Perníkový táta (2008) (seriál)

Zhlédla jsem jako maraton a byla jsem překvapená, že je to ještě lepší, než jsem čekala. Tudíž excelentní. Vývoj postav je geniální, konec naprosto perfektní a z much jsem teď pěkně nervózní. Ano, nebude to seriál pro každého, ale kdo mu propadne, nebude moci přestat.

Spravedlnost v krvi (2010) (seriál)

Ano, není to seriálový klenot, ale srdcovka ano. Obsazení a rodinné vztahy hrají v tomhle seriálu prim a nutí mě se dívat dál a dál. Sice jsem zatím stihla jen tři série, ale přestat nehodlám. Je to příjemná oddychovka, u které vás zahřeje na srdci.

Mrtvý bod (2015) (seriál)

Má to skvělý rozjezd, zajímavou myšlenku a seriál za 23 dílů neztratí na tempu. Na druhou řadu jsem neskutečně natěšená, tohle je vyloženě série na maraton. Takhle divoký cliffhangery na konci dílů, co vás donutí se koukat do pěti do rána (a pak vstát po obědě a během neděle to dojet) jsem naposledy zažila u starých Heroes nebo Aliasu, který mi maličko připomíná.

Miliardy (2016) (seriál)

Na Billions mě samozřejmě nalákala jména Lewise a Giamattiho. Když se přidal i ten první skvostný trailer, mé nadšení vystoupalo na vrchol. První díl dalece předčil veškerá očekávání a další epizody ani jednou nezaváhaly, kvalita se stále držela neskutečně vysoko a každý díl ve mně vyvolával jásot. Hodně se mi líbilo, že nešlo jen o duel dvou hlavních hrdinů, ale do děje významně zasáhly i jejich manželky a další postavy. Wendy mi ze všech postav přirostla k srdci nejvíc. Konečně silná ženská postava, která jedná logicky a není tu jen na okrasu, ale naopak určuje směr děje a vyrovná se svým mužským protějškům a nemá potřebu se nad ně povyšovat. Stejně tak i ostatní ženské postavy. Finanční téma nemusí nikoho děsit, spíše děj doplňuje a většina termínů není pro pochopení složitá, naopak ze strany diváka je zajímavé do této sféry proniknout. Zároveň je velkým plusem to, že nikdo není na první pohled záporákem nebo klaďasem, každý má své špatné stránky, ale zároveň vlastnosti, pro které ho budete milovat. Už od prvních vteřin seriál provokuje a do posledního dílu s tím nehodlá přestat. Za mě nejlepší novinka této sezóny a už netrpělivě vyhlížím druhou řadu.

Captain America: Občanská válka (2016)

Z filmu jsem nadšená. Kvůli traileru jsem se docela bála, ale ukázka naštěstí neukázala moc, což je dobře. Skvělá akce, boží hlášky (hlavně Spidey, který se fakt povedl, pak Ant-man a Hawkey), povedené drama a John Slattery a Martin Freeman byli hodně příjemným bonusem. Hudba sice nebyla nic moc, ale zas nebyla špatná. Pár nelogičností to mělo, ale nic, co by vadilo.

Angel (1999) (seriál)

Buffy je pro mě tou největší srdcovkou, takže Angela jsem nemohla vynechat. Není horší, není lepší, je jiný. Ač je Buffy postavená hlavně na hláškách, úžasném vývoji postav a tématech, které (zvláště v době vysílání seriálu) jinde nenajdete a někdy bývá dost temná, tak Angel je o trochu temnější. Má samozřejmě ale postavy, které tuto temnotu vyvažují a občasná Angelova mimóznost je osvěžující. Sezóny mi přijdou trochu celistvější než u Buffy, i když občas se objeví epizoda, která by se dala považovat za zbytečnou, ale to jen hodně výjimečně a zpětně stejně epizodu oceníte. Na Angelovi je nejvíc vidět, jak měl Whedon naplánovaný každý krok. Veškerý vývoj postav (hlavně Cordelie), šokující události (především Blondie Bear v páté řadě) a náhlé zvraty (úplný obrat ve finále řady čtvrté) vám přijdou naprosto přirozené a vše do sebe naprosto zapadá. Občasné návštěvy postav z Buffy a nenápadná propojení epizod jsou nádherným bonusem a zakomponované jsou tak, že neruší, ale zahřejí u srdce. Ještě bych vypíchla změnu dějiště ve třetí řadě a citlivé odchody postav skrz všechny série. Za mě 100 % a ideální je to samozřejmě sledovat na přeskáčku s Buffy (od 4. řady; tedy s tím, že první tři řady Buffy si zkouknete předem).

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Rozjezd byl pomalejší a ne úplně na jedničku, ale pak se to zvedlo a od té doby je to jízda. Ale přece jen mám k Agentům takový ambivalentní vztah a většinou se na ně dívám po větších kusech maratonově. Vždy se mi do toho nechce, ale když si pak pustím jeden díl, musím jich dát pár najednou. Velkou výhrou jsou zde postavy, Coulson a May, ale samozřejmě i zbytek týmu a dobří záporáci. Navázanost na marvelácký filmový vesmír je skvělá a kolikrát mám pocit, že Agenti ho, až na pár výjimek, dalece překonávají.

Agent Carter (2015) (seriál)

První řada byla fajn, více se blížila filmovému Marvelu. Ale druhá řada, ach ta druhá řada! Naprostá parádní dobovka se skvělým padouchem, hláškujícím Jarvisem a Peggy, skvělou paní Jarvisovou a hlavně rozvojem postav. Flashbacky byly neskutečné a zrušení seriálu mě hodně mrzí.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Tohle přišlo zčistajasna. Koncem r. 2015 se zničehonic objevila zpráva, že se Kingův román 11.22.63 dočká seriálové adaptace, a k tomu rovnou v produkci J. J. Abramse a s Jamesem Francem v hlavní roli. Pamatuju, jak jsem knihu zhltla před pár lety během jednoho dne a šla spát k ránu, protože se nedalo přestat. Těšila jsem se neskutečně a má očekávání byla značná. Podařilo se je naplnit? Řekla bych, že beze zbytku. Dobovky miluju a když se k tomu přidá cestování časem a ještě atentát na Kennedyho, slintám blahem. Přidejte skvělé songy, perfektní herecké výkony, nenásilné zapracování historických postav (teď nemyslím Oswalda, ale nechci spoilerovat), něco navíc, aby byli překvapení i čtenáři, a máte skvělou jednohubku, kterou dáte třeba i na posezení. Ano, dva díly navíc by tomu neuškodily, stejně tak jako přidání vynechané úvodní části z knihy, ale zase to seriálu neublížilo. Konec se mi vzhledem ke znalosti předlohy líbil a 11.22.63 považuju hned po Billions za nejlepší novinku sezóny 2016.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jedničku nepokrytě miluju a nedám na ni dopustit. Dvojku jsem si skvěle užila a neviděla jsem ji naposled. Ta nostalgická pomrkávání na každém rohu, navrátivší se postavy, hlášky s narážkama, ó ano! Jo, hvězdná dcerka nebyla úplně dokonalá, ale Fichtner byl skvělej, Cartwright mě bavil a Pullmana, Goldbluma a Hirsche netřeba komentovat. Jediné mínus za chybějící Connie. Tohle je americkej blockbuster jak vyšitej a nestydí se za to.