Potomek (2019)

Malý záporák je príjemne nesympatický a vo filme sa nájde aj niekoľko skutočne napínavých scén. Dojem však kazí pomerne uponáhľaný záver, po ktorom stále minimálne dvaja ľudia vedia, kto sa v Milesovi skrýva. Koniec tak pôsobí ako nedostatočne uzavretý.

Projekt Adam (2022)

Nebyť hviezdneho obsadenia, film by dozaista ušiel širšej diváckej pozornosti. Keďže je však preplnený hereckými hviezdami, ktoré sa v rámci scenáristických možností vynasnažili dať zo seba maximum, je to stráviteľná jednohubka. Ak hľadáš odľahčenú akčnú sci-fi komédiu s rodinným posolstvom, pri ktorej si oddýchneš, poď do toho. Určite však nečakaj nič výnimočné a originálne. __ 6/10 __ Viac v recenzii.

Calibre (2018)

Väčšinu času je Calibre veľmi civilný a autentický. Približne takto si predstavujem, že by sa ľudia v podobnej situácii zachovali. Záver sa však na môj vkus snažil byť príliš filmový a dramatický. Ale inak super, milé prekvapenie. Obával som sa, že po vražde sa začnú hlavné postavy správať iracionálne, ale na prekvapenie boli dostatočne uveriteľné na to, aby som zostal v napätí.

Pokoj (2019)

Rozbeh ma úplne nechytil a zábava dvojice hrdinov v čarovnej miestnosti bola spočiatku celkom povrchná. Keď sa však Kurylenko rozhodla, aby jej miestnosť poslala vytúžené dieťa, začalo ísť pomaly do tuhého. A od stretnutia s vrahom vo väzení som už The Room žral až do konca.

Železná srdce (2014)

Spočiatku mi, úprimne, tie silené machoidné reči posádky tanku liezli trochu na nervy. Neskôr, keď si už hrdinovia začali pomaly zvykať na svojho nového kolegu, som si ja naopak zvykol na to, že sa občas správajú ako hulváti a prijal ich ako súčasť príbehu. A na konci som si uvedomil, že každému z nich, napriek pôvodným nesympatiám, veľmi fandím, aby prežili. Niektoré dialógy boli trochu nezmyselné, iné som si skvelo užíval a záver bol až príliš hollywoodsky a málo autentický, ale za to skutočne napínavý. V konečnom dôsledku som ale nad menovanými negatívami prižmúril oči, pretože som sa od úvodu až po heroický záver v dobre ozvučenej obývačke parádne bavil. Až spätne som si uvedomil, že na Fury som mal určite ísť do kina. Pri sledovaní na malej TV či na notebooku by bol zážitok polovičný. P.S. gore scény stáli naozaj za to.

Radioaktivita (2019)

Fajn film s niektorými dobrými scénami a uveriteľnou Rosamund Pike. Z námetu skutočného príbehu slávnej vedkyne však rozhodne mohla byť aj oscarovka, nie obyčajný priemer, na ktorý väčšina divákov pár dní po pozretí zabudne.

Klasický horor (2021)

Mám slabosť pre horory zamerané na kulty a táto talianska novinka mi pomerne sadla. Je pravda, že nebola konzistentná a v rámci objasnenia sektárskeho sprisahania mohla ísť viac do hĺbky, ale nevadí. Dobre som sa bavil, užil som si skvelú atmosféru a viac-menej ma sklamal len len neúplný záver, pri ktorom som nevedel, čo si myslieť. P.S. masky a desivá chatka bola famózna.

V zajetí (2020)

Zaujímavé rozuzlenie a miestami celkom napínavé, ale zároveň trochu nudné. Hlavná herečka bola pomerne nevýrazná a Sarah Paulson nepatrí úprimne medzi moje obľúbenkyne. K ani jednej z postáv som si za celý film nevytvoril vzťah a ich vnútorné prežívanie ma akosi obišlo.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Nesympatické postavy, ktorým sa nedalo držať palce, extrémne nudný vývoj deja a mimoriadne hlúpe správanie hrdinov (aj na pomery hororov). Nepochopil som ani príchodu veteránky s brokovnicou, ktorá sa hrala na Laurie Strode z Halloweena alebo na Ellen Ripleyovú z Aliena a pritom pôsobila, ako keby ste si ju objednali z Wishu. Ale gore scény boli pekné, to áno. Hlavne tá z autobusu.

Mír s vámi (2016)

Autentický a emotívny pohľad na životy obyčajných ľudí, ktorí konflikt na Ukrajine prežívajú po svojom. To znamená, že niektorí z nich sú značne ovplyvnení propagandou a nepozerajú na spor objektívne. Pointou ale zostáva, že kvôli vojne trpia všetci – ľudia z Donbasu aj Ukrajinci na západ od vojnovej línie, mladí aj starí, zamestnaní ľudia so strechou nad hlavou, aj ľudia bez domova. No a v neposlednom rade aj psy. Plný počet nedávam z dôvodu, že niektoré výpovede mi k vyzneniu dokumentu príliš nesedeli. Napríklad som nepochopil, prečo tvorcovia venovali priestor pánovi bez domova, ktorý v kostole riešil svoj problém s alkoholom.