne Johnson, který si to přišel rozdat s Vinem Dieselem v souboji holohlavců. Navíc se mi líbí nápad sehnat dohromady větší partičku všemožných řidičů-kriminálníků, což mi trošku připomíná Dannyho parťáky. Jistě, není to ultrapropracovaný oscarový snímek, má mnoho klišé a patetických momentů, ale myslím si, že tu filmaři odvedli kvalitní kus akční práce.

Pán tygrů (2020) (seriál)

Minisérie, zachycující vzestup a pád jednoho velmi podivného chlapíka, který chová velké šelmy. Série mne držela od začátku do konce a nikdy nepřestala překvapovat. Doteď jsem si myslel, že takovéhle věci se mohou stát pouze v hodně špatné krimikomedii, o to víc mne mrzí, že jsou toho někteří lidé reálně schopní. Líbilo se mi, že dokument nechává čistě na divákovi, aby se rozhodl, kterému z těch magorů bude fandit a žádnému nenadržoval. Taky je až neskutečné, jak hluboko do soukromí hlavních protagonistů se tvůrci dokázali dostat. Osmá epizoda, ve které jsou s odstupem času zpovídány některé osoby z Joeova okolí, příběh krásně doplňuje o nové zajímavé informace a názory na vyústění Joeových průšvihů.

O myších a lidech (1992)

Krásný, dojemný příběh muže, který má obrovskou sílu v pažích, ale slabou mysl a jeho chytrého přítele a opatrovníka, který má se svým zaostalým kamarádem jen samé trápení. Výborná adaptace Steinbeckova díla, Gary Sinise ukázal, že má velký talent. K Johnu Malkovichovi nemám slov, znovu předvedl, že patří k herecké špičce.

Mazaný Filip (2003)

Sice se film nevyhl trapný momentům a rádoby vtipným vtipům a v žádný moment nedokázal vybudovat atmosféru, jakou by si přál, ale co už. Hlášek, kterým jsem se zasmál, tam bylo dost, herci si své role očividně užívali a mělo to spád. Na odreagování ideální.