Pygmejové, děti džungle (2011)

Posledné chvíle jednej dlhej éry týchto sympaťákov (nielen niektoré zvieratá sú ohrozeným druhom). Pekne myšlienkovo okomentovaný, cesta s toľkým nebezpečenstvom a energiou. Prvý film od tohto obrovského dobrodruha, to treba napraviť. Najlepší film na tohtoročnom festivale expedičnej kamery. A teraz kto je necivilizovaný...

Autana (2012)

Nádherne nedostupné. Kiežby som si tiež v živote zažil podobné dobrodružstvo (stále je čas), byť takto spätý s prírodou, aj keď niekedy to môže poriadne liezť na nervy. A kino tomu asi pomohlo.

Temný případ (2014) (seriál)

Jeden z najväčších audiovizuálnych zážitkov v živote. Asi sa vlámem a pustím si to znovu v noci niekde v tmavej kinosále.

Vlk z Wall Street (2013)

Fenomenálna zábava. Bez hlbšej myšlienky na zamyslenie.

Hon (2012)

Tak ma ten Hollywood vychováva, že bez nejakého to klišé si to viem len ťažko predstaviť. Ešteže sú aj iné krajiny kde sa točia filmy. J*A*S*M komentár/prvá veta pobavila.

Na cestě (2012)

Subjektívne. Znova to vidieť nechcem...

Afrika (2013) (seriál)

Emocionálne ma to rozsekalo. Tu sa tvorí história vo vysokom rozlíšení. Ďakujem Attenborough.

Kapitán Phillips (2013)

Natočené parádne, nenadarmo mám Greengrassa v topke. Hanks a "Muse" suverénni. Ale musia byť títo ľudia vždy považovaní za teroristov, alebo niekedy len nemajú inú možnosť (deti so samopalom). Avšak zas nám z toho vyšli Amíci ako hrdinovia a to sa mi v poslednej dobe čoraz viac prestáva páčiť lebo je to tak pomaly v každom filme. “There’s got to be something other than being a fisherman and kidnapping people.” “Maybe in America, Irish. Maybe in America.”

Zlo mezi námi (2003)

Spoločenská hra na šesť? Šikana ....Neveril som, že budem Erikovi na konci fandiť. Krásne pomalší film, ktorý som si začal užívať až po určitej dobe. Záver s otvorenými ústami, ešte dlho po skončení mi ostáva v mysli.