• Krátkometrážní

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Naprosto skvěle vygradováná epizoda. Těší mne, že zatím je 4. série výhradně hororová proti spíše dost komediální 3. sérii. Záporák Vecna je super a strašidelný, a v podstatě je to Freddie Krueger, což je skoro přiznané díky cameu Roberta Englunda.

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Na závěr něco, co se mi nelíbilo vůbec. Stylizace, divoká kamera, postavy. Prostě ne 3/10

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Opět jsem si potvrdil, že to CGI, co chce být nejblíže realitě mne povětšinou náměty baví nejvíce. Parta mariňáků a tajemná obří jeskynní svatině a tam.. The Great Old One. Můj oblíbený H.P. Lovecraft v moderním podání. Škoda jen toho useknutého a rychlého konce. Chtěl jsem větší katarzi. 9/10

Love, Death & Robots - Masonovy krysy (2022) (epizoda)

Žánrově podobné kraťasu Suits z první série dle mne. Farmář má problém s krysama ve stodole, které se trochu vyvinuly v primitivní kmen, tak nasadí moderní techniku na jejich likvidaci. Chuděry jsou brutálně masakrovány, aby si nakonec vydobily jeho respekt. 8/10

Love, Death & Robots - Roj (2022) (epizoda)

Zajimavý nápad. Dobrá animace, ale konec mi přišel hodně utnutý a chci se dozvědět víc. Tohle je spíše takové promo na něco většího, než plnohodnotný kraťas, který režíroval Tim Miller. 7/10

Love, Death & Robots - Tým zabijáků (2022) (epizoda)

Team mariňáků dle toho největšího kliše bojuje proti obrovskému mechagrizzlymu. Neoriginální béčko, které nenudí, ale animací a scénářem je to něco do TV na sobotní ráno. Pokud pominu to brutální gore :D 5/10

Love, Death & Robots - Noc mini mrtvých (2022) (epizoda)

Zombie apocalypse jako zrychlená groteska, které odvypráví celovečerní děj nebo sérii během 5 minut stylizovaná jako modýlky města a všechny záběry jsou z povzdálí jako u her jako původní GTA apod. P.S. Chudáci tučňáci 8/10

Love, Death & Robots - Tep toho stvoření (2022) (epizoda)

Psychotická procházka po měsici Io. Je to sice hodně jednoduché, ale stylizace k tomu sedla a mělo to své kouzlo a určitý přesah. 7/10

Love, Death & Robots - Děsivá výprava (2022) (epizoda)

Wow, jedna z nejlepší epizod celého seriálu. Stylizace, atmosféra a těžké gore. Na loď se dostane přerostlý krab s touhou po masu a je na posádce, jak se s tím vyrovná. Nic jsem o této epizodě nevěděl, ale jakmile se na konci objevilo jméno režiséra, tak vše docvaklo, a když jsem si našel i scénáristu, tak to docvaklo ještě více. Must see! 10/10