Mistři hazardu (2005)

Pokud máte opravdu mizerný scénář, udělejte to jako tvůrci Mistrů hazardu. Sežeňte si opravdu krásnou herečku ( Jessica Simpson ), nějakého borce přes kaskadérské kousky a v neposlední dva herce, kteří obstarají, to co Vám na očích uvidí. Mistři hazardu jsou spíše o uspokojeních chlapských snů - krásná ženská a jedno závodní auto, které dělá paseku jak v lese, tak ve městě, a k tomu hromadu policejních vozů, které budou hrát jen další ty "pitomé ňoumy". No jako komedie to nedokáže zaujmout, ale jako bláznivý film s šílenými skoky a hromadou aut všeho druhu, to určitě obstojí. ***

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Jeden létající stroj, jeden ropný vrt a k tomu Šílený Max s náklaďákem. Na to, jak je to scénáristicky jednoduché se mi to líbilo, ale prostě není to, to pravé, co se mi líbí. Zkrátka jsem se nedokázal přenést přes pocit takovéhoto šílenství, a možná proto se mi Šílený Max 2 nelíbil natolik, aby si vysloužil vyšší hodnocení. Je to hravé, je to akční, i když ty honičky byly na můj vkus docela dlouhé.

Šílený Max (1979)

Šílený Max je pro mě spojen s šílenou budoucností plnout zvrhlých bastardů. A jednička, ať byl rozpočet jakkoliv malý, mě bohužel nezaujala natolik, abych mohl hodnotit alespoň slibným průměrem.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Jednička se mi líbila svou jednoduchostí a vtipem. Druhý díl je na tom podobně, ale jelikož je zde zbytečná překombinovatelnost děje, tak je to pěkné, ale nikterak záživné - ne že by se na to špatně koukalo, naopak. Ale popravdě jediný, kdo drží Piráty z Karibiku nad utopií je s přehledem je Johnny Depp, já mám toho chlapíka čím dál tím radši. No nevim, ale nakonec se mi na ten třetí díl ani moc nechce. Po dlouhé době velmi slušný český dabing. ***

Pokrevní bratři (1999)

Tohle je pro ty koblihožvýkali, velké zadky a pneumatikózní sračky. Akční krimi nářez s parádními akčními sekvencemi, při převzetí spravedlnosti do vlastních rukou. Patrně největší práci zde odvádí vynikající Willem Dafoe, kterému hlášky z úst létají tak často, že kolikrát jsem to bral jako jeho herecký koncert, než-li tvrdé krimi s hromadou prostřílených hlav. Škoda jen, že snímek nemá pořád tempo a spád, a tak prostě se stává, že ta akce a humor není vše. Ale i tak je to jeden z nejhezčích průměrů, co jsem kdy ohodnotil. Tenhle film musím oslavit irským tancem.

Max Payne (2008)

Filmový Max Payne, tak jako filmový Hitman není nic pro skalní fanoušky počítačových dílů, těchto hrdinů. Na Maxe Paynea se kouká hezky (především dík těm věcičkám, na kterých moc nesejde), ale přeci jen za týden budu mít problém si vzpomenout na něco, co mne opravdu dostalo. Ono toho bylo totiž vskutku málo. Akce je slibná, ale na Maxe Paynea jsou krátké a nezáživné. No, a jak jsem psal už před nějakým časem u Hitmana, doufám že pokračování (jestli vůbec bude) by chtělo lepší scénář, střih a hlavně režii ;-)

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Typická kraťounká PIXARovka, která opravdu zpříjemní jistých osm minutek s ním ztrávených.

...nebo být zabit (1985)

Kam se na tento Československý film hrabe Velký útěk. ...nebo být zabit je v některých chvílích opravdu napínavý (na mostě), ale také z psychologického hlediska hrůzný (obklíčení vězně, bandou vyšinutých nacistů). Krátká stopáž mohla zajistit drobátko větší napínavost, ale i tak se jedná o příjemné překvapení s některými aspekty, se kterými se bohužel musí počítat. ***

Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Očekávání bylo takové, že jsem nakonec zklamaný. I když jedno z mála pozitivum bylo, vidět známé tváře z SG-1 ( O'Neill předvedl svůj herecký um a doktor Jackson opět ukázal svou kapacitu). Ale přeci jen i nové tváře, nevím čím to je, ale nepřekvapily mne a ani nijak zvlášť nenadchly. Doufám, že se seriál bude ubírat lepším směrem, než tento tzv. "spin-off".

Zoolander (2001)

Asi jsem viděl nějaký první náčrt filmu. Protože jinak opravdu nevím, čím si zaslouží Zoolander některá zdejší hodnocení. Je zde spousta známých tváří, dobrá hudba, ale jinak ? Jinak nic překvapujícího. Na Bena Stillera opravdu bídné, i když si dokáže dělat legraci ze sebe. Není to vše!