Dexter (2006) (seriál)

I přes to finále a menší skluz kvality ke konci ho stejně hodnotím jako jeden z nejlepších seriálu vůbec. Ano, finále zanechalo hořkou příchuť, ale tu genialitu hlavně první a čtvrté řady nic nevezme. Dexter byl skvělý, ale Debra ještě lepší, skvěle napsaná postava. Klidně si to někdy pustím poněkolikáté znova, tohle je prostě špička seriálové tvorby.

Dom Hemingway (2013)

Jude Law je totální zvíře! Co předvedl v téhle klasické britské gangsterce, kde v herecké smršti střílí jednu hlášku za druhou, vtipné situace ani nepočítaje, nemá obdoby. Brilantní, vulgární, citlivý sviňák s obřím egem vás nenechá chvíli odpočinout. I když ostatní herci na plátně září, Jude zde přímo exceluje. Tohle je černá komedie par excelence, rozhodně ale nesedne každému.

Dominion (2014) (seriál)

Je to takové béčkové, ale mě to děsně baví, i když je to v podstatě blbina. Prostě guilty pleasure jako prase. První řada byla totální béčko, druhá řada to zvedla a musím říct, že mě mrzí, že to právě po takovém zlepšení zatípli.

Domov (2013)

Tohle švédské hořkosladké drama vyhrálo hlavní cenu na Febiofestu a tehdy bych ho do první top pětky nejlepších filmů festivalu asi dala. Teď s odstupem času musím snížit na čtyři hvězdičky, ale i tak za zhlédnutí stojí. Příběh naprosto racionální, až asociální Lou, která zjistí, že její už dávno zesnulý dědeček právě zemřel a že má vlastně babičku a vydá se na pohřeb na venkov a poznává tam sebe samu, přinesl krásný zážitek nejen tomu švédofilovi ve mně.

Dům loutek (2009) (seriál)

Sem tam to mělo nějakou mouchu, ale přesto je to pro mě kultovka. Body hlavně za Gjokaje, Lachman, Tudyka, Acker a Williams. Eliza převedla své maximum, což nebylo moc, ale byla fajn. Zbytek byl excelentní a závěr se hodně povedl.

Expanze (2015) (seriál)

Expanse si mě získal hned prvním trailerem. Na něco takového jsem čekala od konce Stargate a doufala v pořádné vesmírné sci-fi. A toho se mi dostalo. Většina postav je velice zajímavých a hlavně ne černobílých, některé si oblíbíte takřka ihned. Reálnost, ať už ohledně gravitace či cestovaní vesmírem, dělá spolu s vizuální stránkou z Expanse opravdu netradiční sci-fi. A to v tom kladném slova smyslu, protože tohle se jen tak nevidí, a na Syfy už vůbec ne. Příběhové linie jsou napínavé a první řada má hodně slušně nakročeno z tohoto seriálu udělat kultovku (scéna v Modrém sokolu je pro mě kultovní už teď a epizoda s Donnagerem mě zvedla ze židle). Doufejme, že další řady – snad to Syfy nezakončí po té druhé, materiálu je dost – toto jen potvrdí.

Firefly (2002) (seriál)

Co říct, co nebylo řečeno už mnohokrát. Tady lze jen zopakovat, že je to kultovní počin, který zůstal některými nepochopen (kvůli nesmyslnému vysílání epizod v jiném pořadí ovšem není divu) a je převeliká škoda, že byl zrušen. Na druhou stranu se fanoušci dočkali závěrečného filmu a i za to můžeme být vděční. Joss je prostě bůh.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Další skvělá zatípnutá jednosériovka. Neotřelý námět, zajímavé postavy, skvělé obsazení. Krucinál, proč to nejlepší ruší?! Tohle mělo opravdu hodně našlápnuto a dodnes mě trápí, že se nedozvíme, o co šlo.

Gotham (2014) (seriál)

První série Gothamu byla fajn. Zábavná, akční, takové představování. Ale ta druhá! První tři díly byly jako jeden rozkrájený velkofilm a člověk si říkal, jak může tohle tempo pokračovat. Může. Nevzpomenu si na nějaký vyloženě slabší díl, naopak jsem neustále kroutila hlavou, jak je tohle možné, že ta laťka se neustále zvyšuje. A vrcholy sezóny? Zrození Hádankáře, kapitán Barnes a Jerome. Himlhergotkrucinál, ať už je zas podzim! 90 %

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Srdcovka, jež mě chytla hned od začátku a já napjatě sledovala, čím nás tvůrci zase překvapí a kolikrát mi ještě spadne čelist až na zem. Walter byl úžasný, Olivia (ve všech případech) dokonalá a ty neustálé boží nápady ohledně případů, ale i celých sériových linek! Finále druhé a hlavně třetí řady jsou nezapomenutelná a patří mezi ty nejvíc jaw-drop-down momenty seriálové historie.