• Krátkometrážní

Pod vodou (2020)

Za mne hodně spokojenost. Žánr hlubinného hororu tu vlastně byl už 30 let, kde se po The Abyss od Camerona rychle za sebou vynořily snímky jako Deep Star Six, Leviathan nebo The Rift. Od Eubanka jsem viděl jak Love, tak The Signal, kde už ukázal, že umí pracovat s malým rozpočtem. Má dobrý napad, ale přiběhově nebyly úplně dotáhnuty. Underwater je opravu plytké, ale na nic si nehraje. Je to řemeslně povedené, rychle to odsýpá. Člověk je napjatý jak struna ve scénách, kdy je jen světlo skafandru a kolem dokola tma a čeká se odkud potvora skočí. Za konec taky a finální monstrum palec nahoru. A PG-13 tomu vůbec neškodí. Vůbec mi nikde nepřišlo na mysl, že se tvůrci někde museli drželi zkrátka. Za mne lepší, než Life, protože taky nikde jsme si neříkal, že nějaká postava udělala něco dementního. Objektivní 7/10, ale dám to na 8. Protože tento žánr mi chyběl a snad se to nějak zaplatí a Eubank bude točit dál. UPDATE 2022: Zvyšuji na 5*. V rámci žánru je to za mne dokonalé a viděl jsem to už po několikáté a stále si to užiju.

Dracula - Temný kompas (2020) (epizoda)

Mne ta epizoda s tím jak je ulítlá bavila právě svou brakovostí. Možná více, než Demeter.

One of Us (2016) (seriál)

Kdo zabil vraha, aneb jak jedna velká tragédie totálně rozloží životy dvou rodin žijících na samotě v podhůři skotské výsočiny. Na povrch začinají pak vyplouvat temná tajemství ostatních členů a dílo zkázy je dokonáno. A divák s postavam uvažuje, jaký čin jen vlastně morálně ospravedlnitelný. 9/10

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Zpočátku skromné SW, kde je v epizodě jen do 5 postav, pak zase epizoda připomínající časy SG-1, ale finální epizoda od Taiky to celé zachraňuje a je o mnoho lepší, než co jsem viděli s The Rise of Skywalker v kinech. Zpočátku celkem zklamání a rozčarovanost, aby se to pak přehouplo v natěšenost na další sérii.

Expanze - Série 4 (2019) (série)

Cibula Burn jen dle hodnocení nejslabší knížka (celý děj je na planetě Ilos) a tvůrci do děje ještě zakomponovali novelu o Bobbie Draper na Marsu, která jinak v knížce chybí. Pozn. knižky jsem nečetl, jen jsem zkoumal obsah a čtení si nechávám, až bude komplení série. Tvůrci se tedy s předlohou poprali statečně, a nemůžou úplně za to, že ten děj by se dal více nahustit a přinést nějaké odpovědi.

Rány (2019)

Skvělá atmosféra, zajímavá premisa, ale vůbec nedotáhnutá do konce, že to člověka naštve. Přitom by chtěl vědět víc.

V měsíčním světle (2019)

První polovina super, atmosférická a mysteriózní. Ta taky byla ukázána v trailrech. Druhá polovina mne už tolik nebavila, jak by se čím blíže současnosti, vytrácel ten efekt tajemnosti. 6/10

Rambo: Poslední krev (2019)

I přes trailery jsem tomu věřil. Bohužel. Pokud padne první výstřel až po 70 minutách, tak je to špatně. U Mexika by to chtělo přihodit trochu větší akční scénu, než jen vymlátit pár chlapů kladivem a později pár stealth killů nožem. Takhle to všechno směřuje k finále, které je taky celkem velká řezničina (byť ne jako finále Ramba IV), ale přišlo mi odbyté. Prostě v co nejrychlejším sledu pozabíjet všechny padouchy (až na hlavního) ve 2 krocích. Záporák se chytne do jedné z nastažených pastí, a i když je jisté že je mrtvý nebo má k tomu velmi blízko, objeví se za ním Rambo a ještě pro jistotu ho střelí brokovnicí nebo samopalem. A tyhle killy jsou tak rychle za sebou jako koláž. Kontinuita a přesouvání žádné. Rambo se prakticky v tunelech teleportuje od jednoho záporáka k druhému a s finálním bossem je to rychlé vyřízení, že katarze se nedostaví. Nebýt Stallona a jeho charismatu je to o bodík horší. 5/10. P.S. Americké recenze to kritizují z úplně špatných důvodů. Film je dle nich rasistický a xenofóbní a pro-Trumpovský (Mexico je shithole, kde je z holky sexuální otrokyně v den příjezdu a všichni mexičani jsou drogoví a sex traffic mafiáni) a násilí zbytečně brutální. Sluníčka jsou butthurt a to je dobře. Bohužel je na tom vidět, jak se svět za 10 let od předchozího dílu opět změnil.

Errementari (2017)

První film v baskitštině, který jsem viděl. Kam se hrabou naši čerti a peklo z pohádek. Tohle je správná "pohádka", kde démoni a čerti vypadají působivě a je to poctivá maska a žádné CGI. A kovář je badassmotherfucker, který je mlátí kladivem :D Moc pěkná kamera a barevná kompozice.9/10