Potomci lidí (2006)

Zpracování Potomků lidí je neuvěřitelně skvělé. Vize hrozivé budoucnosti je originální, ale radši na to nemyslet - protože pokud by něco takového skutečně bylo, muselo by to být hrozivé. Cliwe Owen s jeho vietnamskejma plážovkama působil parádně - on se zkrátka na tyhle tvrďácký role hodí, jako nikdo jiný. Ale přeci jen mi něco chybělo, ani pořádně nevim co to bylo, ale k dokonalosti mohl být Potomci lidí dotaženější a příběh (co se týče dítěte) originálnější. Ale i tak mi těch 100 minut u tohoto snímku parádně uteklo, především díky parádním scenériím.

Gladiátor (2000)

Zrada, přátelství, bezmoc a odplata. To vše v tomto historickém díle Ridleyho Scotta, jenž jako jeden z mála (ne-li jediný) zvládl s přehledem podat dobu, dávno za námi, s noblesou. Co se týče Russella Crowea jeho výkon je opravdu závidění hodný, a po dlouhé době, také Oscar, který si našel správného majitele :-) Je to velmi silný příběh, který stojí za to být viděn. 80%

Zabijáci (1956) (studentský film)

A pointa ? Zde se úcta z Tarkovského děl nemůže zapřít. Ale Zabijáci se jako první dílko dle mého názoru nepovedli.

Kinobox (1993) (pořad)

Má to být o filmech, ale nakonec z toho je jen moderátorský "koncert" Petra Čtvrtníčka. No takhle by se to asi vyvíjet nemělo!

Osamělý mstitel (2003)

Hm. No sakra. Nejhorší film F. Gary Graye bylo to možná myšleno dobře, ale výsledný efekt z toho udělal něco nechápajícího a na konci jen úsměvného. Neokoukané prostředí a "drsní" chlapíci zaručí, že to zase taková nuda nebude. Ale mohlo to být kratší :-)

Bezva finta (1985)

Nejlepší film Jean-Paula Belmonda, jako malý jsem to jednou viděl a strašně se mi to líbilo. Parádní plán, jak vykrást banku a neodbytný "záporák" Lasky, kterému jsem přál jen to nejhorší :-) Ale i postupem času je to zkrátka dobrá podívaná, na kterou se dnešní filmy o vykradení banky, jen težko hrabou. * * * *

Billy Madison (1995)

Mám toho chlapíka rád, ale tenhle filmík se zrovna moc nepovedl.

Policejní vyjednavači (2006) (seriál)

Přišlo to, nezanechalo dojem a zase odešlo. Ale i přesto v dnešní překypující seriálové době. Průměrné, ale za to neokoukané - i když tohle se mělo natočit před deseti lety a bylo by to dobré.

Ajťáci (2006) (seriál)

Něco nového, něco skvělého. Anglický humor, kterým Partička IT srší je báječný, i když při prvních dílech jsem si říkal, že se jedná o další z dlouhé řady humorných sitcomů - můj názor se změnil po pár epizodách a druhé sérii utvrdil v tom, že se jedná o něco brilantního, i když k maximálnímu hodnocení mi něco stále chybí. Ale některé scénky určitě nezapomenu :-D

Ray (2004)

Pravděpodobně nejzdařilejší role Jamieho Foxxe, který si v roli Raye Charlese Robinsona jednoznačně Oscara zasloužil. Biografické snímky je vždy těžké hodnotit a zrovna Ray je ten případ. Sleduje se to hezky, také jsem se něco o Rayi Charlesovi dozvěděl. A to nejdůležitější, hudba Raye Charlese mi není cizí, a v tomto snímku jsem si jí užíval. Akorát jako film to prostě nehodnotím, hodnotím hudbu, Jamieho a Raye. ***