Kruh (2015)

Taky drsný a temnejší Twilight s hororovými prvkami. Vizuálne podmanivé, ale príbehovo ohrané až až. Cirkeln sa tvári príliš vážne na to, aký je vo svojej podstate plochý. V teenagerskom veku by som tomu možno fandil viac, ale teraz už ťažko.

Noční směna (2014)

Celý čas som síce čakal nejaké ohromujúcejšie vysvetlenie všetkých paranormálnych javov, ale nevadí. Až do poslednej minúty ma Last Shift svojim psycho-vizuálom dokázal držať v napätí a to na hororoch veľmi oceňujem.

Kristy (2014)

Mám rád, keď vedia invasion horory prekvapiť. Kristy medzi ne síce nepatrí, ale na film sa dalo pozerať viac než dobre. Zápletka zaujímavá, spracovanie dobré, i keď zážitok z filmu vedeli pokaziť štyria záporáci, ktorí sú spočiatku príliš overpowered a vďaka "teleportom" sa zjavia vždy tam kde je treba. Spočiatku ich skutočne nevie nikto zastaviť. K záveru sa však karta obracia a začínajú byť naopak neopatrní a spomalení, z čoho cítiť bohužiaľ veľkú vykalkulovanosť a bez toho aby ste boli veštec, dobre viete, kam vývoj deja vlastne smeruje a ako snímka skončí.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Sandberg ma so svojím hitom Light Out príliš nedostal, ale povedal som si, že mu dám v prípade druhého pokračovanie Annabelle (jednotka nestála za moc, ale to asi všetci viete) ešte šancu. A neľutujem. Rozbeh filmu je síce pomerne pomalý a chovanie postáv často krát nelogické (no na čo do tej izby stále behali?), gore scény však vcelku potešili a atmosfericky si na tom stojí pokračovanie Annabelle veľmi dobre. Tých 70-75% si snímka určite zaslúži. Nebol som po kine natešený tak ako pri Conjuring 2ke, ale aj tak hlásim slušnú spokojnosť.

Chraň nás od zlého (2014)

Atmosfericky ma Delives Us from Evil uchopil hned zo začiatku a až do záveru snímky nepustil. Stopáž je na horor mierne prepísknutá, ale aj tak som si toto mysteriózno-hororové vyšetrovanie perfektne vychutnával .

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Je pravda, že v rámci akčného žánru nie je najpodstatnejšou filmovou zložkou jeho dejová stránka a pri Neporaziteľnom sme si na ňu skutočne nikdy nepotrpeli, s príchodom novej časti sa však v tejto oblasti tvorcovia príliš rýpu. Snaha o vytvorenie akéhosi deja (už len Yuriho riskantná cesta do Ruska za "odpustením", kde ho môžu veľmi ľahko znova uväzniť) zaváňa scenárom napísaným na kolene, a to ani nevravím o tom, keď sa Boyka silene snaží o vyjadrenie ľútosti. Bohužiaľ, v tejto oblasti Neporaziteľný IV zlyháva na celej čiare a radšej mal ísť klasickou cestou tretej časti, kde Boyka predstavoval priamočiareho drsňáka, ktorý svojim súperom dá vždy najavo, kto je kráľom ringu a nejak hlbšie sa nevŕta do jeho citovej stránky. Aby zas tej kritiky ale nebolo príliš, čo sa akčnej/bojovej časti snímky týka, od prvých minút viete, že vás rozhodne nebude čakať žiadne sklamanie. Keď nastúpi do ringu Yuri Boyka, o krvavú zábavu plnú pästných súbojov a štýlových kopancov je jednoducho zas a znova postarané. Yuriho protivníci, vrátane hlavného záporáka, síce nie sú to, čo bývali (Koshmar môže byť mohutný ako len chce, ale i tak sa na Kolumbijčana z trojky nechytá), no nemalé potešenie prináša aspoň zápas proti presile, kedy na hlavného hrdinu mafiánsky boss pošle dvoch bojovníkov naraz. 6/10. (úryvok z recenzie)

Rychle a zběsile 8 (2017)

Posledné časti sú stále o tom istom, ale vždy sa pri nich dobre zabavím. Kvalitné hlášky, kvalitná akcia, kvalitná porcia zábavy. Čo viac si od podobného žánru vlastne priať? Z môjho pohľadu určite znova hlásim spokojnosť.

Psí poslání (2017)

Vo svojej podstatne úplne jednoduchý film, ktorému by sa dalo aj mnohé vyčítať (tie príbehy sa dali napísať fakt za jeden deň), ale pozeralo sa na neho tak dobre, že mu prakticky všetko negatívne odpustím. Príjemná a mimoriadne citlivá snímka. Bailey Bailey Bailey Bailey :)

The Possession Experiment (2016)

Námet nebol zlý, i keď originalitou sa pýšiť nemohol, ale celkom sa mi skrátka pozdával. Na druhej strane jeho spracovanie sŕšilo miestami čírim amatérzimom, kvôli čomu som sa pri filme viac smial než bál. A pri hororovom žánri to je pochopiteľne jasné negatívum.

T2 Trainspotting (2017)

Jasné, Rentona, Begbieho, SickBoya a Spuda som znova rád videl, ale mal ich reunion nejaký väčší zmysel? No príliš ani nie. Trainspotting dvojka sa snaží dobehnúť prvý diel svojou údernosťou, ale pri každom pokuse byť zaujímavou a originálnou ako jednotka neuveriteľne zakopáva. Danny Boyle tentokrát jednoducho nepriniesol okrem nostalgie, pár vtipných scénok a novej verzie "choose your life" skutočne nič svetaborného. Stretnutie starých dobrých postáv sa pozeralo príjemne, ale bolo vytvorené nasilu a miestami to je z filmu extrémne cítiť.