Mládí v trapu (2003)

Klasická americká komedie, jejíž scénář je opravdu divný. Celé je to nějaké divné, jediný klad je v hereckém obsazení. Známé tváře ale naprosto převálcoval Will Ferrell, jenž způsoboval jediné záchvaty smíchu, ostatní stojí za starou plesnivou bačkoru! Komedie nekomedie, mnohokrát se nezasmějete.

Vyvolený (2000)

M. Night Shyamalan má obecně velmi dobré a originální filmy, ale bohužel Vyvolený jde ve stopách Šestého smyslu pouze lehce scénáristicky přepracovaného konceptu, ale jinak se jedná o to samé. Začátek navnadil velmi hezky, ale potom se bohužel divák začne lehce nudit, aby nakonec bylo vytaženo eso z rukávu - ostatně jako vždy, až nakonec. Je to tajemné, je to dobře obsazené a originálně napsané, ale nic víc zatím nehledejte. Hezký thriller bez špetky napětí.

Comeback (2008) (seriál)

Tak jsem se rozhodl. Sice má pro mě Comeback jediný zápor a tím je ... že se nevysílá častěji! Protože tohle je přesně to, co tu dlouho chybělo a každý díl mne přesvědčuje o tom, že bavit se dá i s Novou, což by mi do nedávno prostě spojit nešlo (Nova + zábava). A i herecké osazenstvo je více než povedené, sice jsou někteří nevýrazní, ale to vynahrazuje, jak každý, kdo Comeback sleduje, Martin "Ozzák" Dejdar, který neustále pořád něco skvělého hlásí. No prostě paráda, jen tak dál a více povedených vtipů, je to prostě moje skupina (akorát toho šaška v tý čepičce by mohli převléct do něčeho jiného - bez čepičky :-D ) ;-) Otřepané vtipy jsou střídány těmi velmi povedenými a celé to vede "Ozzák".

Zlaté oko (1995)

Pierce Brosnan jako James Bond disponující starými známými vymoženostmi, kterými si vždy agent 007 nějak pomáhal. Pierce Brosnan je pro mě zkrátka James Bond, dokázal tomu vnést šarm, vtip a povedené akce. Pěkná bondovka, na kterou se příjemně dívá, i když další díly agenta 007 v podání Pierce Brosnana mají také své kouzlo. Pierce Brosnan ve své první bondovce ukázal, že on je ten správný agent 007.

Gran Torino (2008)

Letošní rok je na filmové hity opravdu slabý. V dnešní době je pravděpodobně v módě mít film plný triků a nesmyslných blbůstek, jen aby páni producenti zaujali co největší publikum. Ale pokud nepatříte mezi toto zhýčkané obecenstvo, tak Vás určitě potěší Clint Eastwood, protože to, co dokázal se svým Gran Torinem, to se prostě v dnešní době už nevidí! Příběh válečného veterána z Korejské války Walta Kowalskiho a jeho Gran Torina mne jednoduše přikoval natolik, že Clintu Eastwoodovi toho Oscara přeji, ať už za samotný film nebo za svou roli drsného souseda a nebo třeba za píseň Gran Torino, která s končícími titulky ve Vás zanechá nějaký odkaz po tomto filmu. Líbilo se mi, jak je film natočen se vší precizností a dáváním najevo, že imigranti a všemožná pouliční pakáž prostě potřebuje trestat, a že jejich špatné chování by nemělo být bez trestu. A ruku na srdce Walt Kowalski je pro mě v současnosti jedna z nejlepčích filmových rolí za tento rok! Clint Eastwood se vrací, aby ukázal, že je to právě on, co má stále skvělé filmy!

9 (2005)

Silný filmový kraťas, který se Vám zahlodá v hlavě a nedá Vám spát.

Quantum of Solace (2008)

Nemůžu. Prostě se nemůžu přenést přes pocit, že tohle je TEN James Bond. Kde jsou všechny ty vylepšováky, auťáky, krásné kočky a další všemožné "vymoženosti", kterými vždy James Bond disponoval ?! Tohle prostě neměl být dvaadvacátý Bond, ale nějaký "obyčejný" akční film a byla by z toho pecka. Ale takhle se jen jedná o bezduchý akční film, ve kterém hraje James Bond, sice si to určitě fanoušky najde, ale pro osobně je škoda, že se bondovky ubírají takovým směrem. Daniel Craig prostě jako James Bond to prostě není ono, žádný šarm a to je to, co mi tu strašně chybí. Co se týče bondgirl no nevím, ale ukrajinka Olga Kurylenko prostě není ani trochu pěkná ženská - sice se z ní stává hvězda, ale v bondovce hrát nemusí. Jednoduše řečeno docela zklamání, ať už se jedná o změnu Bondova stylu, tak o tzv. Bondgirl.

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

Hodiny na youtube, při sledování jednotlivých scének byly opravdu k padání ze židle :-D I tento výstup má co do sebe, i když je většina známá právě z youtube. Ale stejně je to nářez !!!

Kurýr 3 (2008)

Scénáristicky naprosto odbyté. Jason Statham je ve svym sáčku sympaťák, ale ani tohle Kurýra 3 nezachrání. Za to Robert Knepper jako záporák se osvědčuje a tak proč toho opět nevyužít že? Takové role mu zkrátka sedí. Ale jinak je Kurýr 3 nesmyslným a nudným, snad konec je jediný, který se mi líbil a malinko zvedl mé hodnocení. Frank Martin a záchrana lidstva, to není to pravé. **

Karamazovi (2008)

Ve své podstatě opravdu pěkný český (zahraniční) film, na který jsem s velkým očekáváním čekal. Herci předvádějí opravdu něco, co se dlouho u nás nevidělo a vlastně to je to, na čem Karamazovi stojí. Ale nic není bez chyby a jediné, co mi pořádně jaksi vadilo, byly zbytečné odbočky od příběhu Karamazů to prostě filmu neprospělo a ve výsledku se to stejně ukázalo jako zbytečné. Ale co se dá vyrovnat hereckým koncertům je bezesporu hudba Jana A. P. Kaczmareka, kterou jsem poslouchal neustále dokola.